«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів
- У Тернополі частково застосовують графік погодинного відключення електроенергії. Містяни вже кілька днів поспіль залишаються на дві-три години без електроенергії.
- Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, як підлаштовуватимуться до графіка відключень та чи придбали альтернативні засоби живлення.
Енергетики наголошують, що НЕК «Укренерго» впроваджує відключення тільки у випадках, коли є потреба стабілізувати енергосистему, яка зазнала значної руйнації внаслідок обстрілів окупантів.
Графік погодинного відключення електроенергії та Додаток до нього оприлюднені на офіційному сайті АТ «Тернопільобленерго».
Якщо у впровадженні відключень нема потреби — розпорядження про ведення погодинного графіка чи аварійних відключень скасовують. Тому енергетики закликають споживачів по максимуму економити електроенергію.
Що кажуть тернополяни?
Журналісти «20 хвилин» провели опитування серед пересічних містян і дізналися, як вони готуються до можливих перебоїв зі світлом.
Опитані нами люди наголошували, до можливих блекаутів поступово готуються. Але, вірять, що більше, ніж на три-шість годин без електроенергії не залишатимуться.
Віталій, 22 роки, студент
— До блекаутів не готувався, але вже шукаю варіанти різних зарядних станцій, бо ситуація зі світлом погіршується. Треба ще подумати над тим, як забезпечити електроенергією котел та холодильник. Генератори у квартиру не можна.
Наталя, 36 років, прибиральниця
— Ми живемо у Березовиці і наш будинок повністю залежить від електроенергії. І це не лише холодильник, мікрохвильова піч чи телевізор, а й плита, гаряча вода, опалення. Але генератора ми не маємо. Лише додатково купуємо повербанки, ліхтарики, свічки. Якось підлаштовувалися минулої зими і цього разу витримаємо.
Володимир, 29 років, менеджер
— До відключення світла ставлюсь з розумінням, адже минулий рік переживав без електроенергії, в гірших умовах. Я був на передовій і хочу сказати, що людям в тилу взагалі не варто на це скаржитись. Особисто не планую закуповувати альтернативні джерела живлення, бо маю кілька повербанків. У мене немає маленьких дітей, зараз не зима, тож якось витримаю.
Степан, 60 років, пенсіонер
— Наразі відключення електроенергії не дуже відчуватиметься, адже на вулиці тепло, день довгий. Генератор ми не купували, а ось ліхтарики та повербанки є ще з минулої зими, коли по 10-12 годин не було світла. Я думаю, якось ми це переживемо, це ж не взимку.
Оксана, 36 років, викладачка
— Генератор придбали ще минулої зими, коли були блекаути. Так, його потужності замало, аби одночасно увімкнути кілька приладів, але ми міксуємо і нормально витримали. Додаткових приладів купувати не плануємо, можливо, цього разу не вимикатимуть так надовго.
Катерина, 20 років, студентка
— Є свічки, є ліхтарики, повербанки, маленький генератор, до якого під'єднали LED-стрічку на кухні. Без світла трохи проблеми з гарячою водою та інтернетом. Наразі це некритично, бо на вулиці літо і темніє пізніше.
Ігор, 36 років, підприємець
— Наразі ми провели собі 12В живлення і нам цього вистачає, якщо вимикають світло. Але альтернативне джерело живлення не витримує котел, тож трохи залишаємось без гарячої води. Це незручно, але якось витримаємо.
Влада, 17 років, студентка
— У нашому гуртожитку вже кілька разів вимикали світло цього року. Зрозуміло, що генератор у кімнаті я не можу встановити, тому придбала повербанк, ноутбук новий і батарея довго залишається зарядженою. Радію, що ці відключення влітку, а не під час опалювального сезону, бо не мерзнемо. А вдома маємо генератор, тож без проблем перечекаємо ці відключення, блекаути.
Нагадаємо, журналісти «20 хвилин» розробили інфографіку за даними Міністерства енергетики України з приблизними витратами електроенергії побутових приладів та обладнання у квартирах.
Найбільш енергозатратна електрична плитка. Також багато потребує електрична тепла підлога. Найменше енергії витрачає холодильник, посудомийна машина та мікрохвильовка.
Читайте також:
Як тернополянам платити за електроенергію вдвічі дешевше? Роз’яснюють фахівці
Найбільші пожирачі електроенергії у вашому домі: як заощаджувати (ІНФОГРАФІКА)
Щоб прилади не згоріли: як захистити техніку від стрибків напруги. Поради тернопільських експертів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Criss
Богуслав
Мах
ВТ😎 reply Мах
Мах reply ВТ😎
ВТ😎 reply Мах
Svitlana reply ВТ😎
Мах reply ВТ😎
ВТ😎 reply Мах
Мах reply ВТ😎
ВТ😎 reply Мах
Svitlana reply Мах
Мах reply Svitlana
Олександр