Медогляд перед школою не варто відкладати на останні дні серпня

Медогляд перед школою не варто відкладати на останні дні серпня

Огляд лікарів-спеціалістів дійсний впродовж року, безпосередньо перед школою довідку видає педіатр, наголошують медики дитячої поліклініки.

- Планові огляди дітей відбуваються кілька разів, - пояснює завідувач шкільним відділом міської дитячої поліклініки Світлана Козак. – Перед оформленням в школу в 6 років дітей оглядають дитячий хірург, стоматолог, ортопед, офтальмолог, ендокринолог, невролог, логопед, отоларинголог, а також проводять лабораторні обстеження. Інші фахівці - за показаннями. Наступний огляд – в 10-11 років, в 11 років призначають аналіз на цукор у дітей з групи ризику. Далі хлопчики проходять медогляди в 14, 15, 16 років, дівчатка – в 14 і 16 років – тобто на один раз менше ніж хлопці. Діти іншого віку проходять медогляд раз на рік в педіатра.

Ажіотажу у поліклініках створювати не потрібно, зазначає фахівець.

- Чомусь зараз всі згадують, що дітям треба довідку на фізкультуру і створюють черги, але обстеження лікарями-спеціалістами можна пройти впродовж року, - зазначає Світлана Козак. – Якщо дитині ще в попередньому навчальному році призначили огляд вузького спеціаліста – окуліста чи ортопеда, цей візит не варто відкладати на кінець серпня. Якщо дитину оглянули б у березні, чи квітні, чи травні – цей огляд спеціаліста був би дійсним зараз. Дитині напередодні навчального року залишилося б тільки піти до дільничого педіатра, бо довідку до школи лікар видає безпосередньо на навчальний рік. Щодо довідок на спецгрупу з фізкультури, то ЛКК почала видавати такі довідки ще з червня. Звичайно, буває, що виникає гостра патологія чи травми, але таких ситуацій небагато. Все можна спланувати. А в нас батьки все відкладають на останній момент, і тому тепер інтенсивно працює уся педіатрична служба. Тому ми радимо батькам медогляди і додаткове обстеження спеціалістів проходити протягом року, а не відкладати усе на останні дні серпня.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Діонісій
    довідку треба брати, але от батьки то відкладають на самий останній. от звідти і черги і все таке.

    більше половини дітей уявіть собі, що неміщні, то компутери, телефони, планшети, чіпси, сухарики, кола і всяке таке.

    скажемо спортивних секцій трохи менше стало ніж колись, а багато таких, що є, батьки зараз не можуть дозволити платити. бабла немає.

    у тих воно є переважно, що закордоном, але їм на дітей переважно начхати, бабуся чи дідусь виховує, а то компутери і всяка інша цікава єрунда.
    David Starr reply Діонісій
    Для занять фізкультурою не потрібно грошей чи секцій, достатньо не сидіти із пивом ввечері перед телевізором, а піти із дитиною в парк побігати чи на турніки.
  • David Starr
    Невже всі такі немічні, що аж довідку на фізкультуру брати треба? Країна інвалідів?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:45 Понад 10 мільйонів гривень віддала шахраям пенсіонерка з Великих Гаїв, повіривши в історію про «зраду» 10:12 Водіїв, яких позбавили посвідчення за алкоголь, знову зупинили нетверезими — тепер на електросамокатах 09:37 У парку Нацвідродження проводять обробку від кліщів: радять утримуватись від прогулянок 09:00 На війні загинув Герой з Хоростківської громади Василь Гаврилюк Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 08:00 В Україні спростили процедуру оформлення майна на дитину 22:02 У Тернополі перехожий кинувся рятувати жінку, яка раптово втратила свідомість, ще до приїзду швидкої 21:00 Тернопільський мистецький коледж збирає кошти на модернізацію нового корпусу: організовують музичний вечір 20:00 Пережив понад 100 операцій і створює авторські вироби з металу: історія захисника Олександра Безверхнього play_circle_filled 19:00 Будівельно-монтажні роботи на завершальному етапі: що вже зробили у будинках для ВПО в Тернополі 17:56 Смерть чоловіка у Тернопільському ТЦК: що відомо про загиблого та що знайшли під час обшуку в його квартирі 17:20 На Сахарова 26 травня буде обмежений рух транспорту 16:50 На Торговиці відновили рух після ремонту дороги 16:10 За побиття цивільних одному службовцю ТЦК дали умовно, а інший відбувся штрафом 15:45 У Кременці рятувальники після аварії деблокували жінку з авто 15:05 У Тернополі за два дні зупинили 11 водіїв із ознаками сп’яніння 14:34 Дві котельні в Тернополі зупиняють на ремонт з 25 травня 13:45 У рідному селі Настасів зустріли двох братів-Героїв, які повернулись з ворожого полону photo_camera 13:07 Двоє 15-річних мотоциклістів постраждали в аварії на Бережанщині 12:18 В аварії у селі Мшанець загинув 11-річний хлопчик, ще троє людей травмувались
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up