Режисер Ганна Яровенко:”Попса з шансоном були одним зі шляхів завоювання нашої свідомості”

Режисер Ганна Яровенко:”Попса з шансоном були одним зі шляхів завоювання нашої свідомості”
Як каже Ганна Яровенко, вони практично не вимикали камеру, знімали все в реальному часі. Тому це кіно – як фотографія, як відбиток реального життя, яким жила Україна влітку-восени 2013 року. Там все видно, що на порозі чого ми стоїмо.
Про ідею створення документального фільму «Вільні люди” розповіла на презентації стрічки в Тернополі режисер стрічки Ганна Яровенко.

- Спочатку я написала сценарій про Київський кобзарський цех, - розповідає режисер фільму «Вільні люди» Ганна Яровенко. – Це була данина пам’яті Миколі Буднику – нині покійному, панмайстру Київського кобзарського цеху. Герої фільму є його учнями. Я була знайома з ним і була в його майстерні. Якби не Микола Будник, то ми б ці інструменти могли бачити лише в музеї. Він оживив традицію, відпустив в світ учнів, які вже мають своїх учнів. Моє покликання – максимально розказати про цю традицію. Бо коли я була студенткою театрального інституту мені було цікавіше спілкуватися в тому середовищі, ніж взяти камеру і зрозуміти, що це треба зафільмувати для історії. Тому коли прийшла пропозиція, про що я хочу зняти кіно, я зразу сказала головному редактору „Укркінохроніки” Олені Москаленко, що хочу зняти фільм про Київський кобзарський цех. Це як данина пану Миколі, це те, що я не зробила за його життя. Тож я зняла фільм про його учнів. Але потім, коли фільм затвердили, концепція фільму почала змінюватися. Спочатку мені просто хотілося показати сучасних хлопців, які називають себе реконструкторами лірницької кобзарської традиції. З часом викристалізувалися п'ять героїв – Андрій Ляшук з Рівного, Тарас Компаніченко і Ярема Шевчук з Києва, і Ярослав Крисько і Тарас Дороцький зі Львова. І я зрозуміла, що просто показати кожного з хлопців, чим вони займаються і що їх об’єднує, цього буде замало. Треба зробити дослідження – що слухають українці. Фільм знімався влітку і восени 2013 року.  "Вільні люди" починаються на Майдані Незалежності у Києві у День Незалежності України, коли зі сцени звучить російськомовна "форматна" попса, і завершуються також на Майдані, за кілька годин до жорстокого побиття студентів і початку Революції Гідності. Цей фільм про те, що робиться в українців в голові. Тут мова не стільки про те, що треба слухати лише кобзарську музику, просто потрібно думати, що слухати. Це головний посил фільму.

І власне фільм показав, зазначає режисер, що саме через музику був один зі шляхів завоювання нашої свідомості. Вторгнення російської музики, попси, шансону – це один з видів зброї, яка була запущена і не виходила з України навіть після розвалу Союзу. І це показано в фільмі. Як каже Ганна Яровенко, вони практично не вимикали камеру, знімали все в реальному часі. Тому це кіно – як фотографія, як відбиток реального життя, яким жила Україна влітку-восени 2013 року. Там все видно, що на порозі чого ми стоїмо.

- Я не можу сказати, що фільм про кобзарів, - каже співрозмовниця. - Це фільм про кожного з нас. Він піднімає питання про те, що ти слухаєш. Бо це як з їжею. Яку їжу ти їси, таке в тебе здоров’я, такі в тебе клітини. Яку музику ти слухаєш, який інформаційний простір ти пускаєш, з того буде будуватися твоя душа. Врешті – те ти можеш і назад віддати дітям, друзям.

Відео дня

 

Коментарі (1)
  • Анонім

    А я слухаю і класику, і народну музику, і шансон, і попсу (здебільшого, російську, оскільки вона якісніша від нашої - на жаль), і церковні співи, і рок... І у мене є СВОЄ бачення ситуації в країні, моральних і духовних цінностей. Дорогенькі митці! Ваш вплив на свідомість людей закінчиться там, де ви почнете повчати і забороняти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя Від читача 17:01 Багаторічна співпраця ОЦЗ з газетою «Вільне життя» 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня 14:40 На Театральному майдані працює вакциальнький автобус: від яких хвороб можна щепитися photo_camera 14:00 Суд звільнив від покарання чоловіка, який ухилився від призову, бо він добровільно пішов служити у ЗСУ 13:32 У Страсну П'ятницю в Зарваниці відбудеться Хресна дорога 13:03 З квітами, прикрасами та стрічками: скільки коштують вербові букети на ринках Тернополя photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up