Святослав Курташ, шукаючи нову роботу, став жертвою шахраїв та втратив власні гроші.
Чоловік застерігає й інших тернополян, аби не «велись» на запропоновані чималі зарплати та нарікає на роботу міліції. Мовляв, він одразу повідомив про шахраїв правоохоронців, однак пройшло вже майже два місяці – ніхто йому навіть не телефонував.
Чоловік також поцікавився законністю розміщення аферистами оголошення про вакантні посади. Адже вже після написаної заяви до міліції натрапив на це ж оголошення в газеті. Юристи пояснили – в даному випадку ЗМІ відповідальності не несуть. І зніматимуть з друку оголошення лише після того, як до них звернеться слідчий, прокурор, суддя з інформацією про те, що при розслідуванні справи встановлено, що публікації цієї реклами "сприяє вчиненню злочину".
Щоразу переносили зустріч
Чоловік зателефонував за одним з номерів. Підняла слухавку жінка, яка назвалась Аллою Вікторівною. Домовились про зустріч у столиці, причому чоловіка мали зустріти на вокзалі.
Згодом були ще дзвінки та перенесені «роботодавцями» зустрічі. Врешті тернополянин, аби зберегти домовленості в силі, бо фізично не міг дістатись до вказаного часу зустрічі до Києва, погодився перерахувати на вказану картку 700 грн за проживання у гуртожитку. Які, до речі, «роботодавці» обіцяли повернути, щойно чоловік приступить до роботи. Після цього пані Алла дала телефон чоловіка, який ніби мав зустріти Святослава у Києві. На тому кінці дроту тернополянина запевнили: домовленості в силі, нехай приїжджає і під час зустрічі його поселять у гуртожитку та підпишуть трудовий договір.
- Я приїхав до Києва, зателефонував, але чоловік кілька разів переносив зустрічі, - пригадує пан Святослав. – Потім вимкнув телефон. Такою ж була ситуація і з телефоном «Алли». Я пробув на вокзалі до 11:00 наступного дня і поїхав додому.
Діставшись до Тернополя, чоловік одразу написав заяву до міліції, де вказав номери телефонів його кривдників та реквізити рахунку, на який скидав гроші.
Шахраїв ніхто не зупиняє
Найбільше обурило чоловіка те, що днями у пошуках роботи він знову натрапив на те ж оголошення. Тобто, каже він, шахраї і далі дурять людей, а ніхто їх не зупиняє і відповідальності за це не несе.
Юристи пояснили: реклама послуг з працевлаштування регулюється ст.24-1 Закону України "Про рекламу". В даному випадку вимоги до публіці реклами рекламістом порушені не були. Окрім того, з тексту оголошення не випливає, що це послуги посередника і є необхідність у супровідному тексті, передбаченому ч.2 ст.24-1.
- Таким чином газета справді не несе відповідальності за публікацію цієї реклами, - каже юрист Медіа-корпорації «RIA» Павло Чепугов. - Якщо відповідним держорганом буде встановлено, що реклама недобросовісна, то відповідальність в такому випадку несе рекламодавець – той, хто подав оголошення. Про це йдеться у ст.10 Закону України "Про рекламу".
Що стосується знову побаченого оголошення в газеті, редакція має його зняти лише у разі, коли буде звернення слідчого, прокурора, судді з інформацією про те, що при розслідуванні справи встановлено , що публікації цієї реклами "сприяє вчиненню злочину".
І вже орган державної влади має право приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.
Гроші зняли в Києві
У міліції нам повідомили, що заява Святослава Курташа зареєстрована 27 квітня у журналі єдиного обліку.
- Ми провели перевірку і з’ясували, що кошти, які переказав тернополянин, зняли у Києві, - повідомив заступник начальника міськвідділу міліції Анатолій Стельмащук. – Номера телефонів, які надав заявник, вже не працюють. Ймовірно, щойно прийшли кошти на рахунок, номери телефонів були змінені.
Це звичайний «розвод» довірливих громадян на гроші, припускають у міліції. І запевняють - на щастя, подібних випадків у Тернополі більше не зареєстровано. А щодо справи Святослава Курташа, у міліції повідомили: «Особи, які зняли кошти, на даний час не встановлені».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Ната
Анонім reply Ната
Анонім
Маючи реквізити. Органам правопорядку зовсім нескладно встановити шахраїв.
Як би в таку ситуацію попав хтось з дітей міліціонера - думаю проблем з встановленням особистостей шахраїв та визначення покарання не булоб взагалі.
Анонім
Скоро місяць - а ніхто навіть "с...ки" не підняв. При тому - я орієнтовно в бюджет сплачую кожного кварталу близько 25 тисяч гривень. Ото мені цікаво - за що?
Всі зараз бурно обговорюють доларові кредити, сам долар і тд. - загалом розвела наша влада нас як "малюків". Тому і маємо - те що маємо.
Anonymous