Вкладникам у Тернополі відтерміновують повернення грошей

Вкладникам у Тернополі відтерміновують повернення грошей
Повертати гроші у кредитній спілці не відмовляються, проте часу, коли віддадуть їх, теж не називають

“За грудень отримали виплати тільки ті, хто ходив мало не щодня до спілки і питав, чи є гроші. А от у січні коштів не отримав вже ніхто з вкладників ...”

Не виплачують відсотків за вкладом і не повертають депозитів, термін яких закінчився, у кредитній спілці “Християнська злагода”.
Про це розповіли троє тернополян, які звернулися у редакцію “20 хвилин”. Виплачувати гроші у спілці людям не відмовляються, проте й не називають терміну, коли зможуть їх повернути, кажуть вони. Екcперти ж радять їм зараз не панікувати, а спочатку звернутися у кредитну спілку (далі – КС) за роз'ясненням ситуації. Якщо ж вкладники хочуть достроково розірвати договір про депозит, то повинні керуватися умовами договору з КС.

 Не кажуть, коли повернуть гроші
Тернополянка Ірина (справжнє ім'я та прізвище редакції відоме, проте не називаємо їх у статті за її проханням – прим.ред.) відкрила депозит у кредитній спілці “Християнська злагода” терміном на рік під 23% річних. Термін вкладу жінки закінчився ще у грудні. Їй в односторонньому порядку продовжили термін депозиту ще на три місяці. Але зараз вона хоче розірвати договір і забрати вкладені гроші з відсотками. Представники спілки ж наразі не відмовляються повертати гроші, але й не кажуть, коли це зроблять.
— Я ніколи раніше не мала справ із кредитними спілками, — розповідає нам жінка. — А знайомі порадили вкласти туди гроші під високі відсотки. Вони три роки працювали з цією спілкою і проблем із виплатою коштів раніше не мали.
За словами жінки, за листопад відсотки за її вкладом ще виплачували, за грудень – вже не всім членам спілки, а тільки половині вкладників.
— За грудень отримали виплати тільки ті, хто мало не щодня ходив до спілки і питав, чи є гроші, — каже пані Ірина. — А от у січні не отримав грошей вже ніхто.
Жінка звернулася до територіального управління Держфінпослуг, де їй повідомили, що, коли вона бажає достроково розірвати договір про депозит, то має керуватися умовами документа, тобто написати заяву у спілку про розірвання договору вкладу та прохання повернути вклад. Якщо ж повертати гроші відмовляться, слід звертатися до суду.
— Також я звернулася в прокуратуру, але наразі відповіді не отримала. У міліції теж була, там сказали, що це не кримінальна справа, тобто не їх компетенція, — каже пані Ірина. — Загалом наразі невідомо, чому в КС “Християнська злагода” у Тернополі склалася така ситуація, адже філії цієї КС в Рівному та інших містах працюють у нормальному режимі.
— Тому маємо надію на підтримку з боку головного офісу та інших філій цієї КС, — продовжує пані Ірина. — Не треба бути економістом, аби зрозуміти, що, якщо зараз усі вкладники звернуться за коштами в один день, то на всіх грошей не вистачить. На даний момент спілку мають підтримати вливання коштів від нових вкладників і своєчасне повернення узятих кредитів.
Ще одна вкладниця КС “Християнська злагода” — тернополянка Оксана (справжнє ім'я та прізвище редакції відоме, проте не називаємо їх у статті за її проханням – прим.ред.) — у 2008 р. поклала гроші на річний депозит під 24% річних. 1 лютого термін вкладу закінчився. В результаті жінка мала б забрати зі спілки вклад із відсотками на загальну суму приблизно 25 тисяч гривень.
— Я вже три роки користуюся послугами цієї спілки. Досі таких проблем із поверненням грошей не виникало. Я у відчаї, не знаю, що зараз робити. Ходила відмічатися, то говорять, що, можливо, відсотки за вкладом взагалі ліквідують, — каже вона. — У січні працівників спілки звільнили. Зараз там є тільки новий виконуючий обов'язки директора. І ні в кого нічого неможливо допитатися. А суми там немалі, у більшості вкладників – сотні тисяч гривень. Навіть мільйони є. Терміну, коли повернуть гроші, не називають.
Вкладники зустріли вороже
Минулого тижня відбулися збори членів спілки. Причому двічі їх переносили – з середи на четвер, опісля – з четверга на п’ятницю. Про перенесення зборів повідомили в оголошенні, написаному з виправленнями на аркуші паперу.
Коли у п’ятницю кореспонденти “20 хвилин” прийшли на збори, коридор, поруч якого є вхід у КС, був ущерть заповнений людьми. Але частина вкладників спілки несподівано зустріла журналістів вороже. Після першого ж спалаху редакційного фотоапарата декілька людей почали виганяти нас із коридору. У відповідь на спроби пояснити, що ми журналісти і прийшли сюди на запрошення двох вкладників, але готові вислухати також коментарі інших, ми почули тільки погрози побити фотоапарат і штовхнути на сходи, а також обзивання нас... “лохотронщиками”.
— Ми вас не запрошували! Забирайтеся звідси! У нас усе добре! – обурено кричали декілька людей.
Коли ж ми намагалися пройти до тих, хто таки хотів розповісти про свої вклади у даній КС, нас не допускали до них, як і в приміщення, де відбувалися збори. Поведінка цих людей залишається незрозумілою, адже декілька вкладників самі звернулися в редакцію за порадою і допомогою.
А ще “...Злагодою” називається..., — зітхнула жінка, яка за всім цим спостерігала.
“Звертатися в суд”
Ця кредитна спілка є підозрілою ще й тому, що в договорах суму вкладу прикріпили до офіційного курсу долара, коментує компетентний фахівець у сфері фінансів, який побажав не називатися у статті (ім’я та прізвище редакції відоме – прим. ред.). Але коли ще в кінці літа долар за курсом НБУ коштував 4,80 грн, то зараз 7,70 грн. Тобто зараз КС має повернути вкладникам вже на 60% більшу суму. До прикладу, якщо влітку людина поклала на депозит у КС 1000 грн, то після закінчення договору зараз мала б отримати 1604 – і то ще без відсотків!
— До нас вже зверталися люди зі скаргами, що КС їм не повертає вклади, термін яких закінчився. Якщо в самій фінустанові не пояснюють, чому не повертають гроші та не називають терміну повернення, людям варто звертатися у правоохоронні органи або суд, — розповідає виконавчий директор Тернопільської обласної асоціації кредитних спілок Віталій Бойчук. – Тобто, якщо КС порушує умови договору із вкладником, йому потрібно бити на сполох, звертатися в усі контролюючі установи, аби заарештували майно КС. У такому разі є надія, що членам КС ще щось виплатять.
Втім, у міліції повідомили, що справи неповернення вкладів кредитною спілкою має розглядати суд, оскільки це не кримінальна справа, а цивільна. Тому вкладникам потрібно проконсультуватися з юристом і подавати до суду позовні заяви з вимогою, аби КС повернула вклади і відсотки.
У Держфінпослуг – за оцінкою
Регулятором у сфері діяльності КС є Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі скорочено Держфінпослуг – прим. ред.) Це уповноважений орган, який надає свою правову оцінку – чи було порушення закону в тому чи іншому випадку з вкладниками.
— У Тернополі зареєстрований окремий підрозділ “Християнської злагоди”, а не сама КС. А юридична особа зареєстрована у Львові, — розповідає начальник територіального управління Держфінпослуг Микола Дембіцький. — На черговому засіданні Держфінпослуг 30 грудня 2008 року дія ліцензії цієї КС призупинена. Тобто наразі ця фінустанова не має права залучати нові депозити і пролонговувати вже діючі. Проте видавати щомісяця відсотки за вже діючими вкладами та самі вклади, якщо їх термін закінчився, КС повинна навіть у тому випадку, якщо ліцензія призупинена.
Але зараз людям треба зважати і на те, що будь-яка КС діє в межах певної групи, тобто її членів. Зрозуміло, що вона не має інвестиційних проектів, не спрямовує свої активи в якесь інше русло, окрім надання кредитів, говорить він. Якщо КС залучила внесок, то відразу шукає позичальника, щоб виплачувати відсотки вкладникам за депозитом. Тобто вона залучає активи з метою надання кредитів іншим членам спілки.
— А якщо значна частина вкладників одночасно звернеться до КС із вимогою повернути вклад, то це може створити досить важку фінансову ситуацію в спілці. Адже фактично вільних коштів у спілці немає, — пояснює експерт.
У ситуації, коли не повертають депозити, він радить керуватися договорами. Адже будь-яку фінансову послугу, згідно з законом “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, надають на підставі договорів про надання фінансових послуг – залучення депозитних внесків.
Якщо ж договір закінчився, виникає питання, чому КС не виконує своїх зобов’язань, передбачених ним, каже пан Дембіцький. Тому вкладнику необхідно звернутися до територіального управління Держфінпослуг, щоб отримати юридичну оцінку діяльності КС, і, можливо, звернутися до суду за захистом своїх прав.
— Проте Держфінпослуг не має права змусити спілку виконувати свої зобов’язання перед її членами. Ми можемо тільки надати свою юридичну оцінку за конкретними випадками про те, чи було порушення законодавства, — говорить експерт.
“Керуватися договорами”
Якщо ж вкладник-член КС хоче достроково розірвати договір про залучення депозитного внеску в КС, він має керуватися умовами цього документу. Там чітко прописана процедура розірвання договору.
— Треба подати і заяву у КС, але обов’язково вимагати, щоб її зареєстрували, і залишити собі копію, де було б зазначено реєстраційний номер і дату, — говорить пан Дембіцький. – Тоді у випадку судового позову можна довести, що саме тоді ви зверталися в КС із вимогою розірвати договір. І вже після передбаченого законом терміну до 30 днів, якщо КС не надає жодної відповіді, тобто не реагує на заяву, треба звертатися до нас. Ми надамо правову оцінку діяльності КС у вашому конкретному випадку. Або ж можна звертатися до суду, аби у судовому порядку зобов’язати КС повернути вклад.
Але оскільки в КС “Християнська злагода” стоїть питання не лише про повернення вкладів, але й про виплату відсотків, слід добре задуматися і вимагати пояснень або звертатися до суду, щоб повернути гроші у примусовому порядку, говорить він.
На жаль, поспілкуватися з керівництвом КС “Християнська злагода” журналістам наразі не вдалося. Три дні поспіль ми телефонували в офіс цієї КС у Тернополі, проте цілими днями там слухавку ніхто не брав. Не було нікого з працівників чи керівництва спілки на місці і тоді, коли ми завітали в офіс спілки. У п’ятницю ми спробували зв’язатися з керівництвом головного офісу КС “Християнська злагода” у Львові, проте і там голови правління на час наших дзвінків у офісі не виявилося. Тієї ж п’ятниці ми надіслали на електронну скриньку головного офісу листа із проханням надати коментар для нашої газети. Проте наразі відповіді не отримали. Редакція готова надати площу в газеті для розміщення коментаря керівництва тернопільської філії КС “Християнська злагода” або ж керівництва центрального офісу.

Відео дня

 

Коментар

Віталій Бойчук, виконавчий директор Тернопільської обласної Асоціації кредитних спілок:

  • Коли людина хоче вступити у кредитну спілку – взяти позику чи покласти свої заощадження на депозит — їй варто звернути увагу на ряд документів. Зокрема, чи є спілка членом обласної Асоціації кредитних спілок і членом Об'єднання кредитних спілок, що входять у “Програму захисту вкладів”. У спілках мають бути відповідні свідоцтва про членства у перелічених вище установах. Також варто зауважити, чи зареєстрована кредитна спілка саме в тій області, де вона працює, тобто у Тернопільській області кредитна спілка повинна мати тернопільську “прописку”. Бо проблеми виникають саме із спілками, які зареєстровані не у нашій області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (47)
  • Anonymous

    хто знає що зараз відбувається вКС в Тернополі? Можна зізвонитись тел.0965387174
  • Anonymous

    ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Президентові України, Голові антикорупційного комітету України Януковичу В.Ф. Шановний Президенте України, Голова антикорупційного комітету! Звертаємося До Вас від імені понад трьох тисяч обкрадених вкладників Кредитної спілки «Християнська злагода». 12 січня 2011р. ми вже відправили Вам аналогічного листа з попередженням, що якщо відповідь на нього буде черговою відпискою, то звернемося до Вас через інтернет. Поява цього відкритого листа в інтернеті свідчить про те, що наші найгірші прогнози щодо результативності звернень до Голови антикорупційного комітету України, Президента Украни Януковича В.Ф., нажаль, справдилися. Уже понад два роки ми не можемо отримати свої депозитні внески у Кредитну спілку «Християнська злагода». Від березня 2009р. по КС «Християнська злагода» відкрита кримінальна справа й за час, що минув слідство, на жаль, не зробило суттєвого поступу. Злочинці (35 осіб), які організували цю шахрайську фінансову структуру і розікрали 95% коштів вкладників (понад 115 млн.грн.) живуть припіваючи та зухвало насміхаються над беззахисними вкладниками, основна маса яких пенсійного віку. А починалося усе у переломному 2004р., коли зустрілись Замполіт-Драматург та Наркоторговець-Страхувальник й вирішили, що їм пора вже ЖИТЬ ПО ЧЕЛОВЕЧЕСКІ. Для цього вони спочатку створили фіктивну загальноукраїнську організацію «Союз християнського відродження України» і на його базі заснували Кредитну спілку «Християнська злагода». До березня 2006р. Замполіт та Наркоторговець (в силу тодішніх політичних обставин) не дуже висовувалися зі своєю МЄЧТОЮ, але від квітня 2006р. їм ДАЛИ ДОБРО, і справу поставили на широкі рейки. У друкованих засобах масової інформації, по радіо з’явилося безліч повідомлень про Кредитну спілку «Християнська злагода», яка давала просто фантастичні відсотки на депозити – 24% річних. Відвідувачам, що приходили поцікавитися про спілку, впадало в око, що офіс спілки був обвішаний державними актами про реєстрацію, державними ліцензіями на залучення депозитів, а на покутті був цілий іконостас. Персонал просто таки зомбував відвідувачів, що тут працюють правдиві галичани, які продовжують славні традиції української кредитної кооперації, розграбованої та знищеної совєтами у 1939р. І чимало людей клюнуло на цю наживку. Прозріння до вкладників прийшло лише наприкінці 2008р., коли на їх звернення з вимогою повернення депозитів, у відповідь крім обіцянок вони не отримували нічого. У березні 2009р. по спілці відкрили кримінальну справу та арештували тодішню Голову правління. До арешту ці шахраї встигли знищити електронну базу обліку депозитів та кредитів й вивезли у невідомому напрямку усю фінансово-господарську документацію. Вкладники були у шоці. Спостережна рада спілки згідно з Законом «Про кредитні спілки» має право призначити голову правління, але члени спостережної ради на наші дзвінки не відповідали. Відгукувався лише тодішній Голова спостережної ради, чиї підписи були на усіх офіційних документах. Письмові звернення вкладників до державного регулятора – Держфінпослуг про призначення тимчасової адміністрації у спілку - залишалися без відповідей. За таких обставин ініціативна група вкладників прийняла рішення, згідно з Законом «Про кредитні спілки», готувати позачергові загальні збори членів спілки та переобрати усе керівництво й відновити роботу спілки. 10 травня 2009р. такі збори успішно відбулися – присутніми особисто було 1029 осіб і за дорученнями понад 1400 осіб. Явка склала 56 %. Збори переобрали керівні органи й нове керівництво приступило до відновлення роботи спілки. За час, що минув від 10 травня 2009р. ми багато взнали про те, що відбувалося у спілці протягом 2006-2008р. і маємо всі підстави стверджувати про існування МАФІЇ, яка захищала керівництво КС «Християнська злагода» у 2006-2008р., коли кошти вкладників масово розкрадалися, а у 2009-2011р. - успішно впливає на хід слідства та судового розгляду справи. Маючи у своєму розпорядженні значні фінансові ресурси та впливові знайомства серед правоохоронних структур, ці МАФІОЗІ систематично добиваються бажаного їм результату. Для підтвердження сказаного наведемо наступні факти. По-перше, на початку 2008р. у правоохоронні органи та Державну комісію з регулювання ринків фінпослуг почали надходити листи з вимогами перевірити діяльність КС «Християнська злагода», кошти якої масово розкрадалися зграєю шахраїв. 27 червня 2008р. Керівництво Тернопільського Територіального управління Держфінпослуг (м.Тернопіль) у відповідь на ці листи змушене було призначити позапланову інспекцію КС «Християнська злагода». На що керівництво КС «Християнська злагода» подало позов до Личаківського райсуду м.Львова з метою заборонити цю інспекцію. Суддя Личаківського райсуду м.Львова 4 липня 2008р. задовольнив цей позов і «заборонив Тернопільському Територіальному управлінню Держфінпослуг (м.Тернопіль) проводити будь-які дії по перевірці Кредитної спілки «Християнська злагода» до вирішення справи по суті». Дане рішення судді дало змогу шахраям видурити у громадян до листопада 2008 р. ще понад 30 млн.грн. Це рішення Галицького суду м.Львова, як і більшість рішень Держфінпослуг, слідчої групи МВС України у Львівській обл., Прокуратури Львівської обл. та Генпрокуратури є бюрократичними відписками, спрямованими на гальмування небажаних адміністративних дій та прикриття діяльності МАФІОЗНОЇ структури, що розікрала кошти вкладників КС «Християнська злагода». І ось чому. Керівництву Держфінпослуг від початку діяльності КС «Християнська злагода» було відомо про зловживання, які там відбувалися (підробка Сусуловською Т.В. диплому про вищу освіту, її непогашена судимість – три роки умовно, непроведення щорічних Загальних зборів членів спілки у 2008р., фіктивні перевірки фінансово-господарської діяльності спілки інспекціями Держфінпослуг та аудиторами тощо). Коли у березні 2009р. по КС «Християнська злагода» відкрили кримінальну справу, то з Держфінпослуг миттєво звільнилися усі куратори, що піклувалися цією спілкою. Коли Слідче управління МВС України у Львівській обл. прийняло рішення вилучити усю документацію Держфінпослуг про діяльність КС «Християнська злагода», то виявилося, що вилучати майже нічого. Основні документи безслідно зникли. І навіть та перевірка Держфінпослуг, яка була заборонена рішенням судді Галицького суду м.Львова – це теж цілком спланована акція, яка мала на меті зробити чергову галочку про реагування на скарги у Держфінпослуг та залишити ситуацію з «Християнською злагодою» під цілковитим контролем МАФІЇ. Адже, якщо б Держфінпослуг таки хотіло перевірити діяльність спілки, то воно б виписало нове посвідчення на проведення позапланової інспекції Тернопільської філії КС «Християнська злагода», в якому враховувалися б усі вимоги, висловленні суддею Личаківського суду м.Львова. Але цього зроблено не було, бо нікому з цієї МАФІЇ дана перевірка не була потрібна. Усіх чиновників ця МАФІЯ влаштовувала. Представники Держфінпослуг теж мали у спілці депозити і успішно їх познімали. Наприклад Керівник Львівського територіального відділення Держфінпослуг 14.03.2008р. відкрила у м.Львові депозит, у жовтні 2008р. його зняла – у той час, коли рядовим вкладникам уже ніхто нічого не повертав. Потім Керівник Львівського територіального відділення Держфінпослуг картатиме вкладників КС «Християнська злагода», які приходитимуть до неї за допомогою – «Як Ви могли так легковажити і вкладати свої гроші на депозит невідомо куди?». Це відверте лицемірство чиновниці. Адже КС «Християнська злагода» у 2006-2008р. тракту-валася Держфінпослуг як одна з найуспішніших та стабільних кредитних спілок. По-друге, після 23 місяців слідства вкладникам вже стало очевидним, що ніхто з істинних організаторів цієї фінансової пірамід (Політрук-Драматург, Наркоторговець-Страхувальник з його родичами та зграя професійних шахраїв) до відповідальності притягнені не будуть. Шахраї-позичальники, за допомогою яких керівництво спілки видавало фіктивні кредити й розкрадало кошти вкладників, теж залишаться на свободі і більше того – не збираються й за існуючих умов діяльності МВС ніколи не будуть розплачуватися по підписаним ними на мільйонні суми кредитним договорам та рішеннями судів про стягнення з них боргу. Те, що дані бухгалтерського балансу за 2008р., офіційно підписаного посадовими особами спілки, затвердженого на розширеному засіданні Спостережної ради та Ревізійної комісії та поданого у Держфінпослуг, відрізняються від фактичних даних на 23млн. грн. теж нікого не турбує і тих, хто вкрав просто з каси спілки у м.Львові ці понад 23млн.грн. - навряд чи встановлять. По-третє, у ході судового розгляду даної кримінальної справи суддею грубо нехтуються Ст.17 та 18 Закону України «Про кредитні спілки». Адже фіктивні кредити видавалися кредитним комітетом, а не лише одноосібно Головою правління. Протягом 2006-2008 рр. позичальниками фактично поверталося лише до 15% від планових показників з кредитної заборгованості. Ревізійна комісія зобов’язана була виявити ці грубі порушення у діяльності спілки й повний розвал роботи з позичальниками, але вона закривала на ці кричущі факти очі. Інспекції Держфінпослуг у 2006-2008р. теж були сліпі та глухі. МАФІЄЮ робиться усе можливе, щоб до відповідальності була притягнена лише одна Сусуловська Т.В. Якщо Вам хтось скаже, що немає документів про склад тодішніх органів правління спілки – не вірте. У слідчому управлінні ГУМВС України у Львівській області є оригінал протоколу загальних зборів членів кредитної спілки «Християнська злагода» від 29 травня 2007р., прошитий, завірений мокрою печаткою та підписами голови зборів і секретаря зборів. В цьому протоколі вказані прізвища членів спостережної ради та ревізійної комісії, які були чинні до березня 2009р., бо у 2008р. загальних зборів у спілці не проводилось взагалі. По-четверте, держчиновники з МВС, Прокуратури відверто сприяють тому, щоб КС «Християнська злагода», відроджена у травні 2009р., найближчим часом призупинила свою діяльність й офіційно нікому було б представляти інтереси вкладників на судовому процесі над Сусуловською Т.В. Для об’єктивності зазначимо що така оцінка діяльності правоохоронних органів не стосується рядових працівників згаданих служб, більшість яких чесно виконують свій обов’язок перед українським народом, але є ще Президент, призначене ним начальство, які видають ЦЕННІ ВКАЗІВКИ своїм підлеглим. МАФІЇ потрібно, щоб Сусуловську Т.В. відпустили за браком доказів, а саму справу похоронили. І державними структурами протягом 2009-2011р. робиться для цього все можливе і неможливе. Зокрема через Державну виконавчу службу в кінці 2009р. фактично був усунутий з посади обраний вкладниками на Загальних зборах спілки у травні 2009 р. Голова правління Дарморіз М.В. Після його усунення ніхто з нормальних людей не хотів іти на роботу у це пекло, організоване держчиновниками. Чотири члени Спостережної ради ввійшли у змову з Політруком-Драматургом. На зміну Дарморозу М.В. у січні 2010р. до керівництва спілкою прийшли ставленики МАФІЇ, які відкрито почали грабувати кошти спілки, ще не розграбовані у 2006-2008р. Політруком-Драматургом та компанією. Вкладники спілки у 2010р. неодноразово зверталися до МВС та Прокуратури Львівської області з вимогою притягти до кримінальної відповідальності тодішнє керівництво КС «Християнська злагода». До заяв додавалися факти розкрадань, підтверджені перевірками Ревізійної комісії КС «Християнська злагода». Але, нажаль, МАФІЯ все ще залишається всесильною, а шахраї – безкарними. На численні скарги вкладників, Держфінпослуг призначило позачергові збори спілки на 10 квітня 2010р. МАФІЯ зробила все, щоб на ці збори прийшло якомога менше рядових вкладників (19,5% від загальної чисельності). Натомість забезпечила 100% присутність своїх агентів та найняла біля 35 охоронців для залякування опозиції. Збори через відсутність кворуму були нелегітимні. Але МАФІЄЮ було запропоновано звернутися у Держфіпослуг з проханням визнати ці збори і їх рішення легітимними. Рішення полягали у тому, щоб збільшити чисельність спостережної ради до 15 осіб, доввівши туди 6 ставлеників МАФІЇ. У Держфінпослуг відповіли, що є Закон «Про кредитні спілки», і згідно з п.3 ст.14 даного Закону, ці збори нелегітимні. Тоді МАФІЯ звернулася у Галицький районний суд м.Львова і 7 грудня 2010р. суддя вищезгаданого суду прийняла рішення, що Закон України «Про кредитні спілки» їй не указ та задовольнила позов МАФІЇ, грубо порушивши п.3 ст.14 Закону України «Про кредитні спілки». Члени спостережної ради спілки Ісманицький Д.І та Іваницька М.П. подали апеляції на це рішення суду. Апеляції прийняті судом та належним чином зареєстровані. Яким було наше здивування, коли через два тижні нам принесли рішення Галицького суду м.Львова від 7.12.2010р., в якому записано, що «оскільки дане рішення не було оскаржене, то воно вступило у законну силу». Ісманицький Д.І та Іваницька М.П. з заявою звернулися до голови Галицького суду м.Львова і він 27.12.2010р. дав письмову відповідь, що «рішення Галицького районного суду м.Львова від 07.12.2010р. у справі №2-2016/10 не вступило в законну силу і не може бути виконане». Але такий розвиток подій не зупинив МАФІЮ. Вони на основі цього рішення суду у кінці січня 2011р. в Управлінні державної реєстрації м. Львова змінили Голову правління спілки, підробивши документи, у тому числі й головну печатку. 01 Лютого 2011р. за цими фактами у Галицький райвідділ МВС м.Львова була подана заява з вимогою відкрити на МАФІЮ кримінальну справу за підробку документів. Пройшло понад 20 днів з часу подачі заяви у Галицький РВ УМВС м.Львова, але МАФІЯ, нажаль, залишається недоторканною. Вже вкотре наголошуємо, що накопичивши значні обсяги коштів (обікравши вкладників спілки «Християнська злагода»), МАФІЯ успішно поладнує усі свої злочинні дії з працівниками МВС. І таке триває ще з 2006 року. По-п’яте, уряд де-факто відмовився відповідати за упущення в роботі, здійснені державними контролюючими органами та держрегулятором кредитних спілок - Держфінпослуг, а державні органи роблять усе для того, щоб розкрадені спілки припинили існування, а шахраї залишилися безкарними. На заяви від вкладників спілок про допомогу, Держфінпослуг відповідає, що 11.06.2010р. вони направили лист за №1149/44-2 до Кабінету Міністрів України з пропозицією розроблення законопроекту щодо відшкодування за рахунок держбюджету шкоди громадянам, постраждалим від злочинів у сфері кредитної кооперації. Віце-прем’єр міністр С. Тигипко листом від 25.06.2010р. за №35783/1/1-10 доручив Міністерству Юстиції України, Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України та комісії Держфінпослуг розглянути зазначену пропозицію та в разі необхідності подати до Кабінету Міністрів України пропозиції. Листом від 30.07.2010р. за №35783/3/1-10 Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України про визначення на законодавчому рівні механізму здійснення компенсаційних виплат лише тим особам, які постраждали від умисних насильницьких злочинів. Нам відомо, що пропонується створення підприємства Єдиний розрахунковий центр, яке акумулює активи та пасиви розкрадених кредитних спілок, виплатить з держбюджету кошти вкладникам та буде стягати борги з позичальників спілок. Але з неофіційних джерел нам теж відомо, що зі створенням цього підприємства в УРЯДІ зволікатимуть аж до кінця 2012р., коли мине термін позовної давності (3 роки) до позичальників-шахраїв і їм таким чином дадуть змогу законно уникнути відповідальності. З огляду на вище перелічене, у нас є лише два запитання до Глави держави: 1. Яку державу Вікторе Федоровичу Ви будуєте і для кого, адже після року перебування Вас на посаді Президента, нажаль, не знайдеш правди ні в судах, ні в міліції, ні в прокуратурі? 2. Що Ви порадите надалі робити обкраденим вкладникам кредитних спілок, щоб повернути наші гроші - понад 1,5 млрд.грн. в цілому по державі? Від імені вкладників КС«Християнська злагода» - Ісманицький Д.І., Іваницька М.П., Іличок Б.І., Яровий М.П., Садоха Б.А., Грабчак І.М., Іваночко І.В., Корчик Л.І., Ломага О.І., Потерейко Є.В., Потерейко Г.Г., Кармеліта Г.С., Мельник О.С., Осадчук А.М., Сліпак К.П., Сагайдачна Н.П., Крижанівський Б.М., Плитич Д.П. 23.02.2011р.
  • Anonymous

    Звернення до членів ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ філії кредитної спілки "Християнська злагода" В даний час у м.Львові йде судове провадження по справі щодо злочинних дій керівництва кредитної спілки "Християнська злагода". Голова правління КС "ХЗ" Сусоловська Т.В. перебуває під арештом. Роботу правління КС "ХЗ" поновлено з 10 травня 2009 року, також працює відокремлений підрозділ № 1 Тернопільська філія КС "ХЗ", голова філії - Щавурський М.М. Однак ТФКС "ХЗ" вже більше року не виконує умов депозитних договорів з членами КС, тобто порушує п.3 ст.10 Закону України "Про кредитні спілки". На сьогоднішній день робота ТФКС зведена до збирання дебіторської заборгованості, а зібрані кошти витрачаються на заробітну плату голови, бухгалтера, двох юристів, канцелярські витрати, оплату офісного приміщення, оплату відряджень, виплату декільком членам КС відсотків по депозиту та повернення декому депозитів у повному розмірі. З огляду на складні обставини, з метою проведення звіту керівного складу ТФКС зібрано 70 підписів, що складає 20% від загальних зборів. На підставі п.6 ст.14 Закону України "Про кредитні спілки" оголошуємо про скликання 20 березня 2010 року о 12 годині загальних зборів членів ТФКС "ХЗ". Збори відбудуться за адресою: м. Тернопіль, вул. Олени Кульчицької, 8 (будинок Облавтодору, за кінотеатром "Перемога") Реєстрація учасників з 11 години. При собі мати паспорт та членську книжку КС "Християнська злагода" Голова ініціативної групи Петрова М.П.
  • Anonymous

    Допоможу повернути вклад в КС "Християнська злагода" (перевага тим хто з Тернополя). Головна умова - наявність виконавчого листа з суду та бажання повернути свої гроші! Пишіть на [email protected]

    Anonymous reply Anonymous

    Є щось нове про спілку?

    Anonymous reply Anonymous

    Якщо комусь цікаво, то адреса спілки в м. Івано-Франківськ - вул. Степана Бандери 20

    Anonymous reply Anonymous

    Народ що зі спілкою, точніше з грошима, як Львів Тернопіль Іванофранківськ... Відпишіть мені.. хОТЬ ЩОСЬ..

    Anonymous reply Anonymous

    нічого нового. так, мура всяка кримінальна. дебітори втікають. трохи міліція їх пробує шугати. але по ДВС ні-гу-гу. грошей ще ніхто неотримав.

    Anonymous reply Anonymous

    коли у Львовi суд?

    Anonymous reply Anonymous

    До уваги членів кредитної спілки „Християнська злагода” Держфінпослуг застосовано до кредитної спілки „Християнська злагода” (код за ЄДРПОУ 26126750, місцезнаходження відповідно до інформації, внесеної до Державного реєстру фінансових установ: м. Львів, вул. Личаківська, буд. 47) захід впливу у вигляді постанови від 16.12.09 № КС-431/09-97 про скликання позачергових зборів учасників кредитної спілки „Християнська злагода”. На виконання постанови від 16.12.09 № КС-431/09-97 про скликання позачергових зборів учасників кредитної спілки „Християнська злагода” спостережна рада кредитної спілки на своєму засіданні 27.12.09 (протокол №18) прийняла рішення про проведення 29 березня 2010 року позачергових загальних зборів членів кредитної спілки „Християнська злагода” До порядку денного включено питання, зазначені в Постанові, а саме: - стан виконання органами управління кредитної спілки „Християнська злагода” обов’язків, передбачених законодавством, статутом та внутрішніми положеннями кредитної спілки; - стан повернення внесків (вкладів) на депозитні рахунки; - затвердження плану подальших дій щодо виходу Спілки зі складного фінансового положення.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:50 В аварії з двома Тesla та Тойотою постраждали два водії 11:15 На вулиці Сагайдачного висадили квіти: який вигляд мають клумби photo_camera 10:45 На Тернопільщині син морив матір голодом, аби та віддавала пенсію 10:05 День вишиванки: які заходи відбудуться в Тернополі 16 травня Від читача 08:54 На Тернопіллі шукають роботу 176 осіб з інвалідністю. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації! 09:30 15 травня є зміни в маршруті тролейбуса №8 09:03 Замість насаджень тепер буде бруківка: на Торговиці спиляли здорові дерева photo_camera 08:30 На війні загинув 34-річний герой зі Збаража Андрій Мисик 22:20 На Фабричній зіштовхнулися дві Тесли та Тойота: є потерпілі 22:01 Чи можна святкувати та радіти під час війни: пояснює Митрополит Епіфаній 21:56 По всій Україні запроваджують аварійні відключення електроенергії 21:01 Як діти можуть отримати путівку на відпочинок через програму «єОздоровлення» 20:01 Третій рік війни, а в деяких лікарнях Тернополя і досі немає укриттів: «20 хвилин» перевірили 19:06 За хабар в доларах США працівник ТЦК відбувся штрафом. Чи залишається на посаді? 18:01 Медики Тернопільської обласної дитячої лікарні Алла Філюк та Світлана Євтушенко отримали почесні нагороди 17:27 Тернополянці загрожує до восьми років тюрми за крадіжки з супермаркетів 16:30 Скоро сім років з дня вбивства Іринки Мукоїди: розгляд справи у суді… почали спочатку 15:50 Вночі буде мороз: на Тернопільщині оголосили штормове попередження photo_camera 15:15 Напідпитку та без водійського посвідчення молодик їздив вулицями Тернополя в комендантську 14:35 Житель Чортківщини за 300 євро хотів відкупити товариша від поліцейських. Йому загрожує тюрма
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up