Мільйони гривень на протезування: родина пораненого Артема Комісарчука благає про допомогу
- 19 травня 2024 р.

- Артем Комісарчук отримав важке поранення у 2022 на Харківщині. Воїн витримав півтора року лікування, понад 100 складних операцій та ампутацію лівої ноги.
- Наразі готується до протезування. Омріяний протез та реабілітація коштують 3 000 000 гривень. Тож, дружина просить про допомогу.
Відео, на якому важкопоранений воїн з Тернополя вперше за півтора року побачив свою маленьку доньку Яну, облетіло всі соціальні мережі та зібрало тисячі вподобайок. Тоді Артем Комісарчук повертався з Польщі до Львова, де йому рятували життя після важкого поранення на Харківщині.
Маємо захищати
Попри другу групу інвалідності, отриману через катування в російському полоні у 2015 році, 24 лютого 2022 року Артем Комісарчук добровільно звернувся до військкомату, аби стати на захист України. За два дні мав офіційні документи про прийняття на навчання. Пів року активних тренувань і вже 28 серпня 2022 року відправили на Харківський напрямок.
— Він захищав Україну в складі 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Хоча я розуміла, що чоловік вже пройшов полон, навчання, має відповідний досвід, але важко було відпускати на фронт. Ніколи не знаєш, чи побачитеся ви ще, чи повернеться він додому. Намагалася вірити в найкраще, бо у мене на руках залишалася маленька донечка Яна. Я мала її берегти, і щоб разом дочекатися нашого тата, — каже пані Тетяна.
14 жовтня 2022 року тернополянин разом з побратимами пішли на завдання. Хлопці потрапили на заміноване поле, де власне частина групи і підірвалася. Зі слів пані Тетяни, Артем присів, аби дужче затягнути турнікет своєму побратиму, і саме в цей момент детонувала міна. Внаслідок чого чоловік отримав важке поранення стегна, ноги, голови, живота та інших частин тіла.
— О 17.00 14 жовтня до мене прийшла жінка медика, який у Харкові лікує наших захисників, і розповіла про поранення чоловіка. Виявляється, коли його евакуювали з однієї локації на іншу, то він сказав лікарю, що має дружину та дитину. Встиг назвати нашу адресу і просто втратив свідомість, — згадує дружина. — Я була шокована, плакала, а потім зрозуміла, що треба рятувати чоловіка. Шукати йому найкращих медиків, перевозити з Харківщини. Бо лікарі казали, що на 99% чоловік міг не витримати і померти. Медики вводили його в кому, аби він не відчував страшного болю.
До останнього боролися за ногу
Харківщина, Суми, Львів та Гданськ (Польща) – за життя тернопільського захисника боролися медики різних рівнів. Загалом він переніс 100 операцій під загальним наркозом, а ще понад 30 — під місцевим.
— Коли вперше отримала медичні висновки, то була шокована, скільки травм від однієї міни отримав мій чоловік. У нього діагностували глибоке інфекційне зараження, через що у Гданській лікарні перебував в ізоляторі. Медики робили все можливе і неможливе, аби прибрати зараження, аби врятувати його життя. Це були тяжкі півтора року для Артема, бо він був ізольований від всього світу, навіть не виходив на вулицю… І постійно лежачі, через що з’явилася атрофія м’язів. Родина постійно його підтримувала і підтримує, — каже Тетяна Комісарчук.
Проте, довге лікування та постійне вживання ліків негативно вплинуло на загальний стан здоров’я Артема і закінчилось ампутацією лівої нижньої кінцівки.
— В Артема одразу після поранення виявили одну з найскладніших інфекцій, яка стійка до всіх ліків. Багато курсів антибіотиків, понад 100 операцій під загальним наркозом і 30 під місцевим, дали лише змогу зменшити її прояв, але вона почала поширюватися вже на таз. Тому після консультації з лікарями зі Львова ми вирішили провести ампутацію, адже інфекція могла призвести до смерті. Ампутували не лише ногу, а й кульшовий суглоб з частиною тазових кісток, — каже дружина пораненого захисника.
Після ампутації ноги Артем перебував у критичному стані. Зі слів пані Тетяни, 11 днів реанімації та невтішні прогнози лікарів, але організм захисника витримав і наразі він почувається краще.
— Ми продовжуємо лікування, але згодом на Артема чекає протезування та реабілітація. Враховуючи надскладну та високу ампутацію, маємо замовляти виключно поясний протез. Це надскладне протезування можливе лише за кордоном та й дороговартісне. Ми співпрацюємо з фондом, який допоможе Артему пройти протезування в США. Як тільки чоловік буде готовий до реабілітації – одразу вирушаємо, — говорить дружина захисника.
3 000 000 гривень на протезування
Орієнтовна сума протезування та реабілітації – 3 000 000 гривень. Тетяна Комісарчук каже, що така сума непід’ємна для родини, адже перебуває у декретній відпустці, а за рішення ВЛК Артема звільнили зі служби, тож заробітну плату він не отримує.
— Я ніколи не збирала кошти для Артема за всі ці роки, оскільки цього не вимагала ситуація. Та наразі ми потребуємо вашої підтримки. Прошу вас допомогти повернути чоловіка до напівповноцінного життя, до сімʼї, адже він вже втратив 1 рік в полоні у 2014 році і тепер майже 2 роки в ізоляторі, безліч операцій і страшний пекельний біль. Буду вдячна за репост, за «дружні банки» і будь-яку допомогу, — пише пані Тетяна.
Якщо ви бажаєте долучитися та підтримати захисника – надсилайте донати на вказані реквізити.
Карта банки:
5375 4112 1810 0068
Комісарчук Тетяна
Карта ПриватБанку:
5168745027643243
Комісарчук Артем
Paypal:
tanyajavna18@gmail.com
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Maria Maria 19 травня 2024 р.Здоров'я Вам.