Тернополяни обурюються, що на вул. Галицькій недоробили шмат дороги – на зупинці залишили бруківку.
У міськраді стверджують, що територію під зупинкою громадського транспорту укріпили і умисне вклали бруківкою. Тепер вона служитиме вп’ятеро довше, аніж звичайний асфальт.
- Проїжджав відремонтованою дорогою на вул. Збаразькій – краса, асфальт рівненький і чи не вперше за 20 з лишнім років не потрібно максимально зменшувати швидкість, аби обминути чисельні ямища, - повідомив до редакції тернополянин Ярослав Станьківський. – Але чого ж не закатали асфальтом місце під зупинкою, - як їхати з «Сонячного»?
На зупинці, що навпроти, бруківку змінили на асфальт – все рівно і гарно, каже чоловік. А цю залишили.
- Мені цікаво – її умисне там вклали чи бракнуло грошей? – запитує пан Ярослав. - Чи, може, комунікації там є, які зачіпати не хотіли. Але ж ніби звітували, що все замінять і потім вкладатимуть дорогу.
На зупинці громадського транспорту, як їхати з боку «Сонячного» - ухил, кажуть у міськраді. Це створює можливість формування напливів.
- Автобуси важкі і коли гальмують, потихеньку видавлюють асфальт, - пояснив начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. – Ми облаштували все, аби такого не трапилось.
На цій ділянці зняли бруківку, встановили сітку з арматури і залили 22 см бетону, пояснив пан Вітик. Вже зверху на піщано-цементну основу виклали старий базальтовий камінь, який там був до ремонту.
- На зупинці, що на протилежному боці дороги, такого не робили, бо ухилу нема, - пояснив пан Олег. - Там лише зробили арматурну сітку і укріпили бетоном. А зверху поклали асфальт.
Подібної процедури з укріплення дорожнього покриття потребують щонайменше 3 зупинки громадського транспорту – біля 18 школи, міського стадіону та поблизу таксопарку, що на пр. Бандери.
- Така конструкція є вже біля Морфологічного корпусу у Центрі та на залізничному вокзалі, - каже Олег Вітик. – Вона служить разів у 4-5 довше, аніж просте асфальтне покриття.
Загалом дорога на вул. Збаразькій потягне до 3,5 млн грн. Точнішу цифру у міськраді назвати поки що не беруться, адже ще не підписані всі акти виконаних робіт. Не завершений ремонт тротуару поблизу «Старого млина». У міськраді говорять, що підрядні організації частково працюють за рахунок власних обігових коштів.
- Як дозволить погода, оперативно вкладатимемо 2 шар асфальту на вул. Карпенка та плануємо завершити до Дня міста ремонт на вул. Текстильній, - каже Олег Вітик. – Потім робитимемо дороги на вул. Шептицького і Оболоня.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.