Міська рада вирішила “просувати” концепцію розвитку велосипедної інфраструктури міста.
Щоб просувати проект, спочатку свою думку і бачення мають сказати експерти різних галузей, а головне тернополяни, - каже начальник відділу стратегічного планування та маркетингу Тернополя міськради Уляна Андрійчук. - Внести зміни та доповнення до концепції можуть сьогодні усі, хто мають бажання.
У планах - зробити Тернопіль одним з декількох міст України, де для велосипедистів створять зручні умови. Зокрема, у парках міста, довкола озера з'являться дороги для велосипедистів. Згодом тпланують пропрацювати сполучення всіх районів міста з центральною частиною. Велоінфраструктура, на переконання авторів концепції, повинна бути інтегрована у транспортну систему міста.
Перші турнікети для паркування почнуть з’являтися у Тернополі уже весною. Тоді ж почнеться облаштування проїздів в парку,- пояснює куратор проекту. - На жаль всього і одразу, навіть при наявності коштів, зробити неможливо. Є певна процедура, яка передбачає поетапні кроки. Але наступного року місто уже почне змінюватися.
Автори концепції, з наступного року, також розпочнуть інформаційну “атаку” тернополян. Жителям міста розповідатимуть про переваги велосипеда та правила дорожнього руху.
Ми працюватимемо у напрямку, щоб Тернопіль у плані велосипедної інфраструктури став справді європейським, зразковим містом, - сподівається Уляна Андрійчук.
Окрім велосипедних доріжок та парковок планують у Тернополі створити мережу громадських прокатних пунктів велосипедів. Відтак тернополяни можуть залишити велосипед будь-де у місті після користування ним. За таким принципом працюють громадські прокати у європейських містах, розповідає куратор проекту.
Також один з пунктів — організація велоклубів, велокафе, велошкіл, велозаходів.
Зараз говорити про конкретні витрати ще рано. Загальна сума витрат велика, тому міський бюджет її “потягнути” не зможе, - пояснює Уляна Андрійчук. - Тому для реалізації проекту ми розглядаємо можливість залучати грантову допомогу та допомогу небайдужих людей, фондів, організацій. Адже все, що плануємо — робимо для міста та людей.
Проект розвитку велосипедної інфраструктури міста обійдеться кілька мільйонів гривень, тож міська влада шукатиме меценатів, які готові фінансово підтримати цей проект. Остаточна вартість проету буде відома після виготовлення кошторисної документації.
У міській раді запевнили, що коли розпочнуться конкретні роботи з облаштування парковок, створення доріжок та велопрокатних пунктів, виконавців будуть обирати на конкурсних умовах шляхом проведення тендерних змагань.
ДОВІДКА
Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури міста Тернополя можна знайти на сайті міської ради за інтернет адресою — www.rada.te.ua/news/view/5134 . З пропозиціями, побажаннями та зауваженнями можна звертатися у відділ стратегічного планування, який працює по вулиці Листопадовій, 5.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер