На Тернопільщині камінь і надалі добувають у Нацпарку

На Тернопільщині камінь і надалі добувають у Нацпарку
У Бучацькому районі браконьєри добувають камінь у "Дністровському каньйоні"
Потребою хліба, браком роботи та грошей, необхідністю добувати хату чи огорожу пояснюють браконьєри незаконний видобуток каменю у Національному природньому парку «Дністровський каньйон».


І хоч знають, що чинять зле, від  роботи у нелегальних копанках відмовлятись не збираються. Про це повідомляють активісти ГО «Скеля», що нещодавно разом із "кіборгами" відвідали село Сновидів. Там місцевих вкотре застали за роботою.

  
- Як тільки приїхали, почули стукіт і, зорієнтувавшись за ним, застали робітників. Пояснення у людей прості – нема на хліб, - кажуть активісти. – Вони розповідають, що виходу у них нема, роботи нема. Тож і рятуються, як можуть.  Приміром, один із чоловіків розповів, що за машину каменю він  отримує 800 грн, 200 з яких віддає ще й комусь, хто допомагає завантажувати машину. При цьому, щоби набити  тих  вісім кубів каменю,  працюють два тижні.   

Утім, у такі пояснення активісти не вірять, оскільки видобуток каменю у  природній пам’ятці триває  не перший рік. І нелегальні копанки тягнуться на кілька кілометрів. Відтак, за умов такого видобутку, не йдеться про брак коштів на хліб, а про функціонування повноцінного  нелегального бізнесу. 


- Люди скаржились, що нема попиту, - кажуть активісти «Скелі». – Скаржились, що відколи почали військові дії, то за каменем ніхто не приїжджає. Причому, такі заяви обурили кіборгів, що були з нами. Оскільки, чимало  тамтешніх мешканців працюють або у таких нелегальних копанках, або виїжджають на заробітки у Росію.  З цього села нема ні однієї людини, яка б зараз перебувала у зоні АТО. Бо їм не дозволяє віра. 

Відео дня


Як повідомили активісти, місцевих порушників вони передали голові сільради. Той викликав міліцію. Як результат  - порушене кримінальне провадження за ст. 240 КК. Але чи отримають якесь покарання  чоловіки - ще питання.

-У липні 2014 на гарячому у Сновидові  був спійманий місцевий мешканець, - кажуть активісти. – І як покарання він отримав умовний термін. То ж про яку боротьбу і яке збереження природніх пам’яток може іти мова

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:30 Школярі правового ліцею з Тернополя ближче познайомилися з роботою суду 14:57 Слідчі довели, що дитину задушили та залишили на два дні: маму з Чортківщини підозрюють у вбивстві 4-річного сина 14:35 Актуальні вакансії у Тернополі, які варто переглянути (оновлено 7 травня) 14:20 Просив молитися, а потім зник. З полону повернувся Олексій Квас з Лановеччини Від читача 15:48 Служба зайнятості онлайн: швидко, зручно, доступно 13:50 Вийшов з дому та не повернувся: розшукують пенсіонера з Бережанщини 13:20 Долар продовжує падати: свіжі курси в обмінниках 12:45 Сонячна електростанція за понад мільйон має з'явитись у Тернопільській лікарні №2 12:15 Дев’ятикласник зреагував свідомо: у Тернополі школяру пропонували розставляти «закладки» 11:40 Судитимуть чоловіка, який на Борщівщині поранив ножем 30-річного родича співмешканки 11:03 У Шумську 22-річний мотоцикліст потрапив під колеса авто 10:37 На території дач на Тарнавського знову гасили пожежу 10:07 У Тернополі встановлять меморіальну табличку добровольцю Віталію Олійнику 09:35 Є жертви, а серед постраждалих — багато дітей: що відомо про нічну атаку на Київ 09:00 У лікарні на Донеччині помер Герой зі Скала-Подільської громади Назар Мизак 08:00 Відомі імена двох Героїв з Тернопільщини, які повернулись додому під час обміну 22:00 Який документ українцям варто зберігати роками, щоб не мати проблем зі світлом 21:00 Лікар-нейрохірург безплатно консультуватиме в Чортківській лікарні 20:03 У парках Тернополя перевіряють атракціони: скільки коштів мають витратити photo_camera 19:03 Наслідки негоди на Тернопільщині: що буде з урожаєм і як людям допомагають у громадах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up