Податки-2016. Про складне простими словами

Податки-2016. Про складне простими словами
З першого дня нового 2016 року вступили у силу зміни до Податкового кодексу. Його називають "компромісним". Це не та бомба, яку хотів підкласти українцям під ялинку уряд, і не той подарунок, який хотіли бачити підприємці.

Тож - які головні зміни? 

Що із "спрощенкою"
Головна вимога підприємців до оновленого Податкового кодексу - залишити «спрощенку». Її залишили, але не без змін.
Для підприємців-єдинщиків I и II груп - все по старому.
По-новому будуть розраховуватись із державою III група. Для підприємців, що працюють за такою схемою знизили максимальний річний дохід - з 20 млн грн до 5 млн. Також підвищили ставку єдиного податку: для платників ПДВ з 2% до 3%, для неплатників ПДВ - з 4% до 5%.

Менше навантаження на зарплату
Торкнулися зміни і єдиного соціального внеску. Роботодавці платитимуть 22% у державну казну, замість цьогорічних 36,7 – 49,7%. Сплачувати ЄСВ у 2016-му будуть фізичні особи з доходами не більше 34,5 тисячі гривень на місяць (у порівнянні з нинішніми 23,4 тисяч). При цьому наймані працівники звільнені від сплати соціального внеску (який раніше становив 3,6%). Ставка податку на доходи фізичних осіб тепер складає 18% (раніше - 15% або 20 в залежності від розміру заробітної плати).

Данина на чотири колеса
Змінилася картина із податками на транспорт. Податко 25 тисяч гривень на рік платитимуть лише власники авто вартістю від 1 млн грн, не старших за п’ять років. Для порівняння, у 2015-му таку суму платили за легкові автівки будь-якої вартості з об’ємом двигуна понад три літра.
Відтепер перелік автомобілів, власники яких платитимуть транспортний податок, можна буде знайти на сайті Міністерства економічного розвитку. Із впровадженням цієї норми уряд планує одержати 3,4 млрд грн у цьому році. 

У нерухомості - майже без зрушень
Граничну ставку податку на нерухомість збільшили з 2 до 3%. Розміру мінімальної зарплати за один квадратний метр площі нерухомості. Пільги для власників маленького житла залишилися. А власники квартир площею більше 300 квадратних метрів і будинків більше 500 квадратних метрів у 2016-му мають сплатити 25 тисяч за кожен об’єкт із такою площею. Питання щодо неприватизованої нерухомості залишається відкритим. Податок на нерухоме майно у Вінниці можна розрахувати за допомогою «Калькулятора місцевого податку на нерухоме майно», що на офіційному сайті міськради.
 
І як тепер пити? 
Розчарування чекає на тих, для кого мають значення цигарки та алкоголь. Акцизний податок на спирт та спиртні напої по відношенню до 2015 року зросте на 50% (до 105,8 грн/л), на пиво – на 100% (до 2,48 грн/л) і на усі вина, окрім натуральних виноградних - також на 100%. 
Таким чином, вартість пляшки вина зросте на 5-6 гривень, півлітра пива - на 1 гривню, горілка - приблизно на 12 гривень. 
Ставка на тютюнові вироби навіть після перегляду акцизів у бік пом'якшення збільшиться на 40% (до 318,26 грн у розрахунку за тисячу цигарок). З 2016 очікуйте, що найдешевша пачка цигарок коштуватиме близько 17 гривень.

Акциз на паливо
Верховна Рада підвищила акцизи на паливо для автомобілів на 13%. Акциз на альтернативні палива (газ) був підвищений на 42%. Причому підвищення акцизу на альтернативне паливо прийнято на постійній основі, тоді як акцизи на інші нафтопродукти підвищуються на період з 1 січня по 30 червня 2016.
На думку експертів, підвищення акцизів на нафтопродукти на фоні падаючих світових цін на нафту не вплине на вартість бензину і дизпалива в Україні. Близько 80% палива на сьогоднішній день імпортується, а закупівельні ціни на нафтопродукти знижуються.

Зрозуміти, як змінилася податкова картина в Україні допоможе також сюжет ТСН:

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:37 21—24 травня на Східному і Дружбі будуть тимчасові перебої з водопостачанням play_circle_filled 10:00 Частково обмежать рух транспорту на важливій транспортній розв'язці у Тернополі 09:30 Графік відключення електрики на Тернопільщині на 20 травня 09:01 Хто, де та кому може видавати повістку за новим законом, який вступив у дію з 18 травня Від читача 16:01 BRAMA: Захист Інфопростору від Онлайн Загроз 08:00 Зупинилось серце воїна з Чорткова Михайла Пакуляка 21:02 Мільйони гривень на протезування: родина пораненого Артема Комісарчука благає про допомогу 20:00 З 20 травня знову діятимуть графіки погодинних відключень світла. Шукайте свою вулицю 19:01 Погода на Тернопільщині у найближчий тиждень: варто чекати на грози 18:03 Який вигляд мала школа №4: відтворили фото з одного ракурсу photo_camera 17:02 Купують дрони, планують подорожі та пікніки: як 11-класники Тернополя святкуватимуть випускний 16:03 Інсульт молодіє: як виявити перші ознаки та що робити для профілактики 15:02 Тернополянин хотів заробити в інтернеті, а натомість втратив тисячі гривень 14:02 У Тернополі відбувся забіг на підтримку ЗСУ: зібрали понад пів мільйона гривень photo_camera 13:02 Бабусю, хочу вишиванку з танчиками і шахедами: тернопільська майстриня поділилась схемою унікальної сорочки photo_camera 12:00 На кордоні затримали двох чоловік з Тернопільщини, які намагались незаконно виїхати 11:02 До 200 гривень за один квиток: скільки коштує доїхати з Тернополя до міст області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up