Тернополянка збирається на війну‭ ‬-‭ ‬за чоловіком

20
2663 переглядів

Якщо дехто з чоловіків боїться служби в армії,‭ ‬як чорт ладана,‭ ‬і ховається від військкомату по закутках,‭ ‬то є жінки,‭ ‬які добровільно вирішили обрати для‭ ‬себе шлях солдата.‭ ‬Причому не просто піти служити,‭ ‬а поїхати у зону проведення АТО для захисту суверенітету країни.

Жінка,‭ ‬яка вирішила стати воїном,‭ ‬– Мирослава Макара.‭ ‬Упродовж‭ ‬11‭ ‬років‭ ‬вона‭ ‬працювала реєстратором реклами в Тернопільській філії Медіа Корпорації‭ ‬RIA.‭ ‬Тут її всі знають,‭ ‬як відповідальну та сумлінну працівницю,‭ ‬яка завжди доводить розпочаті справи до кінця.‭ ‬У звістку про те,‭ ‬що наша колега йде служити в армію,‭ ‬повірили не всі.‭ ‬Втім,‭ ‬вона запевнила:‭ ‬готова підписати контракт та поповнити ряди солдатів.

З чого все почалось‭? ‬У квітні‭ ‬2015‭ ‬року у рамках проведення чергової хвилі мобілізації призвали її чоловіка Володимира.‭ ‬Після проходження навчань він разом з іншими бійцями місцевої‭ ‬44-ї артбригади поїхав у зону АТО.‭ ‬Спочатку‭ ‬жінка журилась,‭ ‬а потім‭ ‬змирилася з ситуацією.‭ ‬Адже вона‭ ‬переконана,‭ ‬що в часи,‭ ‬коли Україна страждає,‭ ‬її громадяни мають об’єднатись заради однієї‭ ‬мети‭ ‬– відвоювання свободи та незалежності для жителів усіх регіонів.‭ ‬У січні,‭ ‬у період новорічних свят,‭ ‬Мирослава взяла тижневу відпустку і поїхала в гості до свого чоловіка на Луганщину.‭ ‬Каже,‭ ‬що десь у глибині‭ ‬душі‭ ‬їй було трохи страшно,‭ ‬але думка про зустріч‭ ‬із коханим‭ ‬зігрівала.

‭–‬ Зустріли мене добре.‭ ‬Я бачила,‭ ‬що чоловік задоволений,‭ ‬що я‭ ‬приїхала.‭ ‬Казав,‭ ‬що завдяки мені відчув себе,‭ ‬наче вдома,‭ ‬– говорить вона.‭ ‬– Солдатам важко там без родинного тепла і затишку,‭ ‬вони‭ ‬-‭ ‬постійно у напрузі.

Ситуація в місці,‭ ‬де дислокується підрозділ чоловіка,‭ ‬стабільна.‭ ‬Деколи доносяться звуки від розриву снарядів,‭ ‬але,‭ ‬як запевняють військові,‭ ‬це‭ ‬далеко.‭ ‬Тому боятись нема чого.

За п’ять днів‭ ‬перебування у зоні АТО Мирослава побачила‭ ‬й оцінила побут воїнів.‭ ‬Каже,‭ ‬що живуть‭ ‬дуже скромно,‭ ‬зате дружні‭ ‬– наче одна велика родина.

‭–‬ Живуть у якомусь старому закинутому приміщенні,‭ ‬мають‭ ‬розкладачки,‭ ‬на них‭ ‬і сплять.‭ ‬Дверей там немає,‭ ‬тому солдати позбивали‭ ‬із дошок.‭ ‬Змайстрували собі грубку,‭ ‬яку палять дровами.‭ ‬На ній‭ ‬і їсти‭ ‬варять,‭ ‬– продовжує‭ ‬тернополянка.‭ ‬– Готують за чергою.‭

Мирославі передався‭ ‬твердий бойовий дух військових,‭ ‬і вона навіть не хотіла повертатися до Тернополя.‭ ‬А‭ ‬після приїзду‭ ‬вирішила:‭ ‬сама хоче‭ ‬служити.‭ ‬Три дні вмовляла чоловіка,‭ ‬бо він не міг‭ ‬змиритися із її рішенням.‭

У Мирослави та Володимира‭ ‬є двоє синів.‭ ‬Одному‭ ‬– 20‭ ‬років,‭ ‬іншому‭ ‬-‭ ‬17.‭ ‬Вибір мами‭ ‬вони‭ ‬сприйняли спокійно.‭

– Старший дуже просить,‭ ‬щоб я‭ ‬ще‭ ‬подумала,‭ ‬хвилюється,‭ ‬щоб на Сході було безпечно.‭ ‬А менший каже,‭ ‬що все буде добре,‭ ‬і вони удома з усім впораються,‭ ‬– каже‭ ‬жінка.‭ ‬– Діти в мене не розбещені,‭ ‬самостійні,‭ ‬тому я не боюсь залишати на них‭ ‬квартиру.

На відміну від дітей,‭ ‬батьки цій новині не дуже зраділи.

‭–‬ Особливо свекруха мене сварила,‭ ‬казала,‭ ‬щоб я оцінила‭ ‬всі‭ «‬за‭»‬ і‭ «‬проти‭»‬.‭ ‬Але‭ ‬згодом сказала,‭ ‬що‭ ‬підтримає мене та молитиметься за нас,‭ ‬– каже вона.‭ ‬– Зрештою,‭ ‬чоловік мене вже чекає‭ ‬– я відчуваю,‭ ‬як він‭ ‬хоче,‭ ‬щоб ми нарешті були поруч.

Мирослава вже‭ ‬занесла‭ ‬у військову частину‭ ‬всі необхідні документи,‭ ‬пройшла тестування з психології‭ ‬і здала нормативи з фізпідготовки.‭ ‬Начальник штабу‭ ‬44-ї бригади підписав документи та скерував їх до військкомату.‭ ‬Тож наразі тернополянка чекає рішення комісарів та подальшого плану дій.

Служити,‭ ‬як‭ ‬каже співрозмовниця,‭ ‬вона‭ ‬не боїться.‭ ‬Адже ще в молодості мріяла‭ ‬одягнути форму.‭

– Не такий страшний чорт,‭ ‬як його малюють‭! ‬– зазначає‭ ‬Мирослава.‭ ‬– Нині багато жінок ідуть в армію,‭ ‬я буду‭ ‬радіотелефоністкою.‭ ‬Це не така вже й складна робота.‭ ‬Тому впевнена,‭ ‬що‭ ‬впораюсь.

Увесь колектив редакції‭ «‬RIA плюс‭»‬ бажає Мирославі‭ ‬Макарі‭ ‬здійснення‭ ‬мрій.‭ ‬Легкої служби та швидкого повернення‭ ‬разом із чоловіком‭ ‬до‭ ‬Тернополя‭!

АТО
Інші статті по темі: АТО
823 предложений продать или купить Ягуар Е-Тайп в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua
Читають зараз: 1
(20)
Коментарі
img
img
Чернецька Світлана 06.02.2016 14:09
з України

Обурений користувач, який запитує, де його коментарі: доки ви писатимете коментарі, які ображають честь і гідність героїв публікацій, доти модератори будуть їх видаляти. Почитайте правила користування сайтом, будь ласка. Дякую за повагу до журналістів та героїв статей

img
[удалено] 06.02.2016 15:46
з України
[удалено]
img
Анонім 06.02.2016 17:11
з України

чому далі стираєте мої коментарі я пишу правду !!! якою б гіркою вона не була.

img
Анонім 06.02.2016 14:47
з України

а хто такі рестратори в Тернопільській філії Медіа Корпорації‭ ‬RIA

і чим займаються?

img
Анонім 06.02.2016 17:46
з України

я би дуже хотіла зустріти ту подоляночку. подивитись в її очі, які бачуть тільки чужі гроші і вигоду, і плюнути смачно їй в лице

img
Анонім 06.02.2016 17:50
з України

вона пише гірку...але правду...плюнь в лице своїй мамі!!!

img
Анонім 06.02.2016 19:19
з України

мирослава та її чоловік - справжні патріоти, а всі хто тут "тіпа" подоляночка і анонім з своїми негативними коментарями - НІКЧЕМНІ НЕЛЮДИ

img
Lordan Julia 07.02.2016 11:14
з України

нікчемні мізки в тих організмів,які не бачать далі свого носа і не відрізняють патріотизму від псевдопатрілтизму.

img
Анонім 07.02.2016 12:32
з України

чсуєш, кчемо чмошна, ти ще не в окопі?

img
Lordan Julia 07.02.2016 15:44
з України

яскравий приклад)

img
Анонім 08.02.2016 14:42
з України

Як би може не хотілось, але по більшості коментів і "нелайків" до ваших і подібних коментарів, люди вже починають прозрівати, вони стомились від замилювання очей подібними статтями.

Вчинок героїні статті гідний похвали і т.д. і т.п., і якщо він не передбачав меркантильних інтересів, то взагалі героїчний. Однак,  автору статті не потрібно було протиставляти тих людей, які мають іншу позицію, які не вважають за правильне йти туди, які розуміють реальний стан речей, а не те, що показують по ТБ.

img
Петро 07.02.2016 16:06
з України

Сидіти в третій лінії оборони я би сам пішов

img
Анонім 07.02.2016 23:23
з України

Чому ж не йдеш?

img
Анонім 07.02.2016 20:55
з України

Просто мода пішла - одружуватися на данєцкіх дєвчонках.  От і боїться Мирося, що вкрадуть чоловіка ))

img
Анонім 09.02.2016 10:04
з України

який раз переконуюсь , що в нас є диванні війська , судді , мудреці. А  самим слабо дупу підняти і піти в воєнкомат добровільно . Патріоти  хренові

img

Найчастіше коментують

Хлів, а не палата. ФОТО з інфекційного відділення міської дитячої лікарні
...

Анонім такі умови не тільки там.....інфекційне відділення що в обласній дитячі лікарні теж в такому стані плюс щей таракани !!!!! бруківку ліплять всюди...дерево для зарядки гаджетів ставлять і ще різну хирню а дітки лікуються в скотських умовах..таракани лазять по головах...ліжка тумби все поламане...води теплої нема...зі стін і стелі всьо сипеться на голову....всюди грибок..та скільки можна!?!? відремонтують одну-дві палати і роблять їх платними-50грн в сутку!!!!!! скоти просто!!!!!!!!!

МОДА ТЕКС не поважає державних українських свят.
...

Анонім Це для фашистів-кацапів свято,  для порядних українців - ні. Воно вже навіть не державне. Порядні люди підтримують свою державу і святкують день пам'яті та примирення 8 травня, як і весь цивілізований світ, а не разом з совковими "дєдовоєвальщиками"

"Дальній" пляж з рятувальниками. Але чи надовго?
...

Анонім Нууу, ніхто не каже робити всі платними, а саме Дальній. Циганка нехай би собі була безкоштовною.

Треба виходити з тієї ситуації яка склалась у нас в країні вже і зараз а не десь там в Франції чи Італії. З досвіду можу сказати, не бачив ще жодного державного пляжу в нас в країні, який би утримувався в відмінному порядку. Ніде. А от приватних - прикладів чимало.

Транспортну мережу не міняють, а коригують
...

Анонім І маршрут 3-го тролейбуса відкоргували так щоб 22 маршрутки нормально заробляли, а тролейбус пустий катається

Найчастіше читають

Хлів, а не палата. ФОТО з інфекційного відділення міської дитячої лікарні
3 дні тому
77

Хочу поділитись з вами своїми враженнями, як я 25 червня попала з дитиною в інфекційне відділення на БАМі.

У Тернополі на зупинці у жінки наступила клінічна смерть та гострий інфаркт міокарда
2 дні тому
2

Під час патрулювання вулиці Збаразької інспектори помітили літню жінку, яка лежала на зупинці непритомна, у суботу, 25 червня.

У Тернополі трапилось три ДТП, у яких водії були п’яними
вчора 14:30
2

Тернопільські патрульні у понеділок, 27 червня, зафіксували чотири ДТП, дві з яких з постраждалими. У трьох із них водії були у стані алкогольного сп’яніння .

"Дальній" пляж з рятувальниками. Але чи надовго?
3 дні тому
19

Ми перевірили: єдине офіційне місце для відпочинку у Тернополі, пляж "Дальній", має всі дозволи і фахових рятувальників. Питну воду привозять, а про душ на пляжі можна поки лише мріяти. Стан води і піску відповідають нормам, запевняють держслужби.

Топить від 4 ранку. Комунальники заліпили дірку пластиліном і кажуть, що полагодять після вихідних
вчора 10:21
8

- Від четвертої ранку я черпаю воду – заливає під’їзд на дев’ятому поверсі, вже тече на перший, - близько восьмої ранку 28 червня до журналіста зателефонувала мешканка «Канади» Ольга Дущак. – Подзвонили на довідку міськради. Поки нікого нема, бо вихідний.

Читайте також

На "Канаді" буде меморіальна дошка загиблого в АТО Андрія Питака
сьогодні 17:40
Незабаром на будинку №4, що на вулиці Вербицького, встановлять меморіальну дошку в пам’ять... Читати далі
На Тернопільщині жінка відмовилась від 8 дітей і пішла в АТО. Відео
23 червня 2016
8
Багатодітна мати з Тернопільщини через суд позбавила себе батьківських прав, щоб підписати контракт зі Збройними... Читати далі
Суд виніс вирок у справі загибелі шести бійців батальйону «Збруч»
23 червня 2016
2
Військового Олексія Власюка, через якого загинули шестеро бійців батальйону "Збруч", посадили на... Читати далі
Якщо "АТОшникам" не виділять землю, то активісти перекриватимуть дорогу
22 червня 2016
1
До ТНЕУ знову прийшли активісти та "АТОшники" - у середу, 22 червня, має відбутись конференція вченої... Читати далі
Остання поїздка в АТО повернула мене у 2014 рік, волонтер Василь Конько
21 червня 2016
Під час обговорення питань щодо АТО  у Тернопільській ОДА керівник групи «Схід та Захід разом»... Читати далі
Під стінами ОДА мітингували матері та дружини військових-контрактників
16 червня 2016
3
Сказати, коли контрактники зможуть повернутись додому, вимагають їхні матері та дружини. Жінки кажуть, що вже... Читати далі
Рідні контрактників, які воюють більше двох років, пікетуватимуть ОДА
14 червня 2016
Пам’ятаєте, я вам дзвонила, років два-три тому, - емоції жінки на тому кінці дроту зашкалювали, - просила... Читати далі
Кременець зустрів свого загиблого героя Бориса Макаревича
13 червня 2016
2
13 червня тіло 45-річного майора доправили до його рідного села Білокриниця, де о 19.00 відбудеться панахида.... Читати далі
14 червня оголосили Днем жалоби на Тернопільщині
13 червня 2016
1
Щоб вшанувати пам'ять загиблого у зоні АТО командира мінометної батареї військової частини В 2950, старшого... Читати далі
Майор з Тернопільщини Борис Макаревич загинув у зоні АТО
11 червня 2016
21
Старший офіцер відділення комплектування Кременецького об'єднаного міського військового комісаріату Тернопільської... Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

RIA

Куди поїдете на відпочинок цього літа?
  • 1. На море
  • 2. В гори
  • 3. Не поїду нікуди
  • 4. Ще не знаю
  • 5. На дачу
  • 6. У село
Голосувати
Куди поїдете на відпочинок цього літа?
1. На море
22.69%
 
2. В гори
12.78%
 
3. Не поїду нікуди
32.60%
 
4. Ще не знаю
14.76%
 
5. На дачу
3.52%
 
6. У село
13.66%
 
Всього голосів: 454

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

Розсилка новин

Аналітика і публіцистика

Реформа зависла на невизначений період

Реформа зависла на невизначений період
Громадський транспорт вважають збитковим не лише в Україні, а й загалом у цілому світі. Однак «збитковість» не заважає владі реформувати і...

Як профосвіті пережити кризу: підказки з Польщі

Як профосвіті пережити кризу: підказки з Польщі
Польські заклади професійної освіти, як тепер і українські, перебувають у віданні місцевого самоврядування. Водночас у сусідів можна знайти вдалі приклади...

Польський досвід реформ: як громада може долати безробіття і дбати про добробут

Польський досвід реформ: як громада може долати безробіття і дбати про добробут
Соціальну економіку, у центрі якої перебуває людина, а не виключно прибуток, можуть без проблем розвивати невеликі громади. Прості способи турботи...

Польський досвід реформ: як громада збудувала собі городище і заробляє на ньому

Польський досвід реформ: як громада збудувала собі городище і заробляє на ньому
Заробітки на туризмі – те, про що на Тернопільщині говорять багато уже впродовж багатьох десятиліть. Але справа зрушується дуже поволі, на відміну...

Інфографіка

Чи пам'ятаєте ви передвиборні обіцянки президента? Тест

Чи пам'ятаєте ви передвиборні обіцянки президента? Тест
Два роки тому Петро Порошенко став президентом України. Спробуйте пригадати його передвиборчу компанію та обіцянки, які він давав українцям.

Ми у соц. мережах