Цьогоріч “Велодень” відбувся уже втретє. Він офіційно відкриває велосезон у Тернополі, тож завітали на відкриття і кореспонденти. Щоправда, без велосипедів, а лишень в якості глядачів.
“Стрибати дітям не дозволю”
Офіційно захід стартує на Театральному майдані в 11.30 з показових змагань велотріалістів. Проте, ще зранку на площі помітна метушня - організатори огороджують майданчик навпроти театру, відвантажують дерев’яні піддони, які екстремали використовують для стрибків і трюків. Збираються й велосипедисти аби порозминатись перед показовими виступами та поспілкуватись. За годину-другу кількість велосипедистів збільшується. Незважаючи на непогоду, з’являються і глядачі. Оскільки старт велоколони розпочинається саме з “театралки”, то їздить тут з півсотні роверистів.
Я минулого року також тут була з дітьми, - розповідає тернополянка Оксана Хмурич, яка прийшла на майдан з двома синами. - Діти також мають велосипеди, тому їм цікаво подивитись. Щоправда, ось так стрибати я їм не дозволю (вказує на тріалістів - прим. ред.), а просто їздити - будь ласка. Я й сама колись на велосипеді їздила. Не як спортсмен, а для розваги. Все одно корисно.
Власне, не лишень задля розвитку велоспорту відбувається такий щорічний захід, як розповідають організатори, головна мета - показати людям переваги велосипеда та здорового способу життя.
Це своєрідне відкриття велосезону і презентація велосипедистів тернополянам - не велосипедистам, - каже співорганізатор заходу, член асоціації велосипедистів Тернополя Роман Задорожний. - Окрім цього це популяризація здорового способу життя і екологічного мислення, руху, презентація Тернополя перед іншими містами. З кожним роком кількість учасників збільшується. Цього року людей також багато. Реєстрація ще триває, а уже, незважаючи на погоду, є більше 70 велосипедистів. У програмі: велотріал, велопробіг практично усіма мікрорайонами міста та крос-кантрійні змагання в Кутківецькому лісі.
Поваги до велосипедистів нема
Серед учасників змагань спортсменів також було небагато. В основному всі - активна молодь, для якої велосипед - або засіб пересування, або розвага.
Я на роботу щодня велосипедом їжджу. Працюю бухгалтером, але костюм не обов’язковий. Тому джинси, кросівки - сів, і поїхав. З “Сонячного” на “Дружбу” - хвилин 20 не поспішаючи. Заряд позитиву і енергії - на весь день. Щоправда, поваги від автомобілістів до велосипедистів немає і навряд чи буде. Таким заходом можна показати, що нас багато, що ми такі ж учасники руху і маємо права.
Помітили ми серед велосипедистів й відомих тернополян. Зокрема, міського голову Сергія Надала, Володимира Болєщука, Михайла Ратушняка. Вони також приїхали на велосипедах для участі у “Велодні”. Щоправда, не в усіх велосипед свій.
- Велосипед я позичив у доньки, - зізнався Сергій Надал. - Свого поки що не маю. Але кататись люблю. Зокрема, коли на природу виїжджаємо чи десь на відпочинок. Тоді або в друзів беру або напрокат. Сьогодні хочу проїхати з велоколоною, але, на жаль, недовго з ними буду, бо на 14-ту годину маю прямий ефір. Тож, напевне, з колони велосипедистів туди одразу й поїду.
Також міський голова запевнив, що не лише такими діями, як особистою участю, підтримуватиме велорух в Тернополі. Пан Надал запевнив, що з часом центральні дороги будуть мати доріжки для велосипедистів. Окрім того, буде створено майданчик для змагань, тренувань та просто відпочинку велоекстрималів. Та й тернополянам без коліс там, на думку мера, також буде цікаво.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер