У Тернополі якість сумнівної води можуть перевірити безкоштовно

У Тернополі якість сумнівної води можуть перевірити безкоштовно
Це щастя, що онук не побоялася "вибуху". Нас, дорослих, це дуже злякало, - розповідає Наталія Лосик. - Я хотіла скаржитися, залишила трохи того “бомбового” напою. Але знайомі сказали, що така справа "потягне" копійчину...

Оскільки в руках дитини "вибухнула" пляшка сильногазованої “Кока-коли”, батьки вважають, що їм потрапила до рук підробка. Проте якість води вони не перевіряли. Кажуть, що не знали, куди слід звертатися, та й шкода було часу і грошей. Наразі тернополяни вирішили більше не купувати газовані напої. Насправді ж, подібне дослідження сумнівного товару у Тернополі роблять. Деякі інстанції – безкоштовно.
Отримали в подарунок
Одна із пляшок сильногазованого напою, яку родина Федчишин отримала в подарунок від компанії, "вибухнула". Дорослі запевняють: зовнішній вигляд пляшки їх спершу нічим не насторожив. Термін придатності був у нормі.
- Воду я купувала внукові у магазині “Едельвейс” на “Алясці”, - розповідає пані Лосик. – Тепер ми виграли дві 0,5-літрові пляшки напою. Коли я запитала у продавця, чи можна в них отримати виграш, та заперечила. Але кивнула на чоловіка.
Юнак, який представився представником фірми, назвав дві "точки", де кришки обмінюють на водичку.
- Один був неподалік, - продовжує жінка. - Але замість “Фанти” там дали “Кока-колу”. Продавець сказала, що такий обмін вони роблять усім. Тому ми ту воду і взяли.
Тернополянка пригадує, що пляшки подавець витягнула з холодильника. Бабуся з онуком йшла додому хвилин 15. Подарунок несли у пакеті. Вдома, щоб вода зігрілися, поставили пляшки на стіл. Напій з однієї пляшки випили батьки, іншу - взяв у руки 1,8-річний Стасик.
- Ніхто ту пляшку не струшував, - пригадує мати хлопчика Світлана Федчишин. – Син сидів на руках у батька. Раптом пляшку просто розірвало! Коли ми почули різкий звук, подумали, що вода впала на підлогу.
Коли тернополяни відмили кухню від залишків напою, вирішили скаржитися в управління у правах захисту споживачів.
- Ми подумали, що це була підробка. Переживали, що нею хтось міг отруїтися, - каже пані Наталія. - Пляшку із залишками напою я кілька днів не викидала, бо хотіла віддати на експертизу. Але потім дала собі спокій. Робота, діти, та й ніхто не вірив, що таке могло статися з напоєм світового бренду.
Перевіряють безкоштовно
Перевірити якість солодких напоїв можна у кількох місцевих лабораторіях: у міській та обласній санепідемстанції та у ДП “Тернопільстандартметрологія”. Окрім того, управління у справах захисту споживачів в області має право перевірити магазин, що продає воду у пляшках, аби дізнатися, чи дотримують там умови зберігання продукції. Перевіряють фахівці також документи, що засвідчують якість товару.
- Подібних скарг ще не було. Але в таких випадках треба діяти швидко, - кажуть в управлінні у справах захисту споживачів. - Ймовірно, в магазині не дотримувалися температурного режиму зберігання продукції. Ми мусимо перевірити всю партію товару, поки її не продали.
У лабораторіях санепідемстанцій готові перевірити вміст пляшки Федчишиних безкоштовно.
- Головний лікар СЕС повинен дати вказівку профільним фахівцям. Тоді вони й перевірять сумнівну водичку, - запевняють в обласній санепідемстанції.
Перевірити напій на кислотність можуть і в лабораторії ДП “Тернопільстандартметрологія”, але платно.
- Усе залежить від показників, які треба аналізувати. У середньому це "потягне" 230 грн, - пояснює інженер лабораторії Лілія Балабан.
Довідка
Контактуйте з фахівцями:
- обласна санепідемстанція (СЕС) — вул.Федьковича,13, тел.: 25-17-69, 52-14-25;
- міська СЕС — вул. Острозького, 21а, тел. 52-20-15;
- ДП “Тернопільстандартметрологія” - вул. Оболоня, 4, тел. 52-23-87;
- обласне управління у справах захисту споживачів — бульв. Шевченка, 11, тел. 52-32-16.
За інф. "RIA плюс"

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    Перевірте якість води у джерелі в дендро-парку біля карпат
    Anonymous reply Anonymous
    Це ви до журналістів звертаєтеся?
    Anonymous reply Anonymous
    ЯК можна дитині віком 1 р8міс дати пити кока-колу?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни 09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up