За хабар в доларах США працівник ТЦК відбувся штрафом. Чи залишається на посаді?

За хабар в доларах США працівник ТЦК відбувся штрафом. Чи залишається на посаді?
Фото поліції
 • Свої послуги інструктор відділення рекрутингу оцінив у 1500 доларів. Його затримали, коли брав 500 доларів США за видачу призовнику посвідчення про приписку до призовної дільниці.
 • «20 хвилин» дізнались, яку суму штрафу має заплатити засуджений і чи працює досі в ТЦК.

Суд проголосив вирок інструктору відділення рекрутингу міського ТЦК, якого викрили на хабарі в 500 доларів. За ці гроші він обіцяв вирішити питання про взяття 26-річного місцевого жителя на військовий облік та надати йому відстрочку від призову під час мобілізації у зв’язку із вступом у коледж.  

 

500 доларів — за приписку

Як дізнались «20 хвилин», мова йде про Богдана Я. (ми не можемо називати його прізвища, поки вирок не набере законної сили — прим. авт.).

Відео дня

Нагадаємо, у Тернополі поліцейські викрили військовослужбовця об’єднаного міського ТЦК, який вимагав хабар за сприяння в уникненні призову до лав ЗСУ, повідомляли у поліції.

За даними слідства, інструктор відділення рекрутингу обіцяв вирішити питання про взяття 26-річного місцевого жителя на військовий облік та надати йому відстрочку від призову під час мобілізації у зв’язку із вступом у коледж. Співробітник «військкомату» оцінив свої послуги у 1 500 доларів США.

— Для безперешкодного зарахування призовника у навчальний заклад зловмисник залучив колишню працівницю коледжу, яка, використовуючи свої зв’язки, допомогла чоловікові поступити на платну форму навчання, — повідомляли у поліції. — Оперативники СБУ задокументували отримання військовослужбовцем першої частини неправомірної вигоди — 500 доларів США за видачу призовнику посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Інструктору ТЦК повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна. Йому тоді обрали запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

 

До суду пішов не за хабар

Але до суду справа пішла не за хабар, а за зловживання впливом. Про це повідомляли у Тернопільській обласній прокуратурі, коли передавали справу до суду.

«Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду  обвинувальний акт стосовно інструктора відділення рекрутингу та комплектування Тернопільського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, (ч. 2 ст. 369-2 КК України), — повідомили у прокуратурі.  

— 21.11.2023 р. близько 15 год. 30 хв. інструктор відділення рекрутингу та комплектування, перебуваючи в салоні власного автомобіля Skoda, рухаючись вулицями Тернополя, одержав від ОСОБА_6 частину суми обумовленої неправомірної вигоди в розмірі 500 доларів США для себе за вплив на прийняття рішення службовими особами щодо постановки ОСОБА_7 на військовий облік з подальшою видачою дублікату посвідчення про приписку до призовної дільниці, а також посадовими особами коледжу щодо зарахування ОСОБА_7 на денну форму навчання до вказаного навчального закладу, з метою набуття ним законної підстави для подальшого оформлення відстрочки від призову під час мобілізації, — дізнаємось із матеріалів справи, які розглядали у суді.

В судовому засіданні обвинувачений запевнив: все було так, як вказано в обвинувальному акті. Він нічого не заперечує, вину визнає повністю, у вчиненому щиро розкаюється.

При призначенні покарання суд врахував тяжкість вчиненого правопорушення, молодий вік обвинуваченого і маленьку дитину на утриманні, його позитивну характеристику, подяку і дві грамоти за службу. А також те, що він зараз перебуває на військовій службі.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 000 гривень на користь держави Україна.

З засудженого також стягнуть на користь держави понад три тисячі витрат на залучення експерта.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

 

Звільнили зі служби. Де зараз?

Журналісти  поцікавились у ТЦК, чи бодай відсторонений військовослужбовець від роботи, чи й надалі працює інструктором з рекрутингу у ТЦК.

— Від 30 березня 2024 року зазначена особа не працює у ТЦК та СП Тернопільської області, — повідомили «20 хвилин»  у пресслужбі Тернопільського ТЦК та СП. — Підтверджуємо нульову  толерантність до корупції та осіб, які дискредитували себе на службі в ТЦК та СП. Військовослужбовці, які замість виконання обов'язків займаються самозбагаченням та порушують закон, не можуть і не будуть нести службу поряд з героями, які повернулись після поранень та проходять службу в ТЦК та СП.

Наприкінці березня Богдана Я. звільнили зі служби у ТЦК Тернополя. І, за інформацією, яке повідомило нам власне джерело, Богдан Я. зараз несе службу у складі бойової військової частини з місцем дислокації і розташування в одній із областей Заходу України. І виконує завдання в зоні бойових дій.  

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/118934833

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою

Ч.3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Стаття 369-2. Зловживання впливом

Ч. 2. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди - караються штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

 

Читайте також:

У Тернополі працівника міського ТЦК викрили на хабарі

Інструктора ТЦК з Тернополя судитимуть за хабар

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
 • Vova

  Система своїх виконавців оберігає
 • Ольга

  Поділився з ким треба
 • Приватна прокуратура.

  А чоиу так дешево? Треба в ціні  ще враховувати витрати на вихід під заставу. У
 • Світлана

  Зрадники

keyboard_arrow_up