Фельдшерка з Чистилова: «Досі думаю, а може ще комусь можна було допомогти»

Фельдшерка з Чистилова: «Досі думаю, а може ще комусь можна було допомогти»
Фельдшер з Чистилова Марина Дідух два місяці рятувала поранених в зоні АТО. Восени вона працювала медиком у складі медичної бригади. Пішла на Схід добровольцем в 5-ий окремий батальйон добровольчому корпусу «Правий Сектор», що розташовувався біля Донецького аеропорту.

22-річна Марина Дідух поїхала на Схід, бо вдома не могла спокійно по телевізору дивитися на те, що робиться там. Вирішила допомогати як медик. 

- Мама спочатку плакала, не пускала, але потім зрозуміла, що сперечатися нема змісту. Сказала, якщо вибрала свій шлях – щоб тримала його гідно, - пригадує Марина. – Вже зараз, хоча розуміє, що там потрібна допомога, але свою дитину вдруге вона не готова туди відпустити. Але якщо буде нагальна потреба, я не буду слухати маму, зберу речі і поїду.

Відео дня

Жили вони весь час в підвалах, бліндажах, тому що в будинках бути нереально через обстріли градів. Їжу завдяки волонтерам вони мали, але готувати могли не завжди, бо їх часто обстрілювали. Дівчина каже, що там зараз важко, бо не завжди можна буржуйку розпалити, адже навідники реагують на дим.

Марина розповідає, що там завжди була напружена обстановка. Навіть коли оголосили так зване перемир’я, через дві години того ж дня знову почали обстріли. Проте наші хлопці тримаються. В основному завдяки дзвінкам з дому, дитячим листам, малюнкам, підтримці волонтерів.

Найважчим для нашої землячки були не якісь побутові моменти, а психологічне навантаження від того, що треба вибирати, кому найшвидше потрібно надавати допомогу.

- Найважче напевне, коли привозили поранених, і я розуміла, що нічим допомогти не можу, коли осколки потрапляли в легені, чи коли треба було ампутовувати руку або ногу, - розповідає Марина. - А поранений каже, що хоче жити, він же все розуміє, і просить передзвонити мамі й сказати, що в нього все добре, щоб мама не хвилювалася, чи передзвонити до дівчини чи дружини і передати привіт. Ще коли їх багато, до всіх підійти нереально, а ти розумієш, кому ти не допоможеш, то і не підходиш до них. Це психологічно дуже важко. Я досі думаю, а може б ще комусь можна було допомогти.

У бригаді медиків, як розповіла Марина, є лікар чи фельдшер, санітар і хлопці вогневої підтримки, які допомагають витягувати поранених. Вони і джгут можуть накласти і вколоти знеболювальне. Зараз там вже медпункт є, а тоді їм навіть на землі доводилося зупиняли кров, надавати першу допомогу, щоб чимшвидше вивезти пораненого в лікарню. Бувало, що поранених дотягували до якогось укриття і там надавали допомогу.

- У більшості випадків, поки ми добігаємо чи доїжджаємо, вже хлопці наклали джгут, тобто побратими допомогу надавали, - пригадує Марина.

Потім поранених перевозили в лікарню в одне з містечок. Далі -  в Дніпропетровськ, у госпіталь.

- В тому місті, куди ми привозили наших поранених в лікарню, ставлення до нас не дуже привітне. Могли вслід крикнути: «вот суки, опять етіх привєзли», - пригадує Марина. – Але ми, незважаючи ні на що, допомагали місцевим. Були місцеві бабусі, які приходили по «Корвалол» чи ще щось від  тиску. Тісніше з ними не спілкувалася. Але наші ходили допомагали їм всім, чим могли.

Після перебування в АТО Марина знову повернулася до роботи у свій ФАП у Чистилові. Каже, якщо буде така необхідність, то знову поїде на Схід.

- Я думала вже їхати, але відчуваю, що ще не зовсім одужала - на початку зими мала проблеми зі здоров’ям. Три тижні пролежала в лікарні, а просто приїхати і сидіти там, склавши руки, не хочу. Мої побратими кажуть, щоб я підлікувалася повністю, а тоді вже готова була стати в стрій, якщо виникне необхідність.

Зараз дівчина старається допомогти хлопцям тут – збирає допомогу для вояків з 24-ї бригади.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Язловецький замок: історія і таємниці давньої фортеці photo_camera 21:00 Письменниця з Тернопільщини Наталка Галицька вирощує спаржу на власному городі. Як готувати 20:03 Що знімали тернополяни у ТікТок: добірка нових популярних відео за тиждень play_circle_filled 19:30 Заморозки до -3°C та туман: штормове попередження оголосили на Тернопільщині на 12 травня Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 19:03 Частинка Італії у Тернополі: яка історія Венеціанського дворика. Дивіться відео! play_circle_filled 18:00 Троянди для палацу: спільнота квітникарів подарувала понад 150 кущів для Вишнівця 17:00 Як зрозуміти, що дитина готова йти у перший клас та підготувати її: поради психолога 16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up