“Перездачі в ТНЕУ наразі коштують 140 грн”

“Перездачі в ТНЕУ наразі коштують 140 грн”
Більше сотні студентів економічного університету протестували під стінами свого вузу проти нововведень. Їм доведеться платити за додаткові консультації, щоб здати завалені ректорські контрольні роботи.

- Справа у тому, що людей ніхто ні про що не повідомив, - каже студент третього курсу Андрій Шуб’як. – Поставили перед фактом, ось тепер треба 140 гривень заплатити за перездачі. Раніше з цим не виникало питань. Писали заяву і нам виділяли час. Тому люди собі спокійно вчились, в когось були і хвости. Хто встиг перездати їх до 22 грудня, тому пощастило. А інші мусять тепер платити.

Хлопець каже, що на його факультеті є приблизно 50 чоловік, в яких є заборгованість, а в деяких і не одна. Щоб це все здати наразі доведеться заплатити.

- Від цього постраждали студенти першого, другого, третього курсів, - розповідає Наталя. – Я вчусь на п’ятому курсі, цієї сесії ми все це вже здали. Але може стосуватись наступної сесії. Ще проблема у тому, що зі студентами ніхто не радився.

На розмову із студентами вийшов виконуючий обов'язки ректора ТНЕУ Андрій Крисоватий. Він пояснив, що перездача буде безкоштовна. А ось консультацію доведеться оплачувати.

- Всі так сприймають, ніби то ми зробили платними перездачі, але вони лишаються безкоштовні, - каже пан Крисоватий. – І їх можна буде здати після сесії. За правилами ми мусимо відчисляти людей в яких було більше двох незданих ректорських. Ми вирішили піти на компроміс і таким чином дозволити перездавати їх.

Пан Крисоватий пояснює, що 140 гривень це ціна за час навчання. Людина може заплатити і отримати знання, щоб здати, але це і не являється гарантією здачі. Раніше за це платити не треба було.

- Згідно з Болонською системою, ніяких перездач не існує, і в цьому вона відрізняється від нашої, - каже чоловік. – Ми побачили, що близько 400 чоловік треба не допустити на сесію і автоматично їх відрахувати. Бо дві і більше нездачі – це відрахування, тому ми пішли їм на зустріч.

Таке рішення зробили під час Вченої Ради. Пан Крисоватий також пояснив під час виступу, що у рішенні голосували навіть студенти. Але самі студенти кажуть, що їх присутність на цьому заході була формальна, і в голосуванні вони ніякої участі не брали.

- Ми недопрацювали в тому, що інформаційний простір був вакуумний, - каже чоловік. – Але ми надіялись, що ті 10 відсотків студентів, які були на Вченій Раді, донесуть цю інформацію самі. Дуже добре, що міністерство забов’язало нас взяти у Вчену Раду студентів і ми сподіваємось на них.



З мітингу студенти пішли не задоволені. Адже на їх прохання - відмінити плату за ці консультації, ніхто не захотів звертати уваги.

Відео дня
>
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (73)
  • Anonymous
    Почалось...Юрій там напевно в гробу перевертається...
  • Anonymous
    В мене друг в 2008р. отримав диплом економіста ТНЕУ, при тому, що після 2 курсу виїхав в США і досі не повернувся. Про що ще можна говорити?
    Anonymous reply Anonymous
    А в мене сусідка після закінчення навчання в нашому політехнічному з червоним дипломом виїхала в Англію. Про що ще можна говорити? Ще одна знайома після того ж таки політеху (теж червоний диплом) працює секретаркою на мінім. ЗП і то десь по блату влаштували. Можливо, це для Вас відкриття, але в Україні у 90% випадків навіть з Кембриджським дипломом нікому Ви не потрібні. Може Ви не помітили, але в нас не дуже й то є КУДИ влаштуватися на роботу для людини з вищою освітою (хіба секретаркою ). А виїждають молоді люди за кордон якраз-таки не через отриманий рівень знань у внз, а через те, що через економічний занепад, робочих місць або немає або оплата праці - мізерна.
    Anonymous reply Anonymous
    В тім то й діло, що після закінчення виїхала, а не виїхала, а тоді само закінчилося три роки навчання і захист диплому!
    Anonymous reply Anonymous
    То який зміст вчитись, витрачати гроші?
    Anonymous reply Anonymous
    а який сенс вчитись тим хто з'являється в університеті на сесію, домовляється за все, та ще й стипендію отримує?
  • Anonymous
    Це вуз рівня радянського ПТУ- і не більше!
    Anonymous reply Anonymous
    Гість: Ім'я не вказано 28/12/2012 11:46 Знання у ТНЕУ дають абсолютно не гірші, ніж в політехнічному, педагогічному чи будь-якому іншому вузі нашого міста, але це лише у тому випадку, якщо ти дійсно прийшов сюди вчитися, а не байдики бити. А ледарів всюди вистачає!
    Anonymous reply Anonymous
    ТНЕУ до радянського ПТУ ще далеко
  • Anonymous
    Нащо це утворення, що називається ТНЕУ, пожирає стільки державних і людських грошей, якщо на біржі немає НІ ОДНОЇ вакансії для випусників.
    Anonymous reply Anonymous
    Ось і я думаю нах..... нам стільки економістів ,бухгалтерів , менеджерів , педагогів їх вже стільки наклепали,що напевно вистачить на 50 років це ж кожного року вузи випускають тих " магістрів " , а практичне застосування цих "магістрів" прирівнюється до нуля і скільки пішло даремно грошей з бюджету . Я вважаю що держава повина надавати держзамовлення на фахівців котрих в державі з кожним роком стає все меньше і меньше ,а саме слюсарів, фрезеровщиків ,токарів ,електронщиків , технологів, ,електромонтерів,столярів та багато інших спеціальностей.
    Anonymous reply Anonymous
    Время все расставит по своим местам. Противотанковый это просто качалка денег с родителей для получения чадом бумажки которая не имеет никакой ценности кроме того что "оно" просидело там энное количество времени... Ну а после окончания - милости просим продавцами в магазы, торговыми представителями и прочим офисным планктоном. Лучше бы там негров за бабло учили как в остальных халтурках...
    Anonymous reply Anonymous
    Нда.. Нехай наші вузи заповнять темношкірі для качання грошей, а наші обмежуються середньою освітою? ТНЕУ дає хорошу можливість для навчання, а чи вчитися заради знань чи заради папірця про освіту - вирішувати студенту.
    Anonymous reply Anonymous
    Це як якась релігія - деструктивна секта, яка живе своїм ізольованим від світу життям. Іхні цінності, знання, наукові титули нічого не варті в реальному житті, а мають значення тільки в стінах цієї споруди. Випусники не знають елементарних речей, тому не дивно, що в оголошеннях про роботу пишуть - випусників ТНЕУ просимо не турбувати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий 19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК 14:03 Збирать гроші на підтримку захисників: у центрі міста благодійний концерт photo_camera 13:00 Новий спортзал розпочали будувати у Великогаївській громаді photo_camera 12:03 Що подивитися у кінотеатрах Тернополя на вихідних 10-11 травня: розклад сеансів та ціни photo_camera 11:00 Готуємо разом з Дмитрами Дмитровичами 10:00 Травень, відчувається як березень: коли чекати повернення тепла на Тернопільщину 09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Андрій Жилан з Тернопільського району
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up