Трагічний випадок стався вранці у вівторок, 16 вересня, біля школи № 28 та дитсадка №21. До чоловіка зателефонували і сказали, що його син потрапив у лікарню, а на лікування потрібні гроші.
- Зранку я вела дитину в садочок і побачила "швидку", - розповідає Олена Кицей. - Коли я зайшла в групу, то “залетіла” нянечка з двору. Я ще запитала, чи комусь погано. Та сказала "так" і побігла...
Гроші таки переказали,але не знають кому
Пізніше няня розповіла, що вона побачила, що їхній дідусь лежить на землі, а в руках тримав телефон. Йому хтось безперервно дзвонив. Жінка підняла трубку і почула, що нібито син дідуся потрапив у лікарню і треба терміново перерахувати гроші.
У дідуся на рахунку, як каже пані Кицей, не було грошей, щоб зателефонувати комусь із рідних і перевірити, чи справді син у лікарні.
- Нянечка викликала швидку і побігла до банкомату. Мабуть, вона витягла з куртки дідуся ті 3500… - розповідає пані Олена. - Телефон і далі дзвонив. Нянечка сказала, що дідусь помер, а "син" відповів, що під"їде...
На місце трагедії швидка приїхала за п'ять хвилин, але вже було пізно.
- Більше того, коли нянечка запропонувала подзвонити мені, тобто дружині "хворого сина", той сказав, що в жодному разі, бо жінка - вагітна, - додає Олена Кицей. - Близько 10.00 ранку подзвонили до чоловіка, щоб їхав у морг.
Коли чоловік Олени пішов у садок, нянечка перепитала, чи отримав він гроші. Він був шокований.
- Потім мій чоловік з нянею пішли в міліцію і написали заяву, - каже Олена. - Але там сказали, що такі злочини тепер часто бувають.
За словами жінки, коли син померлого почав телефонувати за тим номером, то у відповідь чув, що власник номера нічого не знає і йому цілий день всі телефонують за якісь гроші…
Порушили кримінальну справу
За цим фактом міліціонери порушили кримінальне провадження за ст.190.
А загалом телефонні шахрайства - не рідкість. Від початку року зареєстрували 21 подібний випадок, кажуть у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області.
Для того, аби не стати жертвою телефонних аферистів, працівники міліції радять обов`язково розказувати своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств. А ще - не піддаватись емоціям, адже шахраї - майстри психології. У жодному разі не слід впадати в паніку і не поспішати виконувати умови аферистів. Людину, яка до вас телефонує, потрібно попросити назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.
Пам’ятайте, у пройдисвітів одна мета – видурити у вас гроші. Необхідно якнайскоріше передзвонити тому, хто „потребує негайної допомоги”, або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або ж спростувати те, що трапилося.
- Правоохоронці звертаються до громадян бути уважними і обережними та не вірити невідомим людям, що за гроші пропонують вирішити проблеми, - наголошують працівники міліції. - Якщо ж ви все ж таки опинились в подібній ситуації – не зволікаючи, телефонуйте „102”. Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати та затримати шахраїв.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер