Семеро суддів просяться у відставку

Семеро суддів просяться у відставку

Аж семеро суддів  на Тернопільщині мають намір розпрощатись із суддівськими мантіями.  Служителі Феміди подали заяви про відставку. Вища рада юстиції «одобрила» їх, прийнявши рішення внести подання до Верховної Ради України про їх звільнення.


Загалом,  за підсумками засідання, що відбулось 14 вересня, Вища рада юстиції прийняла рішення внести подання до Верховної ради про звільнення 169 суддів. Причому, таких заяв про звільнення за загальними обставинами Рада розглянула 183: у відставку просилось – 179, за власним бажанням – 4.


Так, Вища рада юстиції  «дала добро» у відповідь на заяву про відставку судді Тернопільського міськрайонного суду  Берегуляку Федору Григоровичу. Пан Берегуляк деякий час був заступником голови Тернопільського міськрайонного суду. Суддя вів кримінальні справи, окремі з них були – гучними. Приміром, суддя Берегуляк вів справу затриманого на хабарній справі, розміром 217 тис. грн, заступника міського голови Володимира Камінського – останній уклав угоду з прокуратурою, і справа завершилась для нього штрафом у 25 тис. грн. Вів справу затриманих у 2013 біля «Молока» двох правоохоронців та податківця.

З давніших справ – вів справу підприємця Валерія Борисова, засновника «Алігатора», якого звинуватили у вимаганні грошей, погрозах та заволодінні чужим майном. Його рідня ж вважала, що мала місце звичайна рейдерська атака. 

 Дала Вища рада добро і на заяву Буячок Любові Іванівни, що хоче піти з посади судді Лановецького районного суду,  Зембри Євгена Йосиповича – хоче звільнитись з посади судді Кременецького районного суду.  Вноситиме подання Рада і про звільнення Ігнатової Галини Володимирівни – з посади судді Підгаєцького районного суду, Козяр Людмили Василівни – з посади судді Гусятинського районного суду, Кренцеля Михайла Івановича – з посади судді Козівського районного суду. Останній, до слова, засвітився  у хабарній справі.  Так, у лютому 2016  детективи НАБУ спільно з Нацполіцією викрили його під час отримання неправомірної вигоди у розмірі понад 54 тисячі гривень. На той час він обіймав посаду голови суду. 

Подаватиме Вища рада юстиції і подання про звільнення у зв’язку із  поданням заяви про відставку Могачевської Віри Йосипівни. Жінка звільниться  з посади судді Підволочиського районного суду.

До слова,  30 вересня одночасно зі змінами до Конституції України щодо правосуддя набирає чинності нова редакція Закону «Про судоустрій і статус суддів». Судову систему очікують зміни.   Згідно з новоприйнятим законом, всіх суддів призначатимуть на конкурсній основі. Конкурс буде проводити  Вища кваліфікаційна комісія суддів.  А допомагати їй оцінювати професійну етичність та доброчесність кандидата буде Громадська рада доброчесності. До останньої ввійдуть правозахисники, науковці, адвокати та журналісти.

 

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Анонім
    ну, не четверо, і не тільки в міськрайонному, і що? а тим часом дехто сидить в СІЗО вже півроку-рік. і далі будуть сидіти невідомо скільки: судити-то не буде кому
  • Ольга Марчак
    і лише - ці?  Невже більше в жодного із суддів міськрайонного суду не виникло бажання подати у віставку?
  • Діонісій
    щурі біжать з корабля ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:01 Двох гастролерів підозрюють у серії крадіжок на Тернопільщині 08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up