Партнер рубрики Події

У Тернополі закриють дві поліклініки. Лікарі і пацієнти - проти

У Тернополі закриють дві поліклініки. Лікарі і пацієнти - проти
Реорганізувати, а фактично ліквідувати два медичних заклади Тернополя нещодавно вирішила міськрада.

 
Причина - виконання наказу Мінохоронздоров’я про реорганізацію медичної галузі. Відтак депутати проголосували "за" реорганізацію міської поліклініки та медико-санітарної частини "Ватра". Людей, яких обслуговували ці заклади - 2300 та 2400 осіб, відповідно, переведуть на облік до міської лікарні №2 та до лікарні швидкої допомоги. Чимало працівників медустанов, котрі запланували реформувати, не погоджуються із цим. Вони не лише побоюються безробіття, а й натякають на незручності для тернополян.
- Ми не проти реорганізації, ми - проти неточного тлумачення наказу Міністерства, - пояснює лікар медико-санітарної частини "Ватра" пані Галина (прізвище назвати відмовилася – прим. ред.). – Адже реформа передбачає створення центрів первинної медико-санітарної допомоги на базі поліклінік, а не ліквідацію останніх.
Працівники медустанов вважають, що таке рішення скидається на особисту ініціативу керівника міського управління охорони здоров'я під прикриттям наказу про реформування медичної галузі.
- Два заклади приносять в жертву, аби не робити реальної реформи, - зауважує колишній головний лікар міської поліклініки Олег Біленький.
Люди, які звикли звертатися по допомогу у ті поліклініки, також обурені запланованими змінами. Адже закриття закладів позначиться на їхньому здоров’ї.
- Я не один десяток років працюю на "Ватрі”. Робота тут – шкідлива, - каже пані Ганна, яка 25 січня проходила медогляд (прізвища не вказала - прим. ред.). – Закрутилася голова, заболіло серце - прийшла сюди. Допомагають вчасно, і лікарняного не потрібно брати. А тепер треба бігти у поліклініку на "Сонячний", бо я там живу? Та я всього кілька разів зверталася у той заклад. Якщо владу не цікавлю я як працівник "Ватри”, то мали б подумати про мене як про тернополянку. Тут надають якісну допомогу, ведуть мою картку багато років...
Кажуть, що будуть проблеми
Медики вважають, що рішення міськради радше скидається на особисту ініціативу керівника міського управління охорони здоров'я.
- Два заклади приносять у жертву, аби не проводити реальної реформи, - наполягає колишній головний лікар поліклініки комбайнового заводу Олег Біленький.
Медики кажуть, що їм чітко не пояснили, до яких змін слід готуватися.
- Рішення виконкому про створення ліквідаційної комісії зачитали12 січня, - пригадує пані Галина. – Наступного дня почалися суперечки. Спочатку ми мали побачити наказ головного лікаря та штатний розпис: кого звільнять, хто працюватиме. Цієї та й інших процедур не дотрималися, та й дати ліквідації не повідомили. Лише у профкомі сказали, що маємо підписатися, що ознайомлені з планом реорганізації. Отже, юридично все дуже швидко робиться.
Реорганізувати заклади треба, аби зекономити бюджетні кошти, пояснюють медикам. Втім, вони вважають, що зникнення поліклінік не зробить витрати з казни відчутно меншими.
- Ці установи "з’їдають" найменше грошей, - пояснює Олег Біленький. – На них потрібно всього 2 млн грн. А загалом міській медицині бракує 6 мільйонів.
Закриття закладів, як вважають працівники, насамперед створить проблеми для людей, які впродовж десятків років звертаються по допомогу в ті поліклініки.
- Будуть черги в інших лікувальних закладах, - додає працівниця медико-санітарної частини. - Від нас підуть і місцеві, і студенти, яких ми обслуговуємо. Хоча потрібно, щоб кожен вуз обслуговувала інша поліклініка, аби запобігти епідеміям.
До того ж, нагадує жінка, після закриття закладів треба буде сплатити відпускні, розрахункові, одноразові матеріальні допомоги медикам. Це "потягне” до мільйона.
- Кожна людина після звільнення мала б написати якесь резюме, а комісія закладу - характеристику. Та цього немає. Нам пояснили, що передали списки в ті лікувальні заклади, до яких приєднають населення. Що це означає? Обиратимуть за принципом: сподобалося – не сподобалося? Не враховують ні категорію працівника, ні його людські якості.
Це радянська система
У міському управлінні охорони здоров’я вважають, що для реорганізації цих двох закладів є вагомі підстави.
- На охорону здоров’я цього року виділили на 300 тис. грн менше, ніж торік. Цифра нібито незначна, - пояснює начальник управління Ольга Ярмоленко. - Але якщо врахувати індексацію зарплати, підвищення тарифів на енергоносії, то йдеться про "мінус" 6,6 млн.
Рішення реорганізації, за словами пані Ярмоленко, прийняла міськрада попередньої каденції на вимогу голови обладміністрації та наказів Мінохоронздоров’я. Реорганізації передувало розпорядження голови обладміністрації за №660 "Про заходи щодо економії бюджетних коштів” від 31.08.2010 р.
- Нас зобов’язали виконати постанови Верховної Ради від 04.06.2010 р. за №2318-VI "Про основні напрями бюджетної політики на 2011 р.” і Кабміну від 19.04.2010 р. за №315 "Про схвалення Декларації цілей та завдань бюджету на 2011 р.”. Вони зобов’язують затвердити відповідні заходи щодо економії коштів, - бере в руки документи пані Ярмоленко. – У них ідеться: "Реорганізувати мережу бюджетних установ, виключивши дублювання кількома підрозділами споріднених функцій". А саме таку функцію виконували обидва заклади. Ті поліклініки – рудименти від Радянського Союзу.
Дублюють функції
Тернополяни, яких обслуговують згадані заклади, прикріплені до інших медзакладів. Тож одні і ті ж люди, як каже пані Ярмоленко, стоять на обліку у двох установах одразу.
- Це - дубляж, - наголошує жінка. – Штат поліклініки - 85 чоловік, а медико-санітарної частини "Ватра” - 35. Потреби утримувати таку кількість працівників немає.
Економічно невигідними ці заклади є й через те, що вони не мають власного приміщення. Одне розташоване на території „Ватри”, інше орендує приміщення у товариства „Оранта”.
- Ті заклади нині є медико-санітарними частинами, котрі діють при приватних структурах, - наголошує начальник управління. – Цим керівникам, можливо вигідно, що місто обслуговує їхніх працівників за власний кошт. Але питання реорганізації зараз постало надто гостро.
Натомість працівники медико-санітарної частини "Ватра” наполягають, що жодного дубляжу вони не виконують. Адже жителі мікрорайону весь час обстежувалися тільки у них. У міську поліклініку вони йдуть лише до вузьких спеціалістів або на якесь складне обстеження.
Студентів не враховують
На обслуговування студентів із державної казни, як пояснюють у міському управлінні, коштів не виділяють. Відтак на визначення обсягів фінансування медзакладів це не впливає.
- Міськрада обслуговує студентів за свої кошти, - пояснює пані Ярмоленко. - У Тернополі їх - 18 тисяч. Нагадую, галузь охорони здоров’я фінансують за довідкою статуправління, тобто із розрахунку: стільки-то жителів і стільки-то тимчасово зареєстрованих. Тому студенти у формулу й не входять. Але вони є громадянами України, тож ми їх обслуговуємо.
Сьогодні, як вона стверджує, діє наказ про обслуговування студентів за місцем реєстрації. Іноземці зобов'язані оплачувати медичні послуги особисто або через страхову компанію. Тому за організацію надання їм послуг відповідає вуз, де вони навчаються.

Думки: Забрали роботу, відбирають і поліклініку
Пані Ганна і її колега Ірина (прізвища просили не вказувати – прим. ред.) працюють на "Ватрі" з 1988 р. Їх дивує, навіщо влада затіяла зміни.
- Це додаткове навантаження для інших лікарень, - каже працівник. – Гляньте, які там черги і без нас! Нам потрібні постійний огляд і допомога, а хто у тих закладах буде думати про нас? Там їм же байдуже, стій та чекай...
Проти закриття і ті, кого обслуговує Тернопільська міська поліклініка - колишні працівники комбайнового заводу, жителі району, в якому розташований медзаклад.
 - У нас забрали роботу, відбирають дім. Тепер ще й до поліклініки вчепилися, - каже Світлана Крепак. – У міськраді хтось пробував з нашого району добратися до лікарні на Острозького? Курсує тим маршрутом тільки "вісімка”. Як діяти інвалідові, яких у нас багато? Чи зможе він вистояти кілька годин, поки його приймуть? Є люди, яким потрібна щоденна допомога. Куди їм звертатися? 
Нерозумним рішення міськради вважає і тернополянин пан Іван (прізвища просив не вказувати - прим. ред. ).
- У цій поліклініці є оснащення, якого в інших закладах нема, - каже він. – Тут зручне приміщення, є "кишеньки” перед кабінетами, де можуть спокійно зачекати люди. Якщо звідси підуть лікарі, що тут буде? Якщо владі не вистачає грошей за оренду, то нехай візьме кабінети на одному поверсі.
Обурює пана Івана ігнорування владою становища студентів.
- У цю поліклініку постійно йдуть студенти, - додає він. – Куди їм звертатися тепер? Усі політики кричать про майбутнє молоді, а тут - таке роблять. Чи вони забули – чужих дітей не буває, то наші діти!
Засмучує реформування і Володимира Квасніцького. Чоловік каже, що закриття двох установ створить проблеми для інших медичних закладів.
- Ви собі уявляєте, які будуть черги там, де вони і зараз довжелезні? - зауважує він. – Тут хороші спеціалісти, якісна допомога. Кому ця поліклініка заважає? Чи вже є плани, що тут облаштувати натомість?

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (63)
  • Anonymous

    Я як студентка, "обслуговуюсь" на комбайновій поліклініці. Хоча була там лічені рази, на пальцях однієї руки перерахувати. Якось захворіла, дзвоню до них лікаря викликати, а мені в трубку "ну ви ж знаєте як простуду лікувати? народні засоби, вітамін С. Прийдете за справкою". Дуже "гарне" відношення, тим більше, що переважна кількість медиків - пенсіонери, їм все в дупі. Що мені може порадити лор, як йому життя не миле, далеко за 60, пересувається з палкою?... Моя думка така: або нехай омолоджують персонал, або проводять якісь реорганізації (якщо так потрібно), але тільки во благо людей. Бо залишати все так як є, теж не можна.

    Anonymous reply Anonymous

    малиш катапйос

    Anonymous reply Anonymous

    дурочко-бджілко ! в цього лора з паличкою пів-Тернопля лікувались і лікуються ! Дура !

    Anonymous reply Anonymous

    имя не указано - 31/01/2011 21:16 Чим, придурку, лікуються? Тим, що на нього подивляться? Чи тим, що дідо паличкою постукає? Я рада, що він лікував півТернополя, але люди не вічні. Пора знести свою дупу і дати можливість влаштуватися молодим людям. Тим більше не пишіть тут фігні, якщо не знаєте яке в нас відношення до студентів. Ходиш на двох своїх - значить здоровий. А якщо людина живе в гуртожитку, то мусить сидіти дві години в черзі з температурою, щоб її лікар оглянув.Ще пам'ятаю медогляд в окуліста - медсестра навіть не звелася, щоб ткнути указкою в таблицю. А по культурі твоїх повідомлень видно, що тебе ні лор, ні психіатр не вилікує. Дуже жаль...

    Anonymous reply Anonymous

    гдєтазагорадамочєьнєдорагапапакупілавтамабіль
  • Anonymous

    Наказ обікрасти Українців є зверху. А що ви хотіли коли мовчали при обкраданні Ваших голосів, хвалили іуд які за 50 гривень продавали майбутнє Ваших дітей іродам Табачникам. Думали що крадуть у когось іншого? Тепер і користайтесь наслідками. Яке може бути скорочення поліклінік коли їх в Тернополі не вистачає вдвічі, коли максимальні радіуси обслуговування поліклініками не можуть бути більше 1000 метрів. Це державні норми. Скоро будемо будувати Балтійський канал як колись. Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть.

    Anonymous reply Anonymous

    Сьогодні почула від лікарів божевільну новину - виявляється, 3-тю пол-ку на Дружбі закрили і зробили з неї приватну! Тепер 1-ша пол-ка буде обслуговувати Дружбу, Центр і Новий Світ і Ватру, а 2-га - БАМ, Східний, комбайновий. Таке враження, що хворіти ми не маєм права. А лікарі? Бідні люди - ті, кого звільнять і не менше їх - ті. хто залишиться. Люди, що то робиться?

    Anonymous reply Anonymous

    3-й шпиталь і так був приватний бо за всьо тре гроші платити.Ганьба!
  • Anonymous

    Якщо місцева влада не захищає інтересів народу, які її вибрали, то для чого вона нам? Вказівки "згори" можуть виконувати і призначені чиновники. А народнообраних треба просто розпустити, щоб не "їли" даремно бюджетні кошти. Вони і так бездіяльні!!!
  • Anonymous

    Які ж ви всі темні... До чого тут "Свобода" і Тягнибок? Є наказ міністерства охорони здоров"я, згідно якого реорганізовується вся система охорони здоров"я... Вот вам і Європа, якщо хто не в курсі, то переорганізація поліклінік і лікарень торкнеться всієї України. Тепер у кожного буде свій лікар(типу сімейного), якщо не може вилікувати чи обстежити вас він, то відправляє до іншого спеціаліста(і втрачає свої гроші від держави). Це загальноєвропейська практика, і доживемся ми до того як живуть в Європі, що до лікаря записуватися треба буде за пів року наперед...

    Anonymous reply Anonymous

    Місцева влада повинна захищати інтереси народу на місцях - для того вона і обирається. А не лише виконувати вказівки зверху!!!

    Anonymous reply Anonymous

    Ага... То по Вашому по всій Україні буде одна система охорони здоров"я, а в Тернополі своя?))) Це смішно... Всі звикли тріпати язиками, і гнати на Свободу і інших... Я нікого не захищаю, в тому числі і Свободу, але треба самим "шевелити ізвілінами" і думати... І не вестися на чергову журналістську "утку" а сісти самим і пошукати в гуглі, чи по газетах чи по інших офіційних джерелах всю інформацію про стратегію державного розвитку. Про це писано - переписано по всій Україні... А те що якійсь бабці це створить незручності, не місцевій владі думати, а тій яка це розробляє і впроваджує.

    Anonymous reply Anonymous

    нема нгіяких "бабусь" на комбайновому і ватрі, в тому то і все діло. колись на тих 2-ох підприємствах було МОРЕ народу і тим п-вам ДЕШЕВШЕ було тримати свою поліклініку під боком. ватра і комбайновий вгробили, і по моєму їх взагалі за років 10 не буде. а лікарі з тих поліклінік переживають, бо вони в цих двох поліклініках привикли цілими днями сидіти і нічого не робити, гроші за місця позаплачували а тут їх під скорочення.

    Anonymous reply Anonymous

    О, управління підключились
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:45 Понад 9 тисяч випускників зареєструвалося на Тернопільщині для участі в основній сесії мультитесту 21:00 Сходи зробили нові, а тротуар в суцільних вибоїнах: хто і за скільки проводить ремонт на Дружбі 20:00 Майстриня зі Збаража створює обереги для військових за традиціями січового стрілецтва та вояків УПА 19:20 9 травня в мікрорайоні «Березовиця» не буде води Від читача 14:48 «Клітини мозку» - дебютна персональна виставка Марії Панасюк 19:03 За майже місяць так і не знайшли чоловіків у формі, які побили тернополянина в супермаркеті 18:45 На Тернопільщині прогнозують заморозки 18:02 Унікальні ікони середини ХІХ століття отримав в подарунок музей на Тернопільщині photo_camera 17:00 Керівника однієї з амбулаторій сімейної медицини підозрюють у підробці документів 16:00 До Дня міста «Алея зірок» у Тернополі поповниться новою зіркою 15:31 Є дефіцит потужності — на Тернопільщині 8 травня обмежать споживання електрики для підприємств 15:00 У Тернополі зміниться тариф на паркування 14:40 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 8 травня 14:10 Тернопіль прощається з батьком трьох дітей Петром Воробцем, який загинув на фронті 4 травня 13:55 Рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні 13:30 Помер потерпілий у ДТП з молоковозом у Почаєві 13:02 Міську дитячу лікарню «розполовинили». Хто керуватиме і що буде з персоналом і малими пацієнтами? 12:25 8 травня можливі відключення електроенергії по всій Україні — Укренерго 11:40 На бульварі Шевченка матері загиблих воїнів висадять квіти у пам’ять про полеглих синів photo_camera 11:10 У Тернополі встановлять стелу пам’яті та меморіальну таблицю захиснику Андрію Теребію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up