Володимир Білінський: “І ви, і я, і наші діти вчать не історію, а московську лапшу”

Володимир Білінський: “І ви, і я, і наші діти вчать не історію, а московську лапшу”
Володимир Білінський (79 р.) часто приїжджає у Тернопіль, бо тут видають його книги, а також зустрічається з містянами, учнями шкіл і студентами
Письменник і дослідник Володимир Білінський днями представив у Тернополі другий том своєї книги „Україна-Русь. Князі Галицькі-Острозькі”, який надрукувало одне з тернопільських видавництв.

Протягом 40 років Володимир Білінський жив у Караганді, куди потрапив за розподілом після закінчення інституту. Чоловік будував мости в усьому центральному Казахстані. Останніми роками мешкає в Києві. Він каже, що живе, як звичайний пенсіонер, однак його книги друкують київські і тернопільські видавництва. Час від часу читає лекції студентам у різних містах, зустрічається з читачами своїх книг, у яких розвінчує історичні міфи.

Володимир Білінський вважає, що треба переглянути українську історичну науку. А про історію, яка викладена у шкільних підручниках, говорить, що ця історія – 100% вигадка. І є достатньо фактів, щоб розвінчати історичні міфи, нав’язані нам Росією. Білінський аналізує джерела, зіставляє історичні факти, щоби довести, що росіяни протягом віків були підданцями золотоординців, жили за їхніми законами й зазнали змішування крові та звичаїв. Усіх факти він викладає і пояснює й своїх багатотомних бестселерах “Країна Моксель, або Московія”, “Україна-Русь” і “Москва Ординська”.

- Чому вирішили писати книжки?

Відео дня

- Я був дуже патріотично налаштований до Радянського Союзу. Простий хлопчина сільський був – і все. А коли потрапив у Караганду, побачив усю брехливість радянської системи і почав шукати відповіді на масу питань. У Казахстані написав і першу, і другу книги, і на третю 90% матеріалу зібрав у Караганді й Алма-Аті, де жив 13 років.

- Де брали факти?

- Матеріал черпав скрізь. Майте на увазі, що в Алма-Аті чудова бібліотека Академії наук. А ще мені доводилося часто бувати в Ташкенті. А там Національна бібліотека – супер. Також проходив атестацію в Москві, Ленінграді й там багато почерпнув у Ленінській бібліотеці й бібліотеці Салтикова-Щедріна. І мав неприємні розмови з КДБ.

- Які міфи нам хоче нав’язати Росія?

- Якщо ми почнемо говорити про міфи, то до вечора не закінчимо. Один із прикладів – Олександр Невський не був Олександром Невським у тому вигляді, як нам нав’язує Росія – це раз. Другий приклад – Дмитро Донський – це був тюркський хан Сари Хозя. Є свідчення в російській історії. Ще один міф – Москва не заснована в 1147 році, а тільки в 1272  році внуком хана Батия. Московити – не слов’яни. Це східно-татарське плем’я. І таких міфів тисячі.

- Про що книжка, яку презентуєте у Тернополі?

- Справа в тому, що і Польська, і Російська імперії, вигадали міф, що Україна не мала спадкових князів. А ми були узаконеним державним утворенням ще з часів батька Данила Галицького, тобто ми до XVII століття мали свою державу і навіть у ті часи Польща і Росія, завойовуючи Україну, чинили, як агресори.

- «Україна-Русь» матиме продовження?

- Не знаю, скільки книг буде загалом. Ще будуть видання, які називатимуться по-іншому, але матимуть стосунок до цієї тематики. Справа в тому, що ми не можемо посунути з місця історичну науку. Існують старі історичні школи, які започатковані Москвою. І ці школи виховують кандидатів і докторів у тому руслі, яке створила Російська імперія. Як сказав професор Кіндратенко з Харкова, українську історію не можуть написати сучасні українські історики і ніколи не напишуть, бо вони залишаться на узбіччі російської імперської історії і завжди там були. Бо виховані тією проросійською школою, а треба на факти подивитися українськими очима. Українські історики наводять факт, що Софія Київська заснована в 1017 році, а в російському літописі вказано 1035 рік. Навіщо? Цей факт говорить про те, що треба переглядати історію українськими очима.

- Як ви ставитеся до історії, викладеної у підручниках?

- Ця історія - на 100% вигадка. Ми маємо на сто відсотків спотворену російську і на 90% спотворену українську історію. Наприклад, що стосується засновника Галицько-Волинської держави, батька Данила Галицького Романа Мстиславовича. Так ось, ця постать ніде не вивчається в українській історичній науці, а нам вішають “лапшу” на вуха і нав'язують Володимира Мономаха, його шапку. І ми вивчаємо його “золоту добу”, якої не було. А свого князя абсолютно не вивчаємо. А це ж засновник нашої держави. Чому ми не вивчаємо своїх князів? Не зрозуміло, навіщо дітям говорити про російського князя, який не має стосунку до України, а виключно до Росії. Однак ми нав’язуємо дітям цю теорію. Треба переписати, переосмислити історію. Бо і ви, і я, і діти наші вчать московську “лапшу”.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up