Новоспечені дворяни кажуть,що така грамота накладає на них велику відповідальність.Свої нагороди тернополяниотримали 14 липня з рук голови Шляхетсько-Дворянської Ради Тернопільщини Петра Криськіва.
- Їхні кандидатури на отримання почесного звання подала місцева громада, - каже він. - Вони чесно заслужили ці грамоти, щоб виховувати шляхетсько-дворянське покоління. Адже кожен з них зробив немалий вклад в розвиток Тернополя.
Арон Рудяк є легендою Тернополя, запевняє пан Криськів. Під його керівництвом у післявоєнні роки відбудовували місто, яке було повністю в руїнах. Це він подав ідею у Тернополі створити Співоче поле. На той час це був перший подібний проект на території України, ідею якого почерпнув інженер під час поїздки у прибалтійські країни. Під його пильним оком спорудили драмтеатр, обласну бібліотеку для молоді,запроектували Став та парк ім.Тараса Шевчанка.
Чоловік не є корінним тернополянином - народився у Вінниці, жив і навчався в Одесі, а в Тернопіль приїхав за направленням. Працював спочатку головним інженером, а згодом - начальником Тернопільського філіалу проектно-дослідного інституту.
Іншому кандидату - Григорію Рибаку грамоту дали за визначний вклад у розвиток шкільної освіти Тернополя. - Це чи не перший випадок в історії Тернополя, коли не тільки працівники школи, а й учні вийшли на мітинг, щоб відстояти свого директора, - зауважив пан Криськів.
Пан Рибак працює директором багато років, спочатку у школі №25, тепер - у № 9.
- Про школу №25 у мене залишилися дуже хороші спогади, - ділиться Григорій Рибак. - Найкращою оцінкою моєї діяльності є слова батька учня цієї школи. Він сказав: “Така школа, як була за вас, ніколи не була до вас і уже, напевне, ніколи не буде після вас".
Загалом такій повазі середтернополян чоловік завдячує долі. Каже, в житті його завжди оточували дуже чесні і порядні люди, від яких він вчився.
Світлана МАЛА
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер