“Залишуся помирати у Данії”

Петрові Кузьмі-Балицькому, українському місіонерові з Данії та нашому землякові, виповнюється 80. Він досі не наважується приїхати жити до України через гірке розчарування Нині на біографію Петра Кузьми-Балицького зазіхають кіносценаристи. Склавши
Петрові Кузьмі-Балицькому, українському місіонерові з Данії та нашому землякові, виповнюється 80. Він досі не наважується приїхати жити до України через гірке розчарування Нині на біографію Петра Кузьми-Балицького зазіхають кіносценаристи. Склавши в юності обітницю на вірність Україні, він впродовж усього життя достойно презентував її візію у світі. Пан Кузьма-Балицький боровся та працював і на рідній, і на чужій землі, під власним і вигаданим прізвищем. Він досі надсилає посилки в Україну з добротними речами, допомагає потребуючим, фінансово підтримує будівництво храмів, Будинку інваліда, Братство УПА. Петро Кузьма-Балицький народився 15 квітня 1923 року у селі Плесківці Зборівського району. Його вітчим разом із братом служили в УГА. “Польська поліція часто вночі нападала на нашу хату, шукала націоналістичну літературу, — розповідає пан Петро. — На моїх очах катували вітчима до крові, вибили йому 6 зубів. Та ми гострили свої “зуби”, “сокири”, “вила” і чекали нагоди, щоб відплатити окупантам”. Спецслужби СРСР чимало разів намагалися його знищити, організовували замахи на його життя, провокації проти родини. “У Данії мене шанують за те, що я твердо стою на націоналістичних позиціях”, — зазначає Петро Балицький. Там він очолює українську громаду і Скандинавську станицю Антибільшовицького блоку народів. Пан Петро був меценатом при будівництві пам’ятників Бандері та Стецькові, зведенні церков, зокрема, у Тернополі, Будинку інваліда у Моршині. Петро Балицький хотів би повернутися в Україну, але гірке розчарування спиняє його. ОУН-УПА досі не визнана воюючою стороною, не пошанована на державному рівні. “Ми старі нікому не потрібні. Тож залишуся помирати в Данії...” — каже пан Кузьма-Балицький.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку 17:00 26-річний тернополянин за 4500 доларів став «батьком» трьох литовських дітей 15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев 11:35 На Тернопільському ставі починається сезон водних прогулянок 11:15 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:45 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби 10:10 На Оболоня пограбували жінку 09:50 Прямий маршрут Прага-Чоп: Укрзалізниця відкриває нові горизонти (на правах реклами)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up