“Бровар” - володар Кубка області

У неділю, 24-го серпня, в день святкування 17-тої річниці незалежності України вже традиційно на Центральному стадіоні міста відбувається фінал Кубка області. Цьогорічного володаря Кубка області вдалося визначити тільки в серії пенальті.
На фіналі 2000 Незважаючи на похмуру погоду в День незалежності на трибунах центрального стадіону було доволі людно. За повідомленням диктора стадіону, на матчі зібралось дві тисячі глядачів. Левова частина їх припадала на гостей міста, а це жителі Збаража і Теребовлі. Адже у фіналі грали саме їхні улюбленці. А це збаразький “Галич” і багаторазовий володар Кубка області теребовлянський “Бровар”. Двоє колективів у фінал потрапили неабиякими зусиллями. Збаразька команда пробилась у фінал завдяки перемозі над козлівськими “Товтрами” удома 3:1. І що найцікавіше, вирішальний гол був забитий у цьому матчі з пенальті аж на 8-мій доданій хвилині до основного часу. А от інший учасник фінальної зустрічі - “Бровар” - також у запеклій боротьбі переміг за сумою двох матчів ФК “Тернопіль”. В першому матчі у себе вдома теребовлянці перемогли 1:0, а на виїзді уже після першого тайму горіли 0:2, проте зібрались і переломили хід зустрічі, за п’ять хвилин двічі відзначились у воротах суперника. Сам же фінальний матч розпочався із привітань голови Федерації футболу Тернополя Володимира Мариновського з Днем незалежності. Після вітального слова розпочався сам матч. Першими пішли в атаку номінальні господарі матчу “бровар чани”. Перших 15 хвилин зустрічі саме вони контролювали матч. А от збаразькі футболісти, таке враження, тільки приглядалися до суперника. Отже, в ці перші хвилини двічі відзначитись мав шанс форвард “Бровара” і колишній гравець “Ниви” Ігор Панчук. В першому моменті він заробив штрафний, проте пробив із стандарту досить невдало. А в іншому Ігор прорвався крізь захисні редути суперника і вийшов на рандеву із голкіпером “Галича”, проте відкрити рахунок у цьому слушному моменті він не зумів, після удару нападника м’яч пройшов повз ворота. Щодо самих виконавців, то у складі “Броваря”, крім Ігоря Панчука, який пограв за професійні клуби і тішив свого часу уболівальників тернопільської “Ниви”, були й інші виконавці. А це оборонна лінія теребовлянців: Богдан Іванців, Михайло Оліяр, Богдан Грошко, воротар Михайло Чорний і нападник Степан Матвійків. Не менш імениті прізвища красувались і у складі ФК “Галич”: захисник Віктор Ковальчук, Петро Бадло, півзахисники Віталій Гоцалюк, Віктор Мельник, Автанділ Гвіанідзе, а на вістрі атаки колись доволі перспективний і швидкісний Руслан Хома. Перевагу не використали Отже, після прізвищ потрібно повернутись до самих подій на полі. Після 15-хвилинної активності “бровар чан” ініціативу у свої руки поступово захопив “Галич”. Перший доволі небезпечний момент створив Гоцалюк, який дальнім пострілом перевірив пильність воротаря номінальних гостей. Чорний із неймовірними труднощами зумів цей гарматний постріл парирувати. Проте шкіряний від рук голкіпера свічкою піднявся угору і нападнику збаразької команди, яки уже добігав, залишалось тільки підставити голову під шкіряну кулю, щоб відкрити рахунок у матчі. Проте це йому не вдалося зробити, м’яч неймовірним чином від голови нападника пішов вище воріт. “Галичани” після цього моменту ще більше посилили натиск на ворота суперника. Спочатку після подачі кутового ніхто не завадив пробити по воротах комусь із “броварчан” із вигідної позиції, проте м’яч пішов у сантиметрах від штанги воріт. А вже в іншому моменті небезпечний штрафний виконував грузинський легіонер “Галича” Гвіанідзе. Поте в цьому моменті майстерності йому теж забракло. Все, чим змогли відповісти гості з Теребовлі, то це парочкою небезпечних штрафних поблизу воріт збаразьців. Проте жоден із них не закінчився ударом у рамку воріт, тому особливої загрози не ніс за собою. А от “Галич” під кінець тайму мав ще одну стовідсоткову нагоду забити. Знову активний Гоцалюк вистрілив з-за меж штрафного майданчика, голкіпер зумів парирувати м’яча перед собою. Першим на ньому опинився гравець “Галича”, якому, здавалося, ніщо не завадить переправити смугастого в сітку, проте відчайдушно зіграв захисник “Бровара”, кинувшись під м’яч і вибивши його за межі штрафної. Все вирішила лотерея Другий тайм пройшов не так видовищно, здебільшого спостерігалась справжня чоловіча боротьба у центрі поля. Перший небезпечний момент відбувся аж у середині другого тайму, коли м’яч після удару Степана Матвійківа летів у ворота “Галича”, проте особливої небезпеки воротарю Юрію Зенько він не ніс. Той спокійно узяв м’яча у руки. Прокинулись обидві команди під завісу матчу. Спочатку захисник “Бровара” Грошко промчав правим флангом атаки, переграв двох захисників і віддав вивірену передачу на протилежний фланг, де ніким не прикритий форвард теребовлянців мав відкривати рахунок у матчі, проте м’яч дивом минув ворота. Аналогічний момент створили і господарі фіналу. Проте у вирішальний момент неточного удару по воротах завдав Мельник, м’яч пройшов над перекладиною. Після цього гравці, відпочивши дві хвилини, розпочали наступні дві 15-хвилинки. За грою обох команд було помітно, що вони дограють поєдинок, що все вирішиться у серії післяматчевих пенальті. Правда, за півгодинного перебування на полі в так званих екстра-таймах їм вдалось створити по одному небезпечному моменту. Спочатку захисник збаразьців Ковальчук вирішив випробувати долю, пробивши з 40-ка метрів. М’яч плавно опустився і, влучивши у перекладину, пішов за межі поля, проте можна собі уявити, що в цей момент пережили уболівальники “Бровара”. А вже під завісу другої 15-хвилинки віч-на-віч із голкіпером “Галича” вивели “броварчани” свого форварда Матвійківа. Проте Степан переграти воротаря не зумів - 0:0. На всіх чекала футбольна лотерея. У лотереї більше пощастило теребовлянцям, які перемогли з рахунком 4:2 і вкотре підняли над своїми головами Кубок області. А героєм у серії пенальті став голкіпер “Бровара” Михайло Чорний, який парирував два пенальті. А тоді сам взяв смугастого, підійшов до точки і відправив того точно в ворота, принісши таким чином “Бровареві” черговий Кубок області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.