Зять загиблих Олекси та убитої ним Оксани заявив про намір позиватись до суду на дії місцевого священика, який поховав «борщівського стрільця» як самогубця.
Тернопільські священики пояснили, чому Олексу не захотіли поховати за християнським обрядом.
У день, коли ховали поліцейських, в останній путь провели і Олексу з Оксаною Василюків.
У подружжя сиротами залишились двоє доньок і син. Найстаршій – 21. Молодшій – 14.
Поки що наймолодшу Надійку забрала до себе заміжня старша сестра. А син Іванко живе у хаті, де трапилась трагедія – разом з 80-річною Ганною – мамою Оксани.
Нагадаємо, мешканець с. Бабинці Борщівського району, 46-річний Олекса Василюк, ввечері 22 серпня з мисливської рушниці убив свою дружину Оксану. Згодом, вночі і зранку 23 серпня, застрелив ще двох поліцейських, після чого загинув сам в результаті операції спецпідрозділу поліції. З тих пір тернополяни нарекли Олексу «борщівським стрільцем».
Ховали подружжя разом, а от на цвинтарі поклали в різних кінцях ряду. Оксану – поруч з убитими раніше братами і батьком. Олексу – з протилежного боку.
Оксану поховали за всіма християнськими традиціями, а от Олексу навіть в церкву не заносили – поховали як самогубцю. Це й найбільше обурило дітей.
Діти припускають, що в Олекси почались проблеми з психікою. Саме через це і сталась трагедія, а ніяк не через ревнощі. Однак довести, що він мав розлади здоров’я вже неможливо – бо той мертвий.
Що ж призвело до трагедії і як все відбувалось – родина поки що говорити не може.
Проте сусіди пригадують, що досить часто бачили Олексу з рушницею в руках. Як любив поставити банку і цілити по ній. Або горобців стріляв. І попадав в ціль, стверджують люди, - краще за професійного снайпера.
Людина, яка наважилась на вбивство, не може називатись християнином
Те, що сталося на Тернопільщині – це неймовірне горе для всіх нас. Бо це не лише випадок у окремих трьох родинах, але й певне відображення нашого спільного духовного та психічного стану, переконаний Митрофорний протоієрей Євген Заплетнюк, кандидат богослів'я (УПЦ Київського патріархату).
Людина, согрішивши, могла зупинитися та розкаятися, але вона вибрала інше – впертість до самої смерті. Це Юдин гріх, бо рай для праведних, а пекло для вбивць. Усе просто, каже священик.
Віддавна Церква накладала заборону на поховання таких осіб у межах християнських кладовищ
Не потрібно дивуватися, що коли ми робимо зло чи якусь прикрість, люди можуть змінювати до нас своє ставлення, припускає священик. Також, кожен із нас повинен пам’ятати, що наші вчинки будуть мати наслідки не лише в реакції людей, але й на Суді Божому.
До списку людей, яких не хоронили в храмі, колись зараховували не тільки самогубців, чи тих, хто наполягав на власній евтаназії. Але й впертих грішників: алкоголіків, які померли внаслідок хімічного отруєння, бандитів або осіб, які померли внаслідок збройних сутичок. Навіть акторів і жінок, які відійшли на той світ, намагаючись зробити аборт! У конкретних випадках долю тіла померлого визначає його духівник або керуючий єпископ.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Oksana Guska
Анонім
Анонім
Анонім
Соля reply Анонім