Тернопіль: податківці "полюють" на оголошення

Тернопіль: податківці "полюють" на оголошення
Репетиторів, гувернанток, ремонтників, перукарів, екстрасенсів та інших фахівців, які надають різні послуги, почали відстежувати через газетні оголошення податківці.


Так, вони виявляють людей, які працюють у "тіні", і нагадують їм про сплату податків.
До речі, із оголошеннями податківці працюють за двома методами: виходять на підприємство та її керівника, яке замовляє послуги, або спілкуються із тими, хто сам таке пропонує. Про це днями повідомив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко. Для тернополян, які шукають клієнтів через оголошення в газетах, надання послуг не є основною роботою, а переважно - підробітком. Тож людей не тішить, що їх "виловлюють” у подібний спосіб.
“Хай би прийшли, а не по телефону...”
Кореспондент сам зателефонував за кількома оголошеннями, надрукованими в газетах. Трубку брали всюди. Більшість цих людей, як ми виявили, має роботу із низькою зарплатою. У вільний час вони підробляють. За кількома номерами люди уперше від нас почули про нові методи роботи податківців. Інші – вже мали такий досвід.
- Так. Мені дзвонили кілька разів. Такі розмови були трохи дивними для мене, підозрілими, - розповідає репетитор із біології. Жінка представилася пані Марією. – У мене випитували абсолютно всі дані: адресу, вартість і розклад занять.
Пізніше, як каже жінка, до неї ніхто так і не приходив. Тож вона не впевнена, що дзвонили саме податківці, однак стверджує, що клієнти зазвичай розпитують інакше.
- Ну хіба це по-людськи? - питає вона. - Хай би прийшли, представилися та запитали про те, що їх цікавить...
За іншим оголошенням, натрапляємо на репетитора з англійської мови. Жінка каже, що підозрілих дзвінків не отримувала.
- Я час від часу виїжджаю з міста, - розповідає пані Світлана. - Тож, може, хтось телефонував, коли мене не було вдома. Власне, я учнів рідко знаходжу через оголошення. Зазвичай учні приходять, навчаються у мене, а потім рекомендують мої послуги іншим.
За номером майстра з ремонту трубку бере чоловік. Представляється паном Юрієм. Вислухавши запитання, тернополянин каже, що йому байдуже на таку новацію податкової.
- Які податківці? У мене навіть такої думки жодного разу не було, - додає він. - Це скільки ж часу треба на витратити, щоб вийти хоча б на одного "тіньовика".
Шукають тих, хто не платить
В обласній податковій підтверджують, що одним із джерел інформації для них є розміщені в ЗМІ реклама, оголошення про надання різного роду послуг, виконання тих чи інших робіт, здачу в оренду майна, прийом на роботу і таке інше. Адже для податківців не є секретом, що частина громадян у нас отримує "тіньові" доходи й ухиляється від сплати податків.
- Податківці стежать за двома видами оголошень, - говорить Олександр Клименко, - тими, за якими пропонують роботу і послуги якісь підприємства, а також – приватні особи.
У першому випадку дзвонять, представляються охочими влаштуватися. Врешті випитують подробиці про фірму. Пізніше з'ясовують, чи сплачує це підприємство, наприклад, відрахування до Пенсійного фонду. Наступний крок - запрошення керівника підприємства на розмову, додає він.
- Із людьми, які самі пропонують свої послуги, працювати важче, - каже податківець. - Теж дзвонимо, просимо резюме. Потім перевіряємо за базою ідентифікаційні номери, а також - чи платить людина податки. Якщо ні, наполягатимемо на виправленні ситуації.
Чоловік запевняє, головне джерело інформації для податкової - база ідентифікаційних кодів. За нею шукають тих, хто не декларує доходи тривалий час, і з’ясовують, чи дійсно людина не працює і не веде бізнес. Часто з'ясовується - вона просто ухиляється від сплати податків.
Телефонують і запрошують у податкову
Газетні оголошення, як додає начальник відділу оподаткування фізосіб ДПА в області Володимир Гузенков, податківці читають уже не перший рік. Зокрема, збирають інформацію, накопичують дані, з’ясовують усе про особу: чи зареєстрована вона суб’єктом господарської діяльності, чи є вона самозайнятою особою. Дану інформацію опрацьовують за певними напрямками й в кілька етапів. Як саме це працює, податківець пояснює на прикладі оголошення про оренду квартири.
- За телефоном наші працівники з’ясовують усі умови оренди квартири: термін угоди, умови сплати за оренду, комунальні послуги, періодичність оплати, - продовжує пан Гузенков. - Через певний час телефонують повторно. Якщо людина каже, що квартиру вже винайняти не можна, вона для нас стає потенційним квартироздавачем, а відтак - платником податку на доходи.
Врешті, за словами пана Гузенкова, її запрошують у податкову та пропонують зареєструвати свою діяльність у встановленому чинним законодавством порядку, задекларувати отримані доходи та сплатити до бюджету належні податки.

 Світлана ГРИВАС,

[email protected]

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (14)
  • Anonymous
    Не пишуть, як люди їдуть на "заробітки" по закордонах, щоб прогодувати сім"ї? Зате в тролейбусах розвішують плакатики : " Якщо тебе доля закинула на роботу закордон, то не забувай платити податки на Україні!" Стидоба.! Дайте роботу тут! Чому люди їздять хтозна-де! Діти сироти при живих батьках ! Хрен по цілій морді їм, а не податки! Забезпечте належне життя на батьківщині, гідну оплату праці, а потім розказуйте про сплату податків!!!!!!!!
    Anonymous reply Anonymous
    Та не забезпечать вони нічого бо самі ніяк нажертись не можуть.
  • Anonymous
    Хай напишуть, як тому майстру, що оголошення дає заробити 150 тисяч в місяць. Може почати з власних бізнесів, за які податків не платять, га?!
  • Anonymous
    а тут і пише служби
  • Anonymous
    Автори!!! Клименко Олександр Вікторович - заступник Голови Державної податкової СЛУЖБИ (а не адміністрації), а Голова ДПС України - Захарченко Віталій Юрійович.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:05 З липня державні допомоги призначатиме Пенсійний фонд 09:31 У Білозірці на Лановеччині в пожежі загинула людина 09:00 «На щиті» на Тернопільщину повертаються Герої Анатолій Свідер та Сергій Нестерук 08:03 Євро б'є усі рекорди: новий курс валют Від читача 15:09 Огляд ринку праці Тернопільщини у 1 півріччі 2025 року: попит та пропозиція, розвиток бізнесу, активні програми зайнятості 22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 На Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up