До виборів село готувалося ґрунтовно.
- Спершу ми створили координаційну раду з депутатів і активу села і висунули три варіанти назви, - розповідає сільський голова Жовтневого Михайло Дручок. - 23 серпня провели слухання щодо цих назв. Потім був ще тиждень на обговорення і 30 серпня в місцевому будинку культури провели голосування. Була створена комісія, виборці реєструвалися, брали бюлетень і голосували.
Загалом проголосували 152 мешканців, продовжує сільський голова. З них – 102 людей - за Соборне, 44 - за Чернелів, 2 – за Топільче, 4 бюлетені були зіпсованими.
- А 4 вересня результати виборів затвердили на сесії сільради, - каже пан Дручок. - Готуємо документи до Верховної Ради. Адже законної сили назва села набере після того, як його затвердить парламент.
До 21 листопада юридичною назвою села залишається Жовтневе. Після цього у селі змінять вивіски.
- Якщо б ми не обрали собі назву самі, це зробив би Інститут національної пам'яті, - каже сільський голова. - Я думаю, що все ж краще, щоб вибирали самі мешканці.
Михайло Дручок додає, що історична назва села – Чернілів Мазовецький. Вона існувала до Другої світової війни. В 1945 році під час операції "Вісла" до села приїхали переселенці з Лемківщини, також залишалися і місцеві. Відтак виникла нова назва села – Соборне, яке об'єднало людей з 21 лемківського села і одного місцевого. Інша версія – що в селі були католики, православні і греко-католики, які обэєдналися в соборну церкву, а звідти і назва Соборне. Після війни село перейменували на Жуків, а в 1956 році - на Жовтневе.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер