У школах та садках Тернополя встановлюють обладнання яке вимірюватиме температуру, CO₂ і вологу

У школах та садках Тернополя встановлюють обладнання яке вимірюватиме температуру, CO₂ і вологу

У рамках субпроєкту передбачено встановлення обладнання у 81 громадській будівлі - школах та дитячих садках Тернополя. Йдеться про датчики, які в режимі реального часу фіксуватимуть параметри мікроклімату, зокрема, температуру, вологість і рівень CO₂,  а також про лічильники електроенергії, теплової енергії та холодної води.

Про це повідомляє Тернопільська міська рада.

— У Тернополі стартував субпроєкт «Автоматизований енергомоніторинг громадських будівель м. Тернополя», який є частиною масштабного проєкту «Глибока термомодернізація будівель закладів освіти м. Тернополя». Реалізація ініціативи передбачена в межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), — зазначили у міськраді.

Під час офіційної зустрічі із переможцями тендерного відбору обговорили ключові етапи та особливості впровадження системи. До обговорення також долучилися представники комунальних підприємств, зокрема, водоканалу, тепломереж, а також технічний консультант від ЄІБ.

Відео дня

— Завдяки цій системі стане можливим оперативне реагування на відхилення чи аварійні ситуації. У разі витоку або інших збоїв відповідальні працівники миттєво отримуватимуть сповіщення у спеціальному додатку на телефон. Таким чином вдасться не лише уникнути втрат ресурсів, а й запобігти пошкодженню майна, — повідомили в установі.

За словами завідувача сектору з енергоефективності управління ЖКГ Тернопільської міської ради Павла Савечка, впровадження автоматизованого енергомоніторингу дозволяє знизити витрати на енергоносії на 5–15% щороку.  Проєкт такого масштабу впроваджується в Україні вперше.

Читайте також: 

«Тривожні кнопки» встановили в маршрутках Тернополя: хто та як може скористатись  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (19)
  • Олег Селецкий
    … «…дозволяє знизити витрати на енергоносії на 5–15% щороку. ..»…..—так от в чому була причина …))))…
  • Сергій Третяк
    Ну я таке собі вдома робив. моніторю температури по кімнатам в різних кінцях будинку. Але на цьому все. ЧИсто моніторинг "для себе", для цікавості. Що потім з тим робити біс його зна. Точніше я то знаю, але це вже вимагає додаткових капіталовкладень - типу якщо рівень СО2 вищий норми то відкривати вікна сервомотором. Якщо в кімнаті холодніше чим на вулиці(а таке буває при товстих стінах) і на вулиці температура нижче 25 градусів  то відкривати вікна.  Більше щось ідей нема. Ну крім як ще вмикати обігрів електричний якщо холодніше певної температури.

    Коротше це все можна робити, але такі кошти вимагає що то явно не про школу , та й пошкодять обладнання діти. Хіба що в кабінетах наставити датчиків з індикаторами, і якщо показники перевищують якийсь рівень то відкривати вікна на провітрювання. Але це не про автоматизації і централізоване керування,  то більше про звичайну зручність для дітей і від них все буде залежати. Відкривати вікна завжди можна було і без всіляких датчиків 🙂 .
    Сергій Третяк reply Сергій Третяк
    Антон Одобецький якраз замовив зволожувач для ардуїнщини. спробую підвязати в розумний будинок якось.
    А по збільшенню вологості думав включати охолоджувач(на модулі пельтьє), хай працює як змієвик у самогонному апарті - воду на собі конденсує 😃
    Антон Одобецький reply Сергій Третяк
    Сергій Третяк у знайомого є кейс щодо контролю вологості. При її зниженні вмикається зволожувач. Дій при збільшенні ніяких немає, але державне централізоване опалення швидко це питання вирішує.
  • Петро Беріт
    Ок, діти в підвалі, тривога... високий рівень СО2,  і?
    Петро Беріт reply Петро Беріт
    Сергій Третяк підводна лодка )
    Сергій Третяк reply Петро Беріт
    Петро Беріт ну будуть відкривати клапани на балонах з чистим киснем 😄
  • Надія Мулярська
    Саме на часі...
    Сумно.... Дуже...

keyboard_arrow_up