Партнер рубрики Події

Графік відключення світла в Тернополі та області на 15 та 16 червня (ОНОВЛЕНЕ)

Графік відключення світла в Тернополі та області на 15 та 16 червня (ОНОВЛЕНЕ)

По всій території України знову застосовують графіки погодинних відключень світла. Журналісти «20 хвилин» зробили графіки, на яких можете знайти свою групу та вулицю. Дивіться нижче.

На Тернопільщині двічі на день застосовують графіки відключень світла 15 червня застосування погодинних вимкнень. Про це повідомили в Обленерго. 

Впродовж дня години відключень оновлювали двічі. Останнє оновлення опублікували 15 червня о 17.53.

Відповідно до нового розпорядження НЕК "Укренерго" сьогодні, 15 червня, період застосування ГПВ в Тернопільській області буде з 20:00 до 23:00 год.

Відео дня

Тобто, до 20:00 год вимкнення не передбачаються, а дальше у відповідності до оприлюдненого сьогодні графіка.

 Години вимкнення електроенергії в черг (груп) споживачів:

 • 18:00-21:00 6 черга
 • 18:00-20:00  5 черга
 • 21:00-23:00  3 черга

 

Перевірити до якої черги (групи) відноситься ваша адреса можна на офіційному сайті АТ "ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО" за наступним посиланням:
https://www.toe.com.ua/news/71

Енергетики нагадують, що потрібно використовувати електроенергію економно. 

В Укренерго нагадують, що головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні відключають електрику з 8 червня за новим тестовим порядком. 

Нижче шукайте до якої групи належить ваша вулиця.

Графіки погодинних відключень

Журналісти «20 хвилин» розробили інфографіки з відключеннями по групах. Зауважимо! 8 червня графік був змінений!

1-2 групи (черги). Графік на 10-16 червня 

3-4 групи (черги). Графік на 10-16 червня 

5-6 групи (черги). Графік на 10-16 червня

Нижче шукайте до якої групи належить ваша вулиця.

 

Примітка:

 •  Даний графік розроблено АТ «Тернопільобленерго» з метою стабілізації забезпечення електропостачання споживачів Тернопільської області та застосовується для дотримання доведених НЕК Укренерго лімітів споживання електричної енергії для Тернопільської області з метою збалансування енергосистеми України.
 • У разі гострої необхідноті, АТ «Тернопільобленерго» буде застосовувати вимкнення електропостачання споживачів Тернопільської області і в поза зазначені години вказані у цьому графіку. Також, у разі відсутності потреби, у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися.
 • Під час повітряної тривоги, працівники компанії не можуть перебувати на енергооб’єктах, це теж може збільшити перерву в електропостачанні.
 • Даний графік, зважаючи на технологію процесу з розподілу електричної енергії в межах Тернопільської області, а також на географічне розташування електричних мереж та їхніх електричних з’єднань між собою, не забезпечує рівномірного та циклічного вимкнення всіх споживачів.
 • Якщо вулиця повторюється в обох групах це означає, що відключення буде стосуватись різних будинків однієї вулиці.
 • Вимкнення, згідно даного графіку не застосовуватиметься до об’єктів критичної інфраструктури .

Можна скористатися додатком

У Тернопільській міській раді зазначають, що графіки відключень електрики також доступні у додатку «е-Тернопіль». Для того, щоб скористатись графіками, необхідно завантажити додаток «е-Тернопіль» (для iOS та для Android). На головній сторінці обрати розділ «Мапи», з  переліку вибрати «Де світло», а далі – «Графіки». Після цього необхідно ввести адресу, за якою бажаєте дізнатись графік відключення світла.

— Графіки будуть застосовувати у випадку дефіциту електроенергії. Тобто у разі відсутності потреби у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися, —  зазначають у міській раді.

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

 • Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). 
 • Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

Як заощаджувати

Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.

– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

 • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
 • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
 • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.


Читайте також:

«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (31)
 • Юра Дробиняк

  Так, сьогодні зранку виключали.

  Лидия Олексюк reply Юра Дробиняк

  Юра Дробиняк Це вже "надцята" версія за день.
 • Дорош Тарас

  А ви тим часом і при свічках посидите.
  Зробимо їх ще раз?
 • Bohdan Bugir

  Бандюки облвлади,родичі загиблих,поранених,пенсіонери, інваліди мають платити за енергію рашистським юдеям олігархам,які присилають нам ракети?,ви зрадники,вбивці мародери рідкісні і нема вам прощення і не буде і родинам вашими,бо ви наживаживаєтесь на біді українців і нападаєте на інвалідів,акщо українця вас не відправлять під вищу міру військового трибуналу,то це не нація,
 • Галина Подюк

  П я3в районах?

keyboard_arrow_up