Серед команд були і новачки, і досвідчені учасники "Студ доби". Але цьогорічний захід сподобався усім.
- Я беру участь уже вдруге і цього року мені сподобалось більше, - розповідає голова студентської ради ТНТУ та капітан однойменної команди Ігор Білоус. - Більш інтерактивно, і я уже маю досвід, тому знав, що тут потрібно робити. Ми познайомились з іншими студрадами та учасниками.
Команда з ТНТУ запропонувала вирішення проблеми з безпритульними собаками та правильним сортуванням сміття.
- Ми хочемо запропонувати альтернативні контейнери, у яких будуть утвори. І через них людина вкидатиме пластикову пляшку, і тоді висипатиметься корм для бездомних собак, - пояснює Ігор Білоус. - Цей проект наразі є лише у Стамбулі, а у 2016 році буде у кожному європейському місті. Щодо фінансування, то думаю, що з цим нам можуть допомогти меценати.
Один такий контейнер коштує приблизно 4500 грн, але, як пояснив студент, він повністю окупиться. Адже пляшки, які викидатимуть люди - можна здавати, а за ці кошти купувати корм.
Команда новачків з географічного факультету ТНПУ "Еколайф" вигадала, як вирішити проблему з озелененням міста. За останні 4 роки площа зелених насаджень у місті зменшилась на 25 га. Такі результати команда отримала під час власних досліджень.
- Суть проекту у тому, щоб встановити міні-дендрарії на прибудинкових територіях, в навчальних закладах, садках, - розповідає капітан команди з"Еколайф" ТНПУ Ігор Кузик. - Ми вважаємо, що потрібно відновити важливий компонент для захисту атмосфери.
Капітан розповів, що під час "Студ доби" було складно лише адаптуватись до умов роботи, а коли вночі почали активно працювати над проектами, то й спати не хотілось. Проте, під ранок учасники втомились, і навіть під час презентацій дехто ще досипав.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер