Де і з якими лампочками краще економити

Де і з якими лампочками краще економити
Якщо звичайна лампочка розжарювання щодня горітиме по п’ять годин, за електрику доведеться заплатити уп’ятеро більше, ніж тоді, якби горіла люмінесцентна з еквівалентною потужністю, і в 7,5 раза більше, ніж при горінні світлодіодної лампи

Чимало тернополян уже переконалися, що з енергозберігаючими лампочками електроенергії використовують набагато менше.

Тернополянка Олена Зарічна – прихильниця ефективного використання ресурсів. Жінка розповідає, що порівняно з роком, коли у них вдома не було енергозберігаючих лампочок, зміни стали дуже помітними. Адже родина використовує менше кіловат електроенергії.

– Економія значна не стільки через те, що вимикаємо світло, якщо воно не потрібне, скільки завдяки використанню енергозберігаючих лампочок. Торік, коли ми не мали їх, упродовж зимових місяців витрачали більше 250 кВт електроенергії за місяць, – каже пані Олена. – Коли закрутили дві лампочки – одну в кухні, а іншу - у кімнаті, де я вишиваю, навіть 150 кВт не використовуємо. Така цифра є хіба що у місяці, коли увімкнений електрокотел і більше світла ввечері.

Відео дня

Економія у кімнатах

Щоправда, коштують такі лампочки недешево, тому у квартирі варто визначити місця, де вмикаєте електрику найчастіше, тоді справді вдасться зекономити.

– Якщо лампочка розташована у такому місці, де вона горить мало часу – у „тамбурі”, туалеті, передпокої, де перебуваєте кілька хвилин і виходите, то туди немає великого сенсу купувати світлодіодну чи люмінесцентну лампочку, – пояснює адміністратор одного з магазинів електротехніки міста Володимир Химович. – Вона стільки не “насвітить”, скільки ви на неї витратите. За енергозберігаючу лампочку заплатите 70-100 грн, а за рік у тих приміщеннях ви насвітите з натяжкою 1 кВт. А його ціна зараз - 45-78 копійок. Чи навіть нехай у наступному році буде 99 копійок. Витрати непорівняні з ціною лампи.

Якщо ж лампочка світить у кімнатах, наприклад, по п’ять годин, то за рік економія буде суттєвою. Особливо з огляду на те, що двічі на рік тарифи зростають. Якщо звичайна лампочка розжарювання горітиме щодня по п’ять годин, ви за електрику заплатите уп’ятеро більше, ніж тоді, якби горіла люмінесцентна з еквівалентною потужністю, і в 7,5-10 разів більше при горінні світлодіодної лампи. За п’ять років економія буде ще суттєвішою, бо за цей час ви зміните щонайменше десяток звичайних лампочок чи одну люмінесцентну, а світлодіодна прослужить весь цей час.

Діодна лампа служить, як обіцяють виробники, 25-50 тисяч годин. При звичайних підрахунках, якщо така лампа у кімнаті світитиме п’ять годин на день, її вистачає на 13-27 років.

– Та ці лампочки - нова технологія. Не перевірено, чи справді вони світять упродовж 13 років. Тому є певний елемент недовіри, – каже Володимир Химович. – Хоча виробники дають гарантію. Так, Maxus дає гарантію 3-5 років, Vito - 3 роки, Philips – 2 роки гарантії.

Економія виходить не тому, що вмикаєте і вимикаєте світло, а тому, що енергозберігаючі лампочки споживають менше електроенергії, ніж звичайні. Якщо лампа розжарювання споживає 100 Вт, то світлодіодна – лише 10-13.

– Звичайна лампа на 75 Вт коштує 5-6 грн, аналогічна спіральна потужністю 15 Вт - у середньому 45-60 грн, світлодіодна потужністю 10Вт – 75-100 грн, – продовжує пан Химович. – Переважно лампи виробляють у Китаї, а діоди – у Німеччині, Японії, США. Якщо рахувати, за який час окупиться світлодіодна лампочка, то в середньому це півтора року.

Кожна лампа має свій термін служби, пояснює експерт. Термін служби звичайної лампи розжарювання – 1000 годин. Але з огляду на те, які в нас відбуваються перепади напруги,  вона може і 500 годин прослужити. Тобто за рік ви можете не дві, а всі чотири лампи поміняти. Тож додатково до грошей, які заплатите за електрику, ще 20 гривень віддасте за лампи.

– Щодо люмінесцентних ламп, то хоч зазвичай вказують, що вони служать 10 тисяч годин, це не завжди так. Може бути й менше, – каже тернополянин. – Вони теж розраховані на певну кількість вмикань і вимикань. Досвід показує, що коли береш лампочку, яка має гарантію два роки, то саме до двох років вона і згоряє. Діодна світить набагато довше. Виробники по-різному вказують терміни. Але якщо лампи згоряють раніше вказаного терміну, їх можна обміняти за гарантією магазину.

За формою лампи є різні – свічки, кулі, колби, капсули.

Кращі для екології

Ще одним аргументом на користь світлодіодних ламп є безпечність порівняно з лампочками розжарювання і люмінесцентними.

– Зазвичай у нас викидають і трубчасті, і спіральні лампи. Шкода навколишньому середовищу, нехай і мінімальна, але є, бо у них містяться мінімальні пари ртуті, – каже співрозмовник. – А діодні мають всередині плату з діодами. Якщо навіть розбити пластиковий корпус, то всередині парів немає. Для екології ці лампи кращі.

Також вони не нагріваються, тож якщо потрібно встановити світильники, де є обмеження за температурою, варто взяти діодну, не боячись, що патрон пошкодиться через високу температуру.

– Є тенденція до того, що в майбутньому від люмінесцентних ламп відмовляться і будуть випускати лише світлодіодні, які з часом стануть дешевшими, – каже Володимир Химович.

При виборі також варто зважати і на світло, яке дає лампа.

– Для очей найкраща лампа розжарювання. Її світло нагадує сонячне, і вона передає кольори на 100%. Спіральна дає близько 70% кольоропередачі, а діодна – 80%, – підсумовує експерт. – Але світло діодної лампи найближче до світла, яке дає звичайна лампочка розжарювання.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    В китайських лампочках енергоспоживання набагато більше ніж вони пишуть на коробці і світять тьмяно. Перевіряли діодні лампочки. Дуже сумнівна економія.
  • David Starr

    Усе вірно.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік Від читача 17:01 Багаторічна співпраця ОЦЗ з газетою «Вільне життя» 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня 14:40 На Театральному майдані працює вакциальнький автобус: від яких хвороб можна щепитися photo_camera 14:00 Суд звільнив від покарання чоловіка, який ухилився від призову, бо він добровільно пішов служити у ЗСУ 13:32 У Страсну П'ятницю в Зарваниці відбудеться Хресна дорога 13:03 З квітами, прикрасами та стрічками: скільки коштують вербові букети на ринках Тернополя photo_camera 12:15 Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» 11:35 У Тернополі збільшили кількість тролейбусів та автобусів до кладовищ на Великодні свята 11:00 За забиття брата до смерті обвинувачують чоловіка з Тернопільського району 10:15 На два дні перекриють рух транспорту на Гайовій 09:50 У списку — понад 20 адрес: що відремонтують цього року в житловому фонді Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up