Партнер рубрики Події

Графік відключення світла в Тернополі та області

Графік відключення світла в Тернополі та області
 • 18 травня, за інформацією НЕК «Укренерго» при раціональному споживанні електроенергії споживачами – погодинні відключення сьогодні не застосовуватимуться.
 • Публікуємо графіки відключення світла на Тернопільщині, адже якою буде ситуація далі наразі невідомо.

Про ситуацію зі світлом інформують в АТ «Тернопільобленерго». 

18 травня, НЕК «Укренерго» не встановлено дозволену величину потужності для Тернопільської області. При раціональному споживанні електроенергії споживачами — погодинні відключення не застосовуватимуться.

Не прогнозується відключень і на неділю, 19 травня. 

Відео дня

Енергетики звертаються до всіх  споживачів використовувати електроенергію ощадливо. Особливо, в години максимального навантаження на енергосистему - вранці та ввечері.

 Проте, за інформацією НЕК «Укренерго», сьогодні, 18 травня, для промислових споживачів з 19:00 до 24:00 год., можуть бути застосовані ГОП (графіки обмеження потужності).

Економте світло

Енергетики нагадують, що економія електроенергії споживачами, дозволяє енергетикам  підтримувати баланс в енергосистемі, та допомагає уникнути додаткових вимкнень електропостачання.

У компанії нагадують, що черги груп споживачів в Додатку до ГПВ залишилися незмінні! ГПВ та Додаток до нього розміщенні на сайті (https://www.toe.com.ua/news/71) АТ «ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО». 

Для того, щоб вимкнення електроенергії не було несподіванкою, в Обленерго радять споживачам перевірити свою адресу,  щоб бути готовим до можливого вимкнення електроенергії.

Енергетики наполегливо просять усіх споживачів максимально економити електроенергію!

Якщо рівень споживання електроенергії в області знаходитиметься в
межах дозволеної величини – енергетики не відключатимуть споживачів або
тривалість відключення може зменшуватися. 

Графік відключень на 13-19 травня

Графік погодинного відключення електроенергії в Тернопільської області на період з 13 по 19 травня повідомили в Обленерго.

Умовні позначення:

  червоний - вимкнення електроенергії 
   жовтий - можливе увімкнення електроенергії 
   зелений - подача електроенергії

Даний графік розробили в ВАТ «Тернопільобленерго» для стабілізації забезпечення електропостачання споживачів та застосовується для дотримання доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії для Тернопільської області з метою збалансування енергосистеми України..

Черговість вимкнення 6 через 3 години або 3 через 6 годин. Виходячи із погодинного навантаження на енергосистему, енергетики будуть корегувати це навантаження, вмикаючи або вимикаючи певну групу споживачів.

Можна скористатися додатком

У Тернопільській міській раді зазначають, що графіки відключень електрики також доступні у додатку «е-Тернопіль». Для того, щоб скористатись графіками, необхідно завантажити додаток «е-Тернопіль» (для iOS та для Android). На головній сторінці обрати розділ «Мапи», з  переліку вибрати «Де світло», а далі – «Графіки». Після цього необхідно ввести адресу, за якою бажаєте дізнатись графік відключення світла.

— Графіки будуть застосовувати у випадку дефіциту електроенергії. Тобто у разі відсутності потреби у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися, —  зазначають у міській раді.

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

 • Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). 
 • Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

Як заощаджувати

Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.

– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

 • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
 • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
 • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Читайте також:

«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
 • Kudryk Rostik

  В сьогоднішній час ваше відключення це просто сміх над вами над вашими тупими намаганнями нагнути громадян України сьогоднішні технології легко дозволяють не зважати на відключення
 • Андрій Опалько

  А ви пробували відключити ,в Тернополі і області, вуличне освітлення? Зразу дефіцит пропаде і люди зі світлом вдома будуть!

keyboard_arrow_up