Врізався в комбайн на переїзді: загинув сусід, а співмешканка отримала травми. Як суд покарав водія

ДТП сталася 22 жовтня 2023 року в селі Нагірянка Чортківського району. На залізничному переїзді водій автомобіля ZAZ врізався в зерновий комбайн. 60-річний пасажир легківки загинув на місці пригоди, водія і ще одну пасажирку госпіталізували.
Двома роками умовного терміну відбувся водій ZAZ, з вини якого сталася смертельна ДТП. В аварії загинув сусід, який був пасажиром авто, а його співмешканка отримала травми середнього ступіня тяжкості. 2 травня Чортківський райсуд проголосив вирок водію легковика. Санкація статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Як керманичу вдалося уникнути в’язниці, дізнавалися «20 хвилин».
Людей діставали з понівеченого авто
ДТП, нагадаємо, сталася 22 жовтня о 19.40 в селі Нагірянка Чортківського району. На залізничному переїзді водій автомобіля ZAZ врізався в зерновий комбайн «Claas Lexion 600». 60-річний пасажир легківки від отриманих травм загинув на місці пригоди. Ще одного пасажира та водія з тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості госпіталізували до лікарні, повідомляли в поліції Тернопільщини.
Водія обвинуватили за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України — у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого та середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження іншої травмованої пасажирки.
Обвинувачений Петро М. свою вину у вчиненому визнав повністю. У суді розповів, що він того вечора повертався з Рівненської області. Вже було темно, швидкість була невеликою — 50-52 км/год, світили фари. Разом з ним їхав сусід зі співмешканкою. В цей час на дорогу виїхав комбайн на робочому світлі. Він не думав, що комбайн може виїхати на таку дорогу з жаткою. Його засліпило, сталася аварія. Приїхала швидка. Його та пасажирів витягали з машини. Просив суд його суворо не карати, не позбавляти волі та прав, бо він працює водієм, що є джерелом доходу сім’ї. Також просить врахувати, що потерпіла претензій до нього не має, і що він добровільно відшкодував їй завдану шкоду. Травмована жінка це підтвердила в суді.
Чому умовний термін?
Суд врахував, що чоловік скоїв злочин з необережності, вину визнав і щиро розкаявся. А також те, що чоловік — водій філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», і це є основним джерелом отримання його прибутку та утримання себе та дружини, яка є особою пенсійного віку, хворіє та потребує постійного догляду. Крім того, підприємство визначене критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, через що керівництво просило не позбавляти працівника прав керування.
— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки без позбавлення права керування транспортними засобами, — так вирішив Чортківський райсуд. — Відповідно до ст. 75 Кримінального кодексу України, звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки.
Апеляційна скарга на вирок може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду. Як дізналися «20 хвилин», наразі жодна зі сторін вирок не оскаржувала.
Довідка
Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/127046761
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Ч. 2 Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.