Дитячу юнацьку спортивну школу “Есктрім” планують перенести з дитсадка №23 у школу № 11. І батьки, і викладачі, і учні школи проти цього нововведення. Школі вже дали час до 1 серпня, аби переїхати. У міськраді запевняють, що такі зміни не повинні завадити діяльності школи. А переселення зумовлене постановою Кабміну про те, що потрібно вивести всі громадські організації та інші структури з приміщень дитсадків і звільнити їх для виховання дошкільнят, пояснює начальник міського управління освіти Ольга Похиляк.
- Ця школа орендує приміщення у дитсадку № 23, а це 200 кв. м, - каже вона. - Це - дві колишні групи. У дитсадках міста нині бракує місць. Тому ми робимо все можливе, аби знайти приміщення для нових груп.
Чому інших не чіпають?
Втім, будівля, в яку хочуть переселити школу “Екстрім”, неналежно облаштована, зауважує Володимир Ліщук.
- У школі №11 не звільнять класів для спортивної школи. Адже тоді деяким учням доведеться ходити в другу зміну, - пояснює він. - Натомість нам виділяють напівпідвальне приміщення. Його потрібно ламати, ремонтувати. А за які кошти? Нам сказали звільнити дитсадок до 1 серпня. Замість того, аби готувати дітей до чемпіонату світу, на який у нас четверо претендентів, ми маємо такі клопоти.
Дитсадок №23, де наразі діє школа “Екстрім”, знаходиться на вул. Лепкого, 13. Поряд є інші дитсадки. В одному з них – корпус Галицького інституту, в іншому —
центр дитячого розвитку, музична школа, перукарня і стоматологія, розповідає пан Ліщук.
- Ці приміщення - також об’єкти комунальної власності міста, - каже він. - Якщо звільняють усі дитсадки, то чому цих установ не зачіпають?
Школа може перестати існувати
Вихованці школи “Екстрім” - майстри спорту, члени національної збірної України та призери всеукраїнських змагань з гірськолижного спорту та сновборду. Два тижні тому школа посіла перше місце серед спортшкіл в Україні. За це, як каже пан Ліщук, отримала грант 10 тис грн від Федерації лижного спорту України.
Батьки вихованців зібрали 70 підписів проти переселення школи.
- Якщо школа діятиме в неналежних умовах, то з часом вона взагалі може перестати існувати, - зауважує пан Ліщук. - Адже батьки не записуватимуть туди дітей. Відтак потреба у її послугах взагалі відпаде.
До того ж на балансі школи - єдина у Тернополі гірськолижна траса. Для її повноцінної роботи потрібно придбати сучасне обладнання. А на це бракує коштів. Втім, у нормальному стані трасу підтримує саме спортивна школа. Якби її не підсипали щороку, гори давно не було б.
- Так, відстань від нового місця у школі № 11 до траси така сама, як і від дитсадка, - каже директор школи “Екстрім”. - Але у нас тут є окремий вихід. А в школі як буде? Не будуть же наші діти гримати лижними черевиками по коридорах школи? Окрім того, інвестор - Молодіжний житловий фонд - пропонував поблизу гірськолижної траси, а це наша земля, збудувати будинок, а нам віддати перший цокольний поверх. Ми згодні на такий варіант. Але у міськраді „добро” не дають.
Вчитимуться у повноцінних умовах
Про жодні підвальні приміщення для школи “Екстрім” не йдеться, запевняє начальник міського управління освіти Ольга Похиляк.
- Я є учасником робочої групи, яка працює над тим, аби школа займалася у належних умовах, - каже вона. - Ми віддаємо належне керівництву, вдячні дітям, які створюють імідж Тернополю та освіті. Діти будуть вчитися у повноцінних умовах. Гарантую вам: коли учнів переселять, я вас запрошу і ви зможете побачити, в яких умовах вони навчаються.
Ольга Похиляк також додає, що вивільнення приміщення дитсадка №23 стояло на порядку денному міськради вже багато років.
- Сьогодні ми знайшли приміщення для школи “Екстрім” у загальноосвітній школі № 11, - каже вона. - Дякуємо за розуміння її директору. Школа №11 розташована поряд із гірськолижною трасою. Тож учням буде зручно туди добиратися.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер