Лікарів-волонтерів з Тернополя, а також інших міст України нагородили громадською відзнакою – орденом „За спасіння життя” імені академіка Леоніда Ковальчука. Цю нагороду започаткував благодійний фонд „Вірую”. 15 березня в Тернопільському медуніверситеті урочисто презентували цю відзнаку і нагородили перших номінантів.
Це громадська відзнака, поки що це не державна нагорода, але цінність її не менша. Якщо народ має право годувати і лікувати армію, то він має право і нагороджувати, наголосив ректор.
- Ідея нагороди виникла після спілкування з хлопцями з „Білих беретів”, - розповів засновник благодійного фонду „Вірую”Олексій Левенець. – Під час роботи ми об’єднали зусилля багатьох людей, і коли працювали над ескізом, виникла ідея, що маємо вшанувати велику людину, лікаря, який очолював Тернопільський медичний університет Леоніда Ковальчука.
Ця нагорода символічна, продовжує пан Левенець, кращим медикам і науковцям її вручатимуть в день народження Леоніда Ковальчука і в день його смерті – 15 березня і 1 жовтня.
Серед номінантів: Яна Зінкевич, засновниця медичної служби „Госпітальєри”, їй нагороду вручать після її приїзду з реабілітації за кордоном. Також пізніше отримає нагороду Ілля Лисенко, позивний Хоттабич, засновник медичної служби, який зараз на передовій.
- Нагороджуватимуть не лише тернополян, - зазначив пан Левенець. - Серед нагороджених будуть люди зі всієї України – тут і Маріуполь, Дніпропетровськ, Чернівці. Наприклад з Чернівців з нагороджених є о. Микола Мединський – священик-капелан, засновник капеланської служби ДУК ПС, який врятував і допоміг своєю молитвою сотням бійців, також хірург Дмитро Лось, стоматолог Андрій Кухар зі Львова. Серед тернопільських номінантів це– педіатр, доцент медуніверситету Тамара Воронцова, яка пройшла Майдан, виступила організатором об’єднання медиків Майдану, хірург Юрій Свідерський і лікар Андрій Салагорник – з „Білих беретів”.
Неочікуваною виявилася нагорода для доцента кафедри дитячих хвороб Тернопільського медуніверситету Тамари Воронцової.
- На Майдані я працювала як терапевт. Два місяці була в багатьох медпунктах, познайомилася з багатьма лікарями і потім ми об’єднали медиків по всій Україні, - розповіла Тамара Воронцова.
Вже тривалий час Тамара Воронцова займається волотерством. Каже, не може бути осторонь, бо у неї воює син.
- Це нагорода не мені, а усьому нашому колективу, усім людям, які допомагали мені збирати і відправляти допомогу на Схід, бо одній людині це зробити нереально, - розповідає Тамара Воронцова. – Незважаючи на те, що є песимістичні настрої, але, коли я зверталася по допомогу, то багато людей відгукувалося. Усе почалося з ініціативи канадської діаспори. Професор нашого університету Богдан Бойчук, який зараз в Канаді, і його родина, почали надсилати гуманітарну допомогу, а ми передавали її на Схід. Спочатку відправляли допомогу в госпіталі, бо з Канади надходило багато медичного обладнання для реанімацій, хірургій, також допомагали дитячим лікарням Луганської і Донецької областей. З часом назбирали речі на передову, двічі самі їздили і відвозили допомогу. В останні поїздки було багато продуктів і теплих речей.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер