Через спеку та брак опадів критично падає рівень води у Тернопільському ставі. Окрім того, водойма потерпає від цвітіння синьо-зелених водоростей та стоків. Громадські активісти б’ють на сполох, адже такими темпами Тернопіль може взагалі втратити свою перлину у центрі міста.
- На Ставі у Тернополі рівень води впав на 80 см, в Івачеві – на 40 см, - розповів під час засідання комісії заступник начальника управління житлово-комунального господарства міськради-начальник відділу благоустрою та екології Олег Соколовський. - З 28 джерел вздовж річки залишилися тільки 6, і то їх джерелами назвати важко. Окрім того, фахівці водгоспу кажуть, що ми маємо зараз падіння ґрунтових вод на метр, а місцями і на два метри. Звідси - масове вимирання дерев, бо вони вже не мають звідки брати воду. Тому ця проблема дуже серйозна і якщо далі буде таке продовжуватися, гідропарк доведеться закрити. Тобто всі канали, які відкачують воду зі ставу потрібно буде тимчасово перекрити, щоб просто не позбутися ставу. Можуть бути навіть такі радикальні методи. Хоч поки що таке питання не стоїть, але якщо далі так піде то хтозна. Тому що рівень води падає далі, і ця тенденція дуже серйозна, бо дощів практично немає.
До слова, під час засідання комісії активісти ГО «Скеля» та «Демальянс» разом з посадовцями міськради обговорювали проблему забруднення тернопільського Ставу стічними та каналізаційними водами. Детальніше про це читайте у наступних публікаціях 20minut.ua.
Окрім того, пан Об’єщик звернув увагу на неприємний запах ставу через цвітіння водоростей. І оскільки невдовзі День міста, цю проблему, на думку активіста, потрібно вирішувати негайно. Як варіант – аерація водойми.
- Треба розбавити воду дідівським способом, щоб верхній шар змішався з нижнім, - каже Андрій Об’єщик.
Для цього, як каже активіст, по периметру водойми потрібно проїхатися човнами з причіпними решітками. Та така ідея не отримала підтримки посадовців. Мовляв, над питанням очищення ставу працюють екологи, які мають запропонувати ефективні методи.
- Опрацьовуємо три складових функціонування нашої водойми, - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. - Перша - це екологічна, друга розвиток спортивної інфраструктури пов’язаної з водними видами спорту і третя – це розвиток інфраструктури навколо озера. Екологічна ситуація є досить критичною – адже падає рівень води і стоїть питання, що робити? До речі, з питань екології та зарибнення ставу нас консультуватимуть польські фахівці.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер
коли був нормальний рівень води в ставі і гідропарку, це вже років 3-4, верніше перед тим , як відбувся в нас перший чемпіонат по водомоторних видах спорту. можна було і тоді і після регульувати рівень води і в ставі і на річці серет шлюзами, мабуть ті хто то мав робити були рукожопими, або отримали наказ, щоб бути рукожопими.
а от у нас тільки чогось кричать караул, коли вже пізно. чому тоді не робили того ?
Що Івачів що в нас - водосховища, тобто водойми з повністю регульованим рівнем води, який залежить насамперед від шлюзів, навіть якщо притоки хоч трішки є, воду можна правильно стримати.
Вона ж була навесні, то як могла взяти собі і стекти - а от так, якщо на гідропарк все відкрите на повну, і ще й один шлюз на центральній дамбі. Менше треба дуріків включати і отак халатно ставитися, бо погуБЛЯТЬ перлину міста та й все.