У Тернополі вперше запроваджують Інклюзивний шкільний громадський бюджет

У Тернополі вперше запроваджують Інклюзивний шкільний громадський бюджет

У Тернопільській громаді вперше запроваджують Інклюзивний шкільний громадський бюджет. Рішення прийняли на 52-й сесії міської ради.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

— Ця ініціатива спрямована на те, щоб діти могли самостійно пропонувати ідеї для покращення свого навчального середовища та брати участь у їх реалізації, — йдеться у повідомленні.

Особливість цього проєкту полягає у його доступності для всіх дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами чи з інвалідністю. До участі у конкурсі можуть долучатися не лише загальноосвітні школи, а й позашкільні навчальні заклади та інклюзивно-ресурсні центри, зазначають у міській раді.

Відео дня

Подавати проєкти зможуть учні 7-11 класів або діти віком від 12 до 17 років, які відвідують позашкільні заклади чи інклюзивно-ресурсні центри. Автори ідей самостійно розробляють проєкти, подають їх на конкурс, а потім інші школярі голосують за найкращі пропозиції. Якщо дитині потрібна підтримка, її супроводжуватиме тьютор — педагог, який допомагає на кожному етапі підготовки.

Подання проєктів триватиме щороку з 1 лютого протягом 30 днів. Переможні ініціативи реалізовуватимуться у навчальних та позашкільних закладах громади.

Мета впровадження Інклюзивного шкільного громадського бюджету — розвивати у дітей командну роботу, вміння висловлювати власні думки, планувати, брати відповідальність та бачити результати своїх дій. Для громади це важливий крок, адже така участь формує активних, свідомих і відповідальних громадян, які з юного віку розуміють, як ухвалюються рішення та як спільними зусиллями можна змінювати простір навколо себе.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, за які проекти «Громадського бюджету-2026» можна проголосувати. Голосування за подані ініціативи триває з 27 жовтня по 10 листопада. Переможцями стануть проєкти, які наберуть найбільшу підтримку мешканців (але не менше 500 голосів). 

 

Читайте також:

Спортивні майданчики, укриття і не тільки: за які проекти «Громадського бюджету» можна проголосувати

Які проєкти пройшли до фіналу «Громадського бюджету-2026»

Від 50 тисяч до 3 мільйонів: які проєкти пропонують тернополяни на «Громадський бюджет 2026»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up