Будова у парку не дуже помітна, бо «прикривають» її дерева та пагорб. Але робітники вже вимуровують стіни, то ж в людей виникає питання: «Що ж будують у парковій зоні?»
Будівельні роботи тривають у парку «Топільче» навпроти ресторану «Пекін». В Тернополі, нажаль, забудови зелених зон – звичне явище. Тому те що тернополяни хвилюються з приводу цього будівництва – виправдано.
- Я дивився на кадастрову карту, - каже тернополянин Вадим Савка, - там земля під цю будову не виведена. Це закадастрона паркова зона, тому будова там дивна. Якщо якось тишком-нишком продали, то журналісти мають з’ясувати кому, а правоохоронці зупинити такі дії.
Проте в даному випадку, як з’ясувалося, землю дійсно нікому не відводили, а будівельні роботи здійснюють на місці старого міського туалету. Будова не приватна і не за міські гроші. В майбутньому, якщо задумане втілять без змін, там діятиме коворкінговий центр. Коворкінг у широкому сенсі — модель організації роботи людей у єдиному робочому просторі. В більш вужчому - колективний офіс.
- Коворкінг центр створюється за фінансової підтримки Єропейського Союзу, в першу чергу для потреб вимушених переселенців - це буде місце зустрічей, спілкування та можливості інтеграції у місцеву громаду, - каже заступник міського голови Тернополя Іван Хімейчук. - Також центр буде доступним для тернополян та гостей міста, які матимуть можливість працювати, спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному.
Центр буде матиме 10 повністю обладнаних робочих місць з комп’ютерами. Одночасно в центрі зможуть працювати до 50 осіб.
- Крім того, приміщення буде обладнане кухнею, де відвідувачі зможуть випити чашку чаю з печивом, - каже пан Хімейчук. - Сам коворкінг-центр буде власністю Тернопільської міської ради, управління центром буде передано Фонду розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр», який є співзаявником проєкту ЄС на підставі Договору про спільну діяльність між Тернопільською міською радою та Західно-Українським Ресурсним Центром . Коворкінг центр буде надавати послуги усім охочим, в тому числі громадським організаціям та вимушеним переселенцям. Окрім того, тут буде відновлено громадську вбиральню для відпочиваючих парку «Топільче».
Задум, з першого погляду, цікавий. Проте залишається чимало запитань: чому в парку, що буде безкоштовним, а що платним, які будуть запобіжники щоб міське не стало приватним. Відповіді на усі ці запитання ми надрукуємо в наступних наших публікаціях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер