Партнер рубрики Події

Хто, де та кому може видавати повістку за новим законом, який вступив у дію з 18 травня

Хто, де та кому може видавати повістку за новим законом, який вступив у дію з 18 травня

В Україні з 18 травня, відколи вступив у дію новий закон про мобілізацію, змінились правила вручення повісток. Тепер це зможуть робити не лише працівники ТЦК та СП, однак як і раніше, повістка вважатиметься врученою, якщо людина отримала її особисто.

Про нові правила розповідає ТСН.

Де можуть вручити повістку

Законом не визначено місце, де повинна вручатися повістка, тому фактично її можуть видати в будь-якому місці. Наприклад, за місцем проживання військовозобов'язаного, за місцем навчання, роботи, на вулицях, зупинках, блокпостах, громадських місцях

Хто має право вручати повістку:

  • представники ТЦК та СП, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;
  • представники органу місцевого самоврядування (виконавчого органу сільської, селищної, міської ради);
  • керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний;
  • керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК);
  • управителі багатоквартирних будинків.

Новий закон про мобілізацію передбачає, що в заходах щодо оповіщення братимуть участь і поліцейські, але не вручатимуть повістки, а лише забезпечуватимуть порядок, коли в їхній присутності будуть видавати повістки представники ТЦК.

Відео дня

Коли повістка вважається врученою

Повістку військовозобов’язаному вручатимуть лише під особистий підпис, як і раніше. Повістка, кинута до поштової скриньки, не вважатиметься належним чином врученою.

Також не буде вручення повісток через електронний кабінет призовника або електронною поштою. Норма про електронну повістку в новому законі про мобілізацію була відхилена.

Якщо підписав повістку і не зʼявився

Як зазначають юристи, за неявку за повісткою передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність стосується винятково всіх типів повісток, окрім мобілізаційного розпорядження. Тобто особа може отримати адміністративний штраф лише за нез’явлення за повісткою на уточнення, оновлення даних або за повісткою на військово-лікарську комісію.

Якщо ж особа самостійно прийшла до ТЦК та СП або була приведена туди за допомогою засобів примусу і пройшла військово-лікарську комісію, то в такому разі особі може бути видане мобілізаційне розпорядження.

В разі неявки за мобілізаційним розпорядженням передбачена кримінальна відповідальність. Склад злочину передбачає стаття 336 Кримінального кодексу України. Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.

Неявка за повісткою до ТЦК та СП під час воєнного стану може мати серйозні наслідки для особи, яка її отримала.

Як вручатимуть повістки

Від 18 травня поліція та представники ТЦК отримують право вимагати у чоловіків віком 18-60 років військово-облікові документи разом з документами, що посвідчують особу.

Якщо повістку було вручено, пропустити візит до ТЦК можна лише з поважних причин, які підтверджені документально, зокрема через хворобу, смерть близького родича, стихійне лихо або атаку окупаційних військ РФ.

Якщо людина вчасно не прийшла, вона повинна не пізніше ніж через три дні зв'язатися з ТЦК і повідомити про обставини неявки. Протягом тижня візит однаково має відбутися.

ручення повістки військовозобов'язаному або резервісту означає, що він повинен з'явитися для уточнення облікових даних. Потім його направлять на військово-лікарську комісію, щоб визначити, придатна людина до мобілізації чи ні.

Крім уточнення даних, може бути повістка на проходження комісії (вручається після оновлення даних у ТЦК), а також мобілізаційне розпорядження за результатами ВЛК, якщо громадянина визнано придатним. 

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» роз'яснювали, що зміниться в новому законі про мобілізацію.

Читайте також:

Зеленський підписав закон про штрафи для військовозобов’язаних

В Раді зареєстрували законопроєкт про скасування позбавлення волі за ухилення від мобілізації

Новий закон про мобілізацію: розʼяснення про те, що зміниться

.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up