Депутати посилили відповідальність за керування у нетверезому стані. Тернополяни в соцмережах обговорюють недосконалості закону. А головний патрульний називає нетверезих водіїв злочинцями.
Верховна Рада України суттєво збільшила штрафи за водіння транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів.
Відповідний закон "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення" на засіданні парламенту 7 липня підтримали 243 народних депутата.
Проектом Закону істотно збільшуються розміри штрафів та строки позбавлення права керування транспортними засобами за умови притягнення водія до адміністративної відповідальності за керування ними у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
За водіння в нетверезому стані перший штраф тепер складе 10 200 грн «плюс» позбавлення права керування на один рік. Удруге штраф за таке правопорушення вже складатиме 20 400 грн і три роки без права керування автомобілем.
Нагадаємо, донедавна за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані - штраф був від 3,4 тис. грн. Якщо ж п'яний водій попадався вдруге, його мали позбавити водійських прав на термін від одного до двох років.
Тернополяни активно обговорюють у соцмережах нововведення. Більшість підтримує, однак припускає, що і цього замало. Є й ті, які критикують зміни до кодексу та говорять про недосконалість.
- "Другий раз впродовж року" після першого? – цитує зміни до законодавства Єгор Карпенко. – Їх (водіїв напідпитку – прим. авт.) же позбавлятимуть прав на рік. Яким чином протягом року п’яного водія знову затримуватимуть?
Тернополянка Ірина Чорна переконана: за водіння в нетверезому стані прав керування потрібно позбавляти пожиттєво. І за першим же фактом. Такі думки, каже жінка, виникають щораз, коли бачить статистику аварії зі смертельними наслідками, до яких причетні п’яні водії.
Тернополянин Юрій Остап’юк «прив’язав» суму штрафу до курсу долара. В результаті вийшло, що коли штраф був 3 400 грн, а курс 5 грн за долар, п’яні водії сплачували 620 доларів штрафу. Тепер – при курсі близько 25 – виходить 404 долара. Тому чоловік переконаний, що мінімальний штраф за перше подібне порушення мав би бути не менше 25 тис. грн.
З вини п’яних водіїв трапляється багато аварій, частина з яких закінчується фатально, констатує начальник управління патрульної поліції в м. Тернополі Володимир Струк.
За чотири місяці роботи патрульної поліції в місті затримали 158 нетверезих водіїв.
П’яні за кермом скоїли 25 аварій. Шість з них – з потерпілими, в яких одна людина загинула і шестеро отримали травми. Головний патрульний міста категоричний: п’яний водій – це злочинець.
- Люди забувають про небезпеку, яку несе некерований автомобіль, - каже Володимир Струк. - Водії, перехиливши чарку, сідають за кермо, сподіваючись, що їм вдасться доїхати непоміченими. Втім, вони не враховують того, що у стані сп'яніння суттєво знижується увага та швидкість реакції і часто-густо вони виконують небезпечні маневри, а це нерідко призводить до ДТП. Маємо надію, що підвищення штрафів за керування напідпитку дасть свій результат.
В останній день червня патрульні зафіксували антирекорд року: доза алкоголю в крові водія «Шевроле», якого серед білого дня зупинили на вул. Глінки у Тернополі, перевищила норму у 18(!) разів. Результат на пристрої «Драгер» показав 3,54 проміле. Машину евакуювали на арештмайданчик, а водій отримав два протокола – за їзду у нетверезому стані і керування без документів.
Нагадаємо, до цього часу найбільшим був результат був 2,78 проміле, який зафіксували наприкінці травня.
6 липня патрульні зупинили 23-річного нетверезого іноземця. Близько 2-ї години ночі він рухався на Volvo просп. Бандери. На його транспортному засобі не світилася права фара, чим і привернула увагу патрульних. Спершу водій не виконав вимоги патрульних зупинитися і поїхав далі. Однак ті його наздогнали. Коли врешті зупинили, помітили усі ознаки алкогольного сп’яніння. Копи запропонували іноземцеві пройти алкотест. «Драгер» показав 1,33 проміле в крові. Як нам вдалось дізнатись, іноземець щораз дивувався, що у нашій країні сідати за кермо нетверезим не можна і за це карають.
Три протоколи за керування автомобілем у стані сп’яніння винесли тернопільські патрульні у ніч з 10 на 11 липня, - на п’ятий день, відколи депутати затвердили нові санкції.
Довідка
За 4 місяці патрульні поліцейські затримали 158 водіїв, які перебували за кермом напідпитку. За цей період п’яні водії у Тернополі скоїли 25 ДТП. Шість аварій – з потерпілими, в яких одна людина загинула та ще шестеро отримали поранення, повідомили в управлінні патрульної поліції м. Тернополя.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
сів, тоді відповідай!