У школі вчать витрачати гроші раціонально

У школі вчать витрачати гроші раціонально
Складати список покупок, коли йдеш у супермаркет, ніколи не «вестися» на яскраву упаковку, дивитися на нижні полиці, бо там зазвичай товари коштують дешевше, віддавати перевагу місцевим виробникам, не купувати пакетів, а носити сумку для покупок навчають тернопільських школярів, у яких викладають курс сталого розвитку.

Учнів вчать не стільки економити, бо це психологічно означає обмежувати себе у чомусь, скільки показують, як раціонально використовувати гроші. Це дозволяє заощадити кошти на інші потрібні речі, крім того, це економить ресурси у глобальному масштабі – бензин і електроенергія, праця людей, їхні зарплати, витрати на утилізацію упаковки, очищення води і повітря і т. п.

У 24-й школі Тернополя темі „Покупки” присвячені уроки і в початкових, і в старших класах.

- Перед вивченням теми учні протягом тижня спостерігають і відзначають в опитувальнику, що купують у їхній сім’ї, - розповідає вчитель курсу „Освіта для сталого розвитку в дії” Олена Зарічна. - Вони мають звертати увагу на види продуктів, кількість продуктів з екомаркуванням і продуктів місцевого виробництва, а також на упаковку.

Відео дня

Перший практичний урок теми – ми йдемо у супермаркет. Діти мають із собою п’ять гривень, вчитель чекає їх на виході, а діти самі купують те, що хочуть, а потім у класі аналізують покупки. Інколи готуються до цього уроку і планують покупку, а іноді купують бездумно. Хтось купив жуйку, а хтось булочку або ванільний цукор для мами. 

На уроках дітям пропонують конкретні дії, як поводитися у супермаркеті. Цих дій небагато, і вони дають змогу раціональніше використовувати ресурси.

- Дехто називає це економією, але ми вважаємо таку поведінку раціональним використанням ресурсів. Бо ми не хочемо обмежувати себе в чомусь, а хочемо брати стільки ресурсів, скільки нам необхідно, - зазначає вчителька.

Перша дія – думай, перш ніж купити. Цією дією дітей націлюють на те, що треба скласти список необхідного, коли йдеш у супермаркет.

 – Часто, коли йдеш у супермаркет по булочку, можеш вийти з візком речей, - зазначає вчителька. – Ми пояснюємо, що супермаркети працюють на виторг, маркетинг спрямований на те, щоб люди купували більше – цьому сприяють реклама, акції. Не варто всьому вірити, інформацію треба аналізувати. Часто діти діляться такими думками самі, хтось чув подібні розмови вдома. Розповідаємо, що найдешевший товар лежить на нижніх подицях, а те, що треба терміново продати, викладають на рівні очей. Тож яскрава упаковка не гарантує таких же вражень від того, що всередині.

Друга дія – навчити купувати дітей подарунок на день народження.

  • Ми говоримо, що варто запитати у людини, що б вона хотіла отримати у подарунок, - ділиться досвідом вчителька. - Тим більше це актуально, коли діти купують спільний подарунок. Тоді краще купити те, що імениннику справді потрібне. Ще один варіант – подарувати річ, зроблену власноруч, або спекти печиво чи пиріг. Ми вчимо, чим можна замінити непотрібну шкатулку чи м’яку іграшку.

Третя дія – вчать купувати місцеве.

  • Дітям важливо наголосити, що продукт, вироблений на місці, вимагає менше витрат на доставку, консерванти, він корисніший для здоров’я, потребує меншої кількості ресурсів – наприклад бензину, щоб привезти товар, людських ресурсів, щоб він потрапив на полицю супермаркета. Крім того, смак місцевих товарів часто є набагато кращим, ніж імпортних, - пояснює вчителька. - Що ми економимо в цьому випадку? Енергію, яка йде на роботу холодильників, вироблення упаковки, транспортні витрати.

Також школярів навчають звертати увагу на упаковку, її доцільність і на необхідність мати під час шопінгу сумки для покупок. Адже зекономити можна і тоді, якщо не купувати у супермаркеті пластикових пакетів. А учні старших класів навіть самі шиють такі сумки.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:05 Розклад богослужінь та графік освячення пасок у церквах Тернополя 14:45 У Тернополі чоловік випав з вікна багатоповерхівки 14:00 На вулиці Сахарова понижують висоту бордюрів на переходах 13:30 Квадромарафон «RUN 4 VICTORY»: компанія МХП проводить благодійний забіг у чотирьох містах України (новини компаній) Від читача 11:32 До уваги внутрішніх переселенців, які оселилися на Тернопільщині, - служба зайнятості створила інформаційний ресурс для ВПО 13:00 У Тернополі двом вулицям мікрорайону «Південний» присвоїли нові назви 12:23 У потічку на Підволочищині знайшли тіло 81-річної жінки 12:00 Вибір матраців-топперів у місті Тернопіль (на правах реклами) 11:40 В аварії на Тернопільщині травмувався 50-річний водій мотоцикла 11:30 Дякую діткам, які надіслали нашим захисникам частинку великоднього тепла з рідного Тернополя - Сергій Надал (пресслужба Тернопільської міської ради) 11:00 У Тернополі чоловік заховався у туалеті піцерії й вночі вкрав гроші з каси play_circle_filled 10:22 Що зміниться в Україні з 1 травня: мобілізація, сесія НМТ, правила для водіїв та свята 09:35 Паска, панетоне, коломба: чим відрізняється випічка на Великдень 09:01 Незряча дівчина з Тернополя довірилась молодикові «з інтернету», той обманув її на тисячі гривень 08:01 Чи працюватимуть банки на Великдень та травневі свята: графік 22:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 21:01 Загинув 23-річний воїн з Тернопільщини Павло Мізоцький 20:02 «Халява вічною не буває»: судили посадовця за хабар 500 доларів. За що вимагав і як покарали? 19:03 Скільки коштує м’ясо до Великоднього столу у Тернополі: порівняли ціни у супермаркетах та на ринку photo_camera 18:03 На Гайовій поклали новий асфальт: який вигляд має вулиця після реконструкції photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up