Проїзд у тернопільських тролейбусах може подорожчати до 2,50

Проїзд у тернопільських тролейбусах може подорожчати до 2,50
Фінансовий план КП "Тернопільелектротранс" на 2016 рік та можливість підняття вартості проїзду у тролейбусах обговорювали у середу, 18 листопада, на засіданні виконавчого комітету міської ради.

- У 2015 році ми розраховували на субвенції (кошти, які повертають за перевезення пільговиків - прим.ред) в межах 20 мільйонів гривень, - повідомляє директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх. - А отримали 16,7 мільйонів. Тобто, у нас вже були втрати. Інша проблема  - заборгованості. Оскільки нам за 2014 рік не доплатили 1,7 мільйона гривень, то відповідно на перевезення пільгового пасажира на цей рік ми мали не 16,7 мільйонів, а 15 мільйонів.

Крім того у цьому році тарифи на електроенергію зросли вдвічі. Якщо на початку року підприємство платило за тарифом 36 копійок за кВт, то зараз - 72 копійки.

- У грудні тариф може зрости до 99 копійок, тобто щомісяця у нас збільшуються витрати на електроенергію, - продовжує директор. -  Якщо на початку року ми платили за використання електроенергії в межах 250-300 тисяч гривень в місяць, то на сьогоднішній день витрати електроенергії складають уже 500-550 тисяч. Попереду зима, у тролейбусах включатимемо обігрівачі і ми матимемо витрати в межах десь до 600 тисяч.

Враховуючи те, що тариф зросте ще в межах 25 копійок, то відповідно в місяць за електроенергію підприємство сплачуватиме до мільйона гривень. Окрім того, ще мораторій на підняття мінімальної заробітної плати потягнув за собою витрати на індексацію зарплати, пояснюють у КП «Тернопільелектротранс».

- Законом цей момент не було врегульовано і по поточному році ми бачимо витрати в межах 1,3 мільйона на індексацію. - пояснює пан Мастюх. -  Тому якщо порахувати усі цифри, враховуючи дану ситуацію, то розрахунковий тариф за проїзд виходить в межах 2, 71 гривень. Фінансовий план ми подавали з розрахунку 2-х гривень, але в нашому плані ми передбачали компенсацію за перевезення пільгового пасажира 28 мільйонів.

Окрім того КП "Тернопільелектротранс" має борг перед податковою в межах 1 млн грн та ще винні 1,2 млн грн пільгової пенсії. Згідно фінансових показників на наступний рік та враховуючи, що вартість самої електроенергії буде одна гривня і розрахунковий тариф на сьогоднішній день - 2,70 грн, то потрібно, щоб вартість проїзду була хоча б 2,50, кажуть представники підприємства.

До слова, тариф за проїзд 1,50 грн залишився лише у Тернополя. Наприклад, у Івано-Франківську від літа пасажири за проїзд платять 2 грн, у Львові уже подані документи на підвищення тарифу від 2 до 2,50 грн, зазначив пан Мастюх.

Оскільки підняття тарифів на проїзд у тролейбусах може “вдарити” по кишенях тернополян, то розгляд даного питання перенесли на грудень з надією, що тарифи електроенергії ростимуть не так стрімко. 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (16)
  • Микола Унгурян
    вибори пройшли - тепер пора підвищувати тарифи і бажано чим по-більше.



    Хоча логічно що зі зростанням цін на електроенергію мав би й підвищуватись тариф.
  • David Starr
    А де ж наша міська рада із дотаціями на громадський електротранспорт?
  • Анонім
    Якщо пільговики платили (особливо робочі пенсіонери), то б ціни на проїзд не піднімали.                     І Тернопіль не Львів ні по заробітній платі ні по відстаннях перевезень.
  • Анонім

    У Чернівцях теж проїзд кзоштує 1,50.  Так що не треба ... що лиш у Тернополі

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 На щиті повертаються Герої з Тернопільщини Іван Бачинський та Андрій Орисик 22:00 Випускний бал у Чорткові: дивіться фоторепортаж 21:00 Зворушлива зустріч: у Тернополі тато-військовий зробив сюрприз для донечки та приїхав на випускний play_circle_filled photo_camera 20:00 Як тернополяни ставляться до підвищення тарифів на воду: опитування Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:45 Аварія із вантажівкою у Смиківцях: постраждали діти, є обмеження руху 19:00 На Тернопільщині реорганізують три обласні заклади позашкільної освіти 18:41 Понад чотири роки був у полоні: звільнили Героя з Тернопільщини керівника оркестру Івана Лужного photo_camera 18:10 На Руській та Поліській частково перекриють рух транспорту 17:55 Куди записати дитину у Тернополі 2026: огляд гуртків, секцій, клубів і студій (партнерський проєкт) 17:20 Для українців за кордоном запустили цифрову платформу «Додому» 16:50 У Західноукраїнському університеті відкрили стелу пам'яті полеглих студентів і викладачів 16:10 У деяких школах Тернопільщини працюватимуть «опорні кухні»: гарячі обіди матимуть усі учні 1-11 класів 15:30 Наші вдома: з ворожого полону повернули 160 українських Героїв play_circle_filled photo_camera 15:15 До понад 32 градусів у салоні: журналісти перевірили, яка температура у маршрутках і тролейбусах Тернополя 14:40 Сакура на згадку про курс: курсанти Тернопільського коледжу зберігають особливу традицію photo_camera 14:07 «Прошу — дайте моєму сину шанс!» Після невдалого стрибка у воду 17-річний хлопець знерухомлений 13:30 СБУ заявили про ураження двох російських кораблів військового забезпечення та засобів ППО 13:05 П’яний водій вчинив смертельну аварію та втік: суд залишив вирок у силі — сім років тюрми 12:33 Тернопільщину накриє надзвичайна спека: синоптики прогнозують +40°С
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up