Нагадаємо, нещодавно міністр освіти Сергій Квіт заявив, що спеціальна робоча група працє над тим, щоб стипендії тепер отримували лише соціально незахищені студенти та ті, хто показує високі показники у навчанні.
- Зменшення державних місць буде відбуватися однозначно, - каже директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа. - Ми моніторимо ситуацію, визначаємо, яких спеціалістів нам бракує, і на ті напрямки буде дофінансування. Адже якщо педагогів у нас наразі є із надлишком у 20%, то зрозуміло, що держамовлення на них буде зменшено. А от відсутність інформатиків, генетиків, фізиків, хіміків, ядерників та спеціалістів із космічної галузі свідчить про те, що там потрібно збільшувати кількість державних місць. Таким чином буде здійснюватися регулювання.
Крім того, зараз є тенденція до скорочення вищих навчальних закладів, розповів пан Крупа.
- Ліцензії та більша кількість державних місць на певні напрямки буде надаватися тим закладам, чия пріоритетність буде вищою, - продовжує пан Крупа. - Тобто, куди захоче вступати більше студентів. Звісно, це питання дещо суб'єктивне, адже якщо вибирати між регіональним вузом та столичним, то батьки і абітурієнти, швидше за все, обиратимуть вуз у Києві. Однак якщо там - великий конкурс, то і державних місць має бути більше. Бо це ознака високого рейтингу та якості наданя освітніх послуг.
Чи будуть скорочувати або збільшувати кількість держзамовлень з цього навчального року , зокрема і в тернопільських вузах, поки невідомо.
- З 10 липня лише починають працювати приймальні комісії, - розповідає пан Крупа. - На вересень ми зможемо сказати остаточно, яка є тенденція, щоб до жовтня виставляти рейтинги вузам і говорити про регулювання місць із держзамовлення.
Нагадаємо, в цьому році абітурієнти можуть подавати документи до трьох вузів, в кожному із них можуть обрати до п'яти напрямків. Тобто, в загальному, майбутній студент може спробувати себе на 15 напрямках в різних вузах країни.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер