- Справа у тому, що людей ніхто ні про що не повідомив, - каже студент третього курсу Андрій Шуб’як. – Поставили перед фактом, ось тепер треба 140 гривень заплатити за перездачі. Раніше з цим не виникало питань. Писали заяву і нам виділяли час. Тому люди собі спокійно вчились, в когось були і хвости. Хто встиг перездати їх до 22 грудня, тому пощастило. А інші мусять тепер платити.
Хлопець каже, що на його факультеті є приблизно 50 чоловік, в яких є заборгованість, а в деяких і не одна. Щоб це все здати наразі доведеться заплатити.
- Від цього постраждали студенти першого, другого, третього курсів, - розповідає Наталя. – Я вчусь на п’ятому курсі, цієї сесії ми все це вже здали. Але може стосуватись наступної сесії. Ще проблема у тому, що зі студентами ніхто не радився.
На розмову із студентами вийшов виконуючий обов'язки ректора ТНЕУ Андрій Крисоватий. Він пояснив, що перездача буде безкоштовна. А ось консультацію доведеться оплачувати.
- Всі так сприймають, ніби то ми зробили платними перездачі, але вони лишаються безкоштовні, - каже пан Крисоватий. – І їх можна буде здати після сесії. За правилами ми мусимо відчисляти людей в яких було більше двох незданих ректорських. Ми вирішили піти на компроміс і таким чином дозволити перездавати їх.
Пан Крисоватий пояснює, що 140 гривень це ціна за час навчання. Людина може заплатити і отримати знання, щоб здати, але це і не являється гарантією здачі. Раніше за це платити не треба було.
- Згідно з Болонською системою, ніяких перездач не існує, і в цьому вона відрізняється від нашої, - каже чоловік. – Ми побачили, що близько 400 чоловік треба не допустити на сесію і автоматично їх відрахувати. Бо дві і більше нездачі – це відрахування, тому ми пішли їм на зустріч.
Таке рішення зробили під час Вченої Ради. Пан Крисоватий також пояснив під час виступу, що у рішенні голосували навіть студенти. Але самі студенти кажуть, що їх присутність на цьому заході була формальна, і в голосуванні вони ніякої участі не брали.
- Ми недопрацювали в тому, що інформаційний простір був вакуумний, - каже чоловік. – Але ми надіялись, що ті 10 відсотків студентів, які були на Вченій Раді, донесуть цю інформацію самі. Дуже добре, що міністерство забов’язало нас взяти у Вчену Раду студентів і ми сподіваємось на них.
З мітингу студенти пішли не задоволені. Адже на їх прохання - відмінити плату за ці консультації, ніхто не захотів звертати уваги.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер