У Тернополі - десяток "купальних" місць

У Тернополі - десяток "купальних" місць
Офіційно в Тернополі дозволено купатися лише на Дальньому пляжі. Однак тернополяни знають ще з десяток місць, де можна купатися. Це міст, причал, пивзавод, дамба, мала дамба, “Циганка”, “зелений” пляж, “дикий” пляж, моржатник, річка.

Це ще неповний перелік тих місць, де можна побачити оголених підлітків, а то й дорослих людей, які плавають, пірнають та стрибають у воду з висоти.
Тернополянин Руслан Брега полюбляє у спеку залізти у воду Тернопільського ставу. Однак каже, що є місця, яких варто остерігатися.
- Колись популярним місцем для купання була дамба, - розповідає хлопец. - Пригадую років п’ять тому там завжди збиралося багато дітлашні. Серед них часто був і я. Але туди йшли лише ті, хто добре плаває. Плюси цього місця, що там глибоко та можна стрибати у воду із труби. Але це надзвичайно небезпечне місце. Всього за кілька мерів від тебе - потужний водоспад греблі. Туди може затягнути течією необачного пірнальника. А ще там важко вилізати з води. Зараз там уже дуже рідко хтось купається. І це дуже добре.
Зовсім поруч є ще одне місце, де можна зустріти тих, хто любить пірнати - невелика дамба, яку збудували менше десяти років тому. Купальників приваблює бетонна плита, на яку можна легко вилазити покупавшись.
Любителі стрибків у воду ж їдуть на міст у Білу - це найвищий “трамплін” у нашому місті.
- У погожі дні на мості збираються десятки підлітків, - каже Руслан. - Іноді навіть вишиковується черга біля місця, із якого стрибають. Однак і тут слід вважати, щоб не натрапити під час стрибка на бетонну опору. А також не стрибнути на листок лілії - такий стрибок може бути дуже болючим. Також стрибати можна і на міському причалі. Для цього використовують трап теплохода. Однак там пірнальники заважають роботі теплоходів. До того ж це небезпечно - можна не встигнути вилізти з води, поки прибуде судно.
Також неподалік від мосту є невеличкий пляж, оточений зеленню та дервами. Про нього знають небагато людей. Здебільшого мешканці Білої.
- Я колись ходив на веслування, а після тренувань їхав ровером на той пляж, - розповідає тернополянин Віталій Карпин. - Там - пісок, а дно всипане дрібненькими камінцями. Це місце ще “диким” пляжем називають. Є де сховатися у затінок. І людей набагато менше ніж на “Дальньому”. Однак чув, що там вода брудніша, ніж у інших місцях.
Також купаються тернополяни і на так званому “зеленому” пляжі. Щоправда туди більше йдуть ті, хто хоче позасмагати. Цей пляж розташований по дорозі до Дальнього і повністю порослий травою. Та там глибина невелика і купатися важко.
Багато ходять купатися також на стихійний пляж біля пивзаводу.
- Вода тут глибока, а поруч є зелені газони, на яких можна засмагати, - каже Руслан Брега. - Причому часто там бувають дівчата, які засмагають топлес. Цікаво, що купаються тут не лише влітку, а й зимою. Моржі прорубують завжди там ополонку. Раніше там навіть паркану не було. А зараз уже поставили.
Також стихійні місця для купання є й у річці Серет - неподалік джерела, у якому окунаються моржі, є ще й місце, де підлітки купаються у річці. Туди йдуть ті, хто любить боротися із течією. А в спеку сотні людей плавають у басейні біля клубу зимовго плавання у парку “Топільче”. У народі це місце називають “моржатником”. Водойма мала, тому там завжди тепла вода. І глибина усюди приблизно однакова.
Однак, зазначають рятувальники, безпечно купатися лише на “Дальньому” пляжі. Адже там дно обстежене, встановлені обмежувальні буйки. А також плесо біля пляжу - під спостереженням рятувальників.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
  • Anonymous

    дивно. а я думав, що можна купатися тільки в мене в ванні. бігом на пляж! :)
  • Anonymous

    добре, що цього року хоч один відкрили! ми нулого року СЕС заборонила, то замість того, щоб шукати шляхи виходу ромцьо тупо його закрив!
  • Anonymous

    пригадується, що в минулі роки ніхто Дальній пляж не обслуговував. а зараз нова влада дала нове дихання. звідси і пояснення
  • Anonymous

    Дуже актуальна стаття, як для теперішнього часу. Тільки карта місць для купання трошки лажна, певно на скору руку робив? Надіслав нову, якщо зможеш - заміни (дякую наперед). Стосовно Ближнього пляжу, ніхто не ігнорує, просто кажуть, що коштів на облаштування того пляжу наразі немає.

    Anonymous reply Anonymous

    ачого його на карті даже нема?

    Anonymous reply Anonymous

    то лажна карта, там багато чого не вказано. Маю нормальну, але ссилку кинути не можу (комент не додається)

    Anonymous reply Anonymous

    (та трохи лажна карта просто... там багато чого не вказано) маю нормальну, але не можу ссилку кинути (приколи якісь, комент додати з посиланням не можу )))

    Anonymous reply Anonymous

    Надішліть посилання, будь ласка, на адресу olga.urkova на gmail Щиро вдячні!

    Anonymous reply Anonymous

    Надіслав. Якщо зможете, замініть
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Великодні майстер-класи проводитимуть в Тернополі 18-19 квітня 21:05 Що класти у кошик і що робити з пасками, які не з'їли: о. Олексій Філюк відповідає на ваші запитання 20:00 ​​​​​​​Генплан лиш у Тернополі такий «секретний»? Чому в суді заборонили фотографувати документ 19:00 До 6 000 грн вистачить: скільки коштів тернополяни витрачатимуть на приготування до Великодня play_circle_filled Від читача 18:27 Власна справа – власне майбутнє: на Тернопільщині підприємці отримали 8,1 млн грн на розвиток бізнесу 18:11 Оновлюють розмітку на дорозі «Тернопіль — Львів » 17:22 На Тернопільщині обмежують проведення масових заходів на Великдень та поминальні дні 16:50 Митрополит Теодор Мартинюк звершив Чин умивання ніг капеланам photo_camera 16:31 «Молодіжні гаївки» анонсували в Тернополі у Світлий Понеділок 16:01 Аварія біля села Мишковичі: троє людей отримали травми 15:50 Як тернопільським військовим та ветеранам захистити свої права: корисні ресурси, інструкції та контакти 15:25 У Зарваниці відбулася Проща родин загиблих Героїв (пресслужба Тернопільської міської ради) 15:15 «Навчання тут зараз неможливе». Пожежа у Козівському ліцеї: що буде з учнями та вчителями photo_camera 14:40 Посилюють заходи безпеки на свята поліцейські та рятувальники: де та як чергуватимуть 14:05 Посадовця і експоліцейського затримали за спробу відправити у Молдову військовозобов'язаного 13:30 Суд у справі Гайдука: скаргу на вирок апеляція залишила без руху 12:55 Тернополянин облаштував у своїй квартирі місце для вживання наркотиків 12:20 Паски від 40 грн, а м’ясо трохи подорожчало: що і за скільки пропонують на ярмарку до Великодня play_circle_filled photo_camera 11:45 Ремонт дороги проведуть на шести вулицях в Тернополі 11:15 У Кременці чоловік загинув, коли ремонтував вантажівку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up