Через будову у тернополян потріскали стіни та стеля

Через будову у тернополян потріскали стіни та стеля
Тернополянка Дарія Процишин (55 р.) стверджує, що через забудову у її помешканні з’явились тріщини на стелі та стінах
Місто продовжує обростати забудовами. Ще одна багатоповерхівка постане на розі вулиць Живова і Стадникової.

Будівництво багатоквартирного житлового будинку із вбудованими приміщеннями громадського призначення виявилося надто гучним у плані проведення робіт. Тернополяни, які живуть по сусідству, скаржаться, що через будівельні роботи у їхніх помешканнях потріскали стіни і стеля, повідходив фундамент.

– Відколи працюють інтенсивно, приблизно два місяці, ми живемо у неспокої, – розповідає Богдана Левандовська, яка проживає на вул. Стадникової, 3. – Усе почалося з того, що в кімнатах зарухалися картини. Коли почали забивати палі на 12-метрову глибину, з’явилися тріщини на стелі, стінах, почав відходити фундамент, на підвіконнях також утворились тріщини.

Жінка додає, що її сім’я недавно робила ремонт у помешканні і всі ці зусилля виявилися даремними. Тернополянка хоче, аби їй відшкодували усі збитки, адже тепер їй знову доведеться наводити лад у кожній кімнаті.

Відео дня

Змушені робити ремонт

– Спальня, зал, кухня – все у тріщинах, – обурюється вона. – Той забудовник здаватиме будинок в експлуатацію, братиме гроші за житло, а ми мусимо через його дії нові ремонти робити власним коштом?
Родичі пані Богдани і вона сама говорили із виконробом. Утім, не отримавши від нього жодної відповіді, крім категоричної відмови вислухати про проблему, сім’я Левандовських звернулася із листом до міського голови та написала заяву у прокуратуру.

– Відколи вони там усе розрили, нас почало топити. Ми з іншими сусідами скаржилися у міську раду, – каже співрозмовниця. – До нас приходила комісія, вивчала питання. Але реальних заходів ніхто не вжив. Як завжди, хто має гроші – той будує, а більшість змушена страждати через це.
Відповідь на своє письмове звернення до міського голови пані Левандовська отримала днями. І то лише після повторного звернення, яке жінка надіслала в міську раду 3 серпня цього року. Ще 16 липня йому передувала термінова телеграма з повідомленням. Справ у чиновників виявилось напрочуд багато, тому вони, певно, так довго думали, що сказати. Та й сама відповідь тернополян мало втішила.

Мусять вирішувати самі

– У листі йдеться, що ми повинні вирішувати проблему шляхом переговорів або ж звертатись зі скаргою до суду, – цитує відповідь пані Богдана. – То, виходить, вони собі будують так, що у нас стіни у кімнатах тріскають, а ми ще й мусимо судові витрати сплачувати і їхню вину доводити? Навіщо ті чиновники? Навіщо контролюючі органи?
У телефонному режимі виконроб на будівництві Володимир Наконечний, порадившись із директором (принаймні так він нам сказав – прим. авт.) відповів, що порушень у їхніх діях немає.

– Ми маємо відповіді від різних інстанцій, тому нема про що говорити, – каже він. – Хто там із жителів скаржиться, не знаю. Хай викликають будівельну комісію з міськради і хай спеціалісти приймають рішення. Або хай подають до суду, якщо бачать у цьому нашу вину. Ви розумієте, є люди, які просто хочуть нажитися на цьому… Вони собі придумали, що через нашу роботу їх затоплює. Тепер – стіни потріскали. Може, вони вже давно  тріснули? Якщо комісія це виявить, буде відповідний документ, тоді вони зможуть виставляти нам претензії. Інакше не бачу сенсу для розмови на цю тему.

Головний державний інспектор управління Державної архбудінспекції в області Леся Марко розповідає, що вони розглядали скаргу тернополян, які проживають на цій вулиці, щодо незадовільного водовідведення та підтоплення їхніх домівок.

Відділ технагляду міськради видав технічні умови №545 від 24.11.2014 року. У пункті 3.2 вказано, що для відведення вод із багатоквартирного житлового будинку та прилеглої території передбачене вертикальне планування, забезпечення системи водовідведення, випуску міської чи дощової каналізації на вул. Живова і Стадникової. Відповідно до розроблених технічних умов, у робочому проекті на вул. Стадникової, 2 передбачені всі заходи щодо облаштування зовнішньої мережі дощової каналізації. Та спочатку зведуть будинок, а потім зроблять водовідведення атмосферних опадів. Будівельні роботи за даною адресою, за словами інспектора, проводять у відповідності до проектної документації та згідно з декларацією про початок виконання будівельних робіт.

Щодо утворення тріщин у прилеглих будинках, то жодної скарги в управління не надходило.

Радять написати скаргу

– Щодо проблеми підтоплення дощовими водами ми проводили перевірку з 5 до 11 серпня поточного року, залучивши до цього експертів, – наголошує Леся Марко. – Заяву написали жителі будинку на вул. Стадникової, 4. Скарг щодо утворення тріщин ми не отримували.
Інспектор порадила тернополянам написати заяву в управління. Після цього створять спеціальну комісію, яка вивчатиме проблему.

Тим часом журналісти «RIA плюс» перевірили, кому ж знадобилося звести ще одну багатоповерхівку поблизу “рогатки”. Замовник будівництва – СК «Житлово-будівельний кооператив «Затишний дім». Декларацію про початок виконання будівельних робіт видали 12 травня цього року. Такі дані ми знайшли у Реєстрі дозвільних документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України. У графі «Інформація про земельну ділянку» зазначено: договір оренди б/н від 3 квітня 2014 року. На кадастровій карті України ми відшукали цю територію. Земельна ділянка на вул. Стадникової, 2 (кадастровий номер 6110100000:12:016:0143) перебуває у комунальній власності міста. Загальна площа – 0,1334 га. Цільове призначення: для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Анонім

    Це будівництво Лила.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Прикрашає тарілки тернопільською вишивкою та архітектурою: історія майстрині Софії Демків 21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled Від читача 22:30 В новому мікрорайоні "Північний" жителі кількох будинків можуть залишитись без під'їзної дороги 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up