Півтори години спілкувався в режимі онлайн Сашко Ярмола із читачами нашого сайту. Каже, що час за таким заняттям для нього злетів дуже швидко.
Більше сорока питань задали співакові на сторінці te.20minut.ua. Відповісти Сашко встиг майже всім. І тим дописувачам, котрі, як було помітно із запитань, добре знаються на творчості гурту, і тим, котрі зізнавалися, що вперше про нього чують.
Відповідав "гайдамака" із Києва. Розповів, що домашній комп'ютер до Інтернету підключив уже давно, і користується мережею доволі активно. Тож вже може назвати себе досвідченим користувачем. - Я використовую Інтернет не стільки для спілкування, скільки для пошуку інформації, - розповів Сашко Ярмола телефоном нашим журналістам після завершення чату. – А також не знаюся на спеціальних програмах для обробки звуку, наприклад.
Оскільки співак добре володіє англійською, то читає насамперед англомовні сторінки.
- Практично не користуюся російськомовною гілкою Інтернету, - зізнався співак. – Переконався, що незаангажованої інформації російською мовою в мережі дуже мало. Вважаю, що тим, хто не володіє англійською, нині дуже важко знайти в Інтернеті об'єктивну інформацію. А українською читаю хіба те, що потрапляє на головну сторінку одного з найбільших національних порталів.
Попри певний "стаж" життя у мережі подібне спілкування із прихильниками його творчості для Сашка – чи не перше. Досвіду подібного чату в співака ще не було. І хоча з питаннями, каже, заздалегідь не знайомився, відповідати не було важко – вдавалося імпровізувати.
Найважчого питання "гайдамака" виділити не зміг. Каже, над кожним із сорока думав приблизно однакову кількість часу. Щоправда, на одні відповідав кількома словами, на інші – й кількома реченнями.
- Загалом враження від такого спілкування – доволі позитивні, - підсумовує Сашко Ярмола. – Однак я все ж надаю перевагу звичайному людському спілкуванню. А не в мережі, і навіть не телефоном.
Довідка
Гурт "Гайдамаки" (до 2001 р. мав назву "АКТУС") було створено у Києві на початку 90-х. Із появою у 1993-му в колективі нового вокаліста Олександра Ярмоли музиканти полишають юнацькі блюз-рокові експерименти, натомість захоплюються альтернативою з помітним впливом українського мелосу.
За час існування групи стиль та звучання багато разів трансформувався від independent і post-punk до reggae, funk та ska. У результаті постійних пошуків сформувався новий оригінальний стиль - Karpaten SKA, що являє собою гармонійне поєднання української автентики та різноманітних roots-впливів (від ямайського SKA до циганської мелодики).
За роки мандрівок гастрольними трасами Європи (Польща, Німеччина, Словаччина, Чехія, Голандія, Франція, Італія та Росія), "Гайдамаки" своїми яскравими, експресивними виступами здобули неабияку популярність серед прогресивної молоді.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер