замість шахової дошки - розмальовані бетонні плити -“квадратики” у парку Шевченка.
На першій “людошашковій” партії побував у неділю, 22 травня, кореспондент газети “20 хвилин”.
- Гра у шахи та й у шашки є корисна для мозку, але не для тіла, - розповідає Юрій. - Адже потрібно весь час сидіти, згорбившись над дошкою. А ми зробили із шашок гру не лише інтелектуальну, а й рухливу. До того ж, усі гравці - одна команда. Кожен думає не лише за себе, а й за інших учасників.
Згідно із правилами “людошашок” усі фігури одної команди колективно обдумують кожен хід і вирішують, як і кому ходити. Однак, щоб додати грі веселості, “бити” шашки супротивників потрібно якнайоригінальніше.
- Просто так побити “шашку” не можна, - розповідає Юрій. - Можна, скажімо, перестрибнути через неї чи дати легенького стусана. Одним словом, потрібно придумати щось оригінальне.
“Людошашечники” грали свою гру кілька годин - іноді у “класичні” шашки, а іноді у “піддавки”. Гра “піддавки” виявилася динамічнішою і швидшою. Причому, перемагала чомусь завжди команда чорних.
Окрім чорного та білого одягу на головах учасників гри ще були маски, надруковані із фотопаперу - чорні та білі фігурки шахових пішаків із задуманими обличчями. Це для того, щоб точно знати, хто з якої команди.
- Ми не домовлялися перед тим, хто буде в чорному, а хто в білому, - розповідає Юрій. - Білих прийшло більше. Але дехто спеціально брав з собою і чорну, і білу футболки. Тому вийшло так, що гравців було порівну.
Учасники гри кажуть, що не проти спробувати ще. Втім, зіграти людошашки може кожен охочий. Шахова дошка залишилася на майданчику між пам’ятником Бандері та податковою. Однак “дошка” протримається до першого дощу. Намальована вона звичайним вапном.
До слова, це уже друга гра придумана у Тернополі. Кілька років тому тернополянин Василь Войтюк придумав “бодібол” - гру, якою забавляються з допомогою велетенського двометрового м’яча.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер