Будуємо організм малечі - клітинка за клітинкою

Будуємо організм малечі - клітинка за клітинкою
- Після 30-ти шанси жінки на сприятливу вагітність щороку зменшуються на 9%, - каже Тетяна Благуляк. – З віком жінки накопичують певну кількість хронічних захворювань, які можуть впливати як на здатність до зачаття, так і на несприятливий перебіг вагітності та здоров’я малюка
Аби уникнути ускладнень і проблем, обстежитись бажано за 3 місяці до вагітності. Тоді ж рекомендовано розпочинати пити щоденно фолієву кислоту. З вітамінами варто бути обережними - передозування іноді є шкідливішим, ніж їхня недостача

Родини, які планують дитину, шоковані кількістю аналізів, які потрібно здавати та обстежень, які потрібно пройти ще задовго до зачаття.

Окрім того, люди стурбовані, бо ще задовго до вагітності майбутній мамі призначають чимало препаратів.

Спеціалісти з планування сім’ї рекомендують певний перелік обстежень, який залежить від віку жінки та стану її здоров’я, в т.ч. від наявності чи відсутності хронічних захворювань. Адже від цього залежить перебіг вагітності та майбутнє здоров’я малюка. Бо у жінок з хронічними недугами вагітність може загострювати патологічні процеси.

Відео дня
  • Ми вирішили планувати вагітність, тому звернулись до лікарів, аби обстежитись, - каже тернополянка Юля Стаднійчук. – Я була просто в шоці! Навіщо аж стільки обстежень? Аналізів? Адже і я, і чоловік здорові.

Навіщо ковтати пігулки

Жінка каже, що хвилювались лише за вік, адже майбутній мамі «під 30», чоловікові – 37 років. Тому акцент робили на візит до генетика. Однак, виявилось, що потрібно здати чимало аналізів.

  • Ми лише почали говорити про майбутню вагітність, а мені вже порадили пити фолієву кислоту, - каже тернополянка. – Навіщо? Невже не можна до вагітності обійтись натуральними вітамінами? Навіщо вже ковтати пігулки?

Жінка каже, що ці питання адресувала до медиків. У відповідь почула, що так треба. Й отримала стос направлень на різноманітні аналізи. Чимало з них – платні.

  • В Інтернеті переглядала, з подругами, які вже мають дітей радилась, - каже пані Юлія. – Але у всіх відповіді різняться. Так які аналізи й обстеження справді необхідні перед зачаттям, а які – як то кажуть – за бажанням? На що звернути увагу майбутнім батькам «після 30»?

Щоб малюк народився здоровим, за 3–6 місяців до запланованої вагітності варто звернутися до лікаря акушер-гінеколога. Він порадить пройти обстеження за не тільки за наявним стандартом, а й з врахуванням індивідуального стану здоров’я майбутньої мами.

  • Потрібно також отримати консультації фахівців - терапевта, окуліста, ЛОР-лікаря, стоматолога, - запевнила акушер-гінеколог консультативної жіночої консультації з центром планування сім’ї обласного перинатального центру «Мати і дитина» Тетяна Благуляк. - Може, це й банально звучить, але чимало хто про це забуває: парі необхідно позбутися шкідливих звичок і забути про цигарки, алкоголь і наркотики.

Найкраще народжувати від 18 до 35

Слід пам’ятати про оптимальний вік для народження дитини, наголошують медики. Це 18–35 років за свідченнями одних медиків та 22–35 років на переконання інших. Інтервал між пологами має бути не менше трьох років. Це дає змогу жінці відновити сили для майбутніх пологів, зберегти як своє, так і здоров’я дітей.

  • Після 30-ти шанси жінки на сприятливу вагітність із кожним роком зменшуються на 9%, - каже Тетяна Благуляк. – З віком жінки накопичують певну кількість хронічних захворювань, які можуть впливати як на здатність до зачаття дитини, так і на несприятливий перебіг вагітності та майбутнього  здоров’я малюка.

Майбутніх мам, які планують працювати до пологів та думають лише про кар’єру, лікарі застерігають - це може закінчитись станом хронічного стресу, відсутністю повноцінного відпочинку, що негативно позначиться на здоров’ї. Потрібно зупинитись та визначити пріоритети.

  • Оскільки наша область є ендемічним районом щодо захворювань щитоподібної залози, то багатьом вагітним призначають йодомарин, - пояснила Тетяна Благуляк.  - Брак йоду, інших мікроелементів може негативно позначитись на внутрішньоутробному розвитку дитини. Фолієву кислоту рекомендують жінкам не лише на початку вагітності, а й протягом кількох місяців перед її настанням – як один із засобів профілактики вроджених вад розвитку плода.

У родині слабували? Вам до генетика

Ці вади розвиваються впродовж 17–30 днів після зачаття. І в цей час жінка часто навіть ще не знає, що вагітна, каже медик. Тому фолієву кислоту радять приймати жінкам, які лише планують вагітність.

  • Якщо у близьких родичів були випадки спадкових захворювань, вроджених вад розвитку, розумової відсталості, синдрому Дауна, то при плануванні вагітності необхідно звернутися за генетичною консультацією, - пояснила лікар. - На її основі фахівці роблять висновок про можливість реалізації спадкового  захворювання у майбутньої дитині.

Користь вітамінів і реакція організму на препарати можуть бути різними. Є вітаміни, призначені спеціально для вагітних. Але які саме пити – вирішує лікар, а не майбутня мама.

  • Вітаміни треба приймати лише після поради фахівця, зваживши на пору року, - пояснила Тетяна Благуляк. - Не варто приймати вітаміни, які порадили родичі чи подруги. І будьте обережні з дозуванням - передозування вітамінами іноді є шкідливішим, ніж їхня недостача.

Стати на облік у жіночій консультації медики рекомендують якомога раніше, не пізніше  12-ого тижня вагітності. До цього терміну треба провести всі необхідні обстеження, які дадуть можливість виявити ускладнення вагітності та діагностувати захворювання, за умови яких доношувати вагітність недоцільно або ризиковано.

У жінок з хронічними недугами вагітність може загострювати патологічні процеси. Тому сприятливий перебіг вагітності, а також народження здорової дитини можливі лише за умови вчасної діагностики вагітності, ретельного обстеження й ефективного лікування майбутньої матері, стверджують лікарі.

Коментар

Павло КАШУБА, (53 р.), завідувач консультативною жіночою консультацією з центром планування сім’ї перинатального центру «Мати і дитина»:

  • Якщо це перша вагітність у жінки після 35 років, а чоловік планує стати татом після 40, необхідно зробити медико-генетичне консультування з метою виключення спадкових захворювань у дитини. Також у жіночих консультаціях проводиться біохімічний та УЗД-скринінг першого та другого триместрів вагітності. Все для того, аби не пропустити вроджені вади плоду. Останнім часом побільшало випадків народження діток з  хворобою Дауна та вродженими вадами центральної нервової системи. Тому необхідно проводити підготовку до вагітності. Прийом тієї ж фолієвої кислоти до та під час вагітності на 92% знижує ризик виникнення вад центральної нервової системи. Наука ще остаточно не підтвердила, але вчені припускають, що  завдяки фолієвій кислоті на 20% зменшується ризик виникнення вад серця.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вона вирішила відмовитися від депутатства Від читача 11:51 День кар’єри в ЗУНУ: крок у професійне майбутнє 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up