Людям бракує самоконтролю, вважають в обласній автоінспекції. Чимало водіїв переконані, що правоохоронці не чергують на дорогах, а тому без страху попастися сідають за кермо напідпитку.
- Водії не розуміють, чи не хочуть розуміти, що відповідають не лише за себе, - каже інспектор сектору профілактичної роботи обласної ДАІ Микола Ігнатченко. - В автомобілях є пасажири, а на дорогах інші учасники руху. Ці люди можуть постраждати за безпечність і нерозумність водіїв. Приміром минулими вихідними наші працівники затримали багато водіїв в стані алкогольного спяніння. Майже всі вони поверталися з відпочинку чи то біля ставків чи то десь в лісі.
Думка шоферів, що на дорогах нема автоінспекції хибна.
- Так, наші працівники також поїхали на Схід, - говорить пан Микола. - Але це лише 15 людей. Тобто на дорогах є достатньо екіпажів, а також стаціонарні пости. Сподівання несвідомих людей "а може проскочу чи може пронесе" – марні. П'яні водії на дорогах – одна з основних причин аварійності, тому боротися з ними пріоритет автоінспекції.
Також в обласній ДАЇ повідомили, що правоохоронці окрім звичної роботи з забезпечення безпеки дорожнього руху, звертають увагу на підозрілі автомобілі або ж транспорт з "східними номерами". Оглядають на наявність зброї чи вибухівки.
Штраф за водінн в нетверезому стані зараз від 3,5 до майже 6 тисяч гривень. Крім того в винуватців вилучають посвідчення водія на рік чи два. Якось "порішати", натякають в обласній ДАІ, не вдастся. Крім того спроба дати хабар міліціонеру при виконанні – кримінальне правопорушення.
Закликаємо водіїв бути мудрими та стриманими і не сідати за кермо після вживання алкоголю. Зараз гине й так надто багато українців і поповнювати статистику смертей не варто.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Лікарі, барів, ресторанів, аптек, лікарень і похоронного бюро вдячні.