Тернопільський став заселять товстолобиками, коропами, амурами

Тернопільський став заселять товстолобиками, коропами, амурами
Мальків товстолобів, коропів, білих амурів, щуки чи судака повинні цьогоріч заселити у Тернопільський став. Ці риби борються з цвітінням водойми і заростанням її очеретом, лататтям та іншими різновидами вищої водної рослинності.


На закупівлю матеріалу для зариблення Тернопільського ставу піде близько півмільйона гривень. Принаймні саме стільки виділили з міського бюджету   розпоряднику коштів – Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради.

- Ми неодноразово звертались із пропозиціями  щодо вирішення проблем із браконьєрством та зарибленням водойми до міськради,  - каже  директор  ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля»  Андрій Об’єщик. –  Результатом усіх цих перемовин стало виділення міськрадою грошей на закупівлю матеріалу та зариблення ставу. Також ведемо зараз перемовини про методи охорони тієї риби.  

Інформацію про намір заселити мальків у водойму підтвердили  у відділі благоустрою та екології міськради. Одначе, у деталі ще не вдаються, мовляв тільки-но подали заяву на проведення  тендеру. І суми не конкретизують, мовляв, це – закрита інформація. 

- Якщо все буде добре, то тендер відбудеться 27 чи 28 травня, - каже начальник відділу благоустрою Олег Соколовський. – Справа у тому, що, як повідомили нам, матеріалу для зариблення  в області нема…Але є він в інших обласних центрах. І невідомо, чи знайдуться охочі взятись за це. Приміром, коли ми оголосили тендер у галузі регулювання чисельності безпритульних тварин, то охочих не було.

За словами пана Соколовського, інформація про проведення тендеру невдовзі з’явиться на сайті держзакупівель. Але, як їх повідомили, у державі невдовзі намічаються зміни у тендерному законодавстві, тож, можливо, доведеться корегувати умови проведення тендеру.


- Необхідність зариблення ставу справді є, - додає пан Соколовський. – На це неодноразово вказували фахівці. Тож ми звертались з листами і в рибоохорону, і до іхтіологів щодо рекомендацій – чим і у якій кількості заселяти.


Так, як повідомили у рибоохороні, чим і у якому відношенні заселяти -  вирішували, враховуючи результати контрольних ловів, проведених іхтіологічної службою  попередніх років та спостережень і аналізу виловів рибалками-любителями.

Зокрема, рекомендовано  такі види риби і у такому співвідношенні: товстолоб білий  - 35% - для боротьби з цвітінням водойм, товсто лоб строкатий – 15%, короп – 25%, білий амур – 15% - для боротьби із заростанням вищою водною рослинністю, судак звичайний або щука звичайний – 10% до загальної кількості зарибку. 

Відео дня


- Враховуючи виділену суму, йдеться  про закупівлю десяти тонн матеріалу, - додає Андрій Об’єщик. – Сподіваємось, що  саме стільки і потрапить у водойму. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • David Starr
    Це добре.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? Від читача 22:12 Квартирник в Na пошті! 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera 12:15 На Дніпропетровщині раптово зупинилося серце рятувальника з Тернополя Богдана Черняка 11:50 Збитків на 2 мільйони: Головного інженера з Кременця підозрюють у забрудненні річки Іква 11:22 У школах та садках Тернополя встановлюють обладнання яке вимірюватиме температуру, CO₂ і вологу 10:35 У лісі на Тернопільщині знайшли мертвим чоловіка , якого розшукували понад місяць
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up