На місце пікету активісти намагалися викликати працівників прокуратури - аби ті засвідчили факт порушення. Однак приїхали лише правоохоронці. Міліціонери пообіцяли скласти протокол огляду об'єкту та внести документи у єдиний реєстр досудових розслідувань.
Пікетувальники називають забудову неподалік пляжу - "тернопільським Межигір'ям". Мовляв, фірмі-забудовнику цю ділянку дали для рекреаційних робіт та без дозволу для капітального будівництва. Проте будівельники начебто це уточнення проігнорували й ведуть повномаштабні будівельні роботи.
До скандальної ділянки, як згодом повідомив журналістіам один із організаторів пікету, близько 15.00 навідався і міський голова Сергій Надал. До нього там перебував депутат облради Володимир Стаюра. Він запевнив, що ситуацію стосовно будівництва візьме під свій контроль.
- У понеділок, 23 червня, я зустрінуся із прокурором області, щоби ретельно вивчити всю цю проблему, - пообіцяв Стаюра.
Серед присутніх пікетувальників - активісти так званої "12 Тернопільської сотні", УНА-УНСО та "Наш рідний Тернопіль". Представник останньої громадської організації передав журналістам роздруківку із детальним переліком пікетувальників. Окрім вже перелічених, згадуються також ГО "Автомайдан Тернопіль", "Майдан Тернопіль" та ряд інших - менш відомих формувань. Приміром, "Воля", "Братерство сиріт" тощо.
Окремі з активістів мали при собі зброю - пістолети. Чи бойові - невідомо.
- Набудували тут... - перемовляються між собою люди. - Було б добре все це, наприклад, у дитячий табір переробити... Умови дозволяють. І фундамент для будинку є...
Окрім прокуратури й міліції, пікетувальники намагалися видзвонити й Ігора Гуду. На його ім'я начебто держпідприємство "Тернопільське лісове господарство" й видало скандальну землю для "платного довгостровового тимчасового користування". Проте з уточненням: без вилучення землі у постійного лісокористувача для рекреаційних цілей терміном на 49 років; не передавати землю у тимчасове користування іншим особам; не проводити там капітального бутівництва та вирубки лісу.
- Я не є будівельник, але і так помітно, що будівництво тут - капітальне, - відповідав активістам Стаюра.
Сам же пан Гуда на телефонний контакт з пікетувальниками не вийшов. У свою чергу активісти вимагали від правоохоронів арештувати кількох робочих, які перебували на об'єкті. А чоловіка, який пояснив, що "прийшов забрати людей" - пікетувальники за руки вивели геть.
- Зараз ми будемо обстежувати цю ділянку. Якщо з побаченого назбираємо достатньо підстав, щоб внести їх у єдиний реєстр досудових розслідувань - то ми це зробимо, - каже слідчий міськвідідлу міліції Володимир Сольник.
Сюди, розповідає правоохоронець, він приїжджає уже не вперше. Раніше також оглядав цей будмайданчик. Тоді навіть розпочали карне провадження за фактом незаконної вирубки дерев. Про це інформувала й міська прокуратура.
Активісти ж зазначають, що до цього відомства не мають довіри. Під час пікету вони намагалися викликати на місце працівників прокуратури - та не вдалося. Тож уже самотужки направилися до відомства, аби написати заяву щодо, на їхню думку, незаконного будівництва поруч "Дального пляжу". Але чи буде бодай якась реакція на їхні дії зі сторони правоохоронців та влади - вірять з сумнівом.
Від редакції
Ми намагалися взяти коментар з приводу цієї ситуації у забудовника, зокрема востаннє телефонували йому 24 червня о 12 год., о 16.40 год. о 18.05, однак він, на жаль, не брав телефонної трубки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous